Benzinli Portatif El Vinci 2.272 kg Portatif Çekme Gücü 15 kg Ağırlıkta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,687

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Yer
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web
www.yiyenbilir.com
50 cc honda motor ile çalışıyor fiyatını sordum firma yazılı fiyat geçeceğini söyledi. aracın hem arkasında hem önünde iki vinç taşımaktansa 15 kg ile hem arkada hem de önde kullanılabilir mi diye bilenlere sorayım dedim.

http://www.ilerisavunma.com/tr/kurtarma/portablewinch/index.htm

buradaki linkte ayrıntıları var

teknik verileri daha sonra ekleyebildim

Adsz

Etiketler
Ynt: Benzinli Portatif El Vinci 2.272 kg Portatif Çekme Gücü 15 kg ağırlıkta

valla güzel ama keşke çekme gücü biraz daha fazla olsa ... :smiley:

Ynt: Benzinli Portatif El Vinci 2.272 kg Portatif Çekme Gücü 15 kg Ağırlıkta

Ağaca sabitleyince her yönde kullanılabilir gibi duruyor. 2272 kg çekebilen bir vinç, 1600 kg ağırlığındaki bir arabayı saplandığı çamurdan çıkarabilir mi?

motor gücünde oynama yapılabilir 150 cc honda takıla bilir denemek lazım fiyatı ne kadar acaba

2272 kg çekme gücü 4500lbs' lik vince denk, teorik olarak işe yarar gözüksede (vinc hesaplanırken araç ağırlığının 1.5 veya 2 katını çekebilmesi istenir ), pratikte orta boy arazi araçlarında minimum 8000lik vinc kullanılır (nadiren 6000liklerde var ).... fiyatı çok avantajlıysa hafif araçlarda kullanılabilir...
bence vincin araca sabit olması kullanım kolaylığı açısından bence daha iyi... fiyatını merak ettim..

Aracın aküsünün dolu olup olmamasına(elektrikli) veya aracın çalışıp çalışmamasına(hidrolik, mekanik) bakmaksızın çalışan 15 kg'lık pratik bir sisteme benziyor. Her seferinde yakıt hariç 15 kilogramı taşımak sorun olabilir. Orkun'un da bahsettiği gibi fiyat avantajı varsa boş durumdaki Vitara, Jimny, Samurai, Niva ve Feroza'larda kullanılabilir. Gerekirse bu aletle çalışsın diye sanayide ikili makara yaptırılır.

Onur bende hemen ona baktım ama çift halatlı hali 2272kg diyor seçimlik makara ile ...sanırım bu ikili makara...

ÇEKME KAPASİTESİ
TEK HALATLA
1136 kg
ÇİFT HALATLA
2272 kg

VİTES KUTUSU
Alüminyum Alaşımı; Dişli Oranı 110:1

KURU AĞIRLIK
15kg

MOTOR
4-Devirli Honda GXH-50cc,2,5Hp (1,8Kw) @ 7000d/dk

BOYUTLAR
33cm (en) x 36cm (boy) x 38cm (derinlik)

GARANTİ
5 Yıl (Honda motor için 2 yıl)

HALAT
Halat Çapı: 10mm - 16mm

PERFORMANS
TEK HALATLA
57mm Standart Makara
ÇİFT HALATLA
85mm Seçimlik Makara

Maksimum Sarma Hızı
TEK HALATLA
12 m/dakika
ÇİFT HALATLA
18 m/dakika

Maksimum Çekme Kapasitesi
TEK HALATLA
1136kg
ÇİFT HALATLA
614kg

Fotoğraftan olayı çözememiştim. Honda'da motor konusunda güvenilir firmadır.

Fİyat geldi aşağıdaki aksesuarlar dahil kdv hariç 3500 verdiler hem öne hem arkaya vinç taktırmak daha ucuza gelir sanırım :smiley:
BENZİNLİ EL VİNCİ
Aksesuarları:
1x 100m Halat
1x Halat Çantası
3x Polyester Kemer 1.83m
1x Hitch Plakası
2x Snotch Blok
2x Çelik Karabina
1x Su Geçirmez Saklama-Taşıma Çantası
Menşe: Kanada

T-max alırsanız bu paraya ön arka hatta yanlarada taktırırsınız ..

Jeepcj7' Alıntı:
T-max alırsanız bu paraya ön arka hatta yanlarada taktırırsınız ..

roof rack için de hediye verirler bir tane, ne zaman lazım olacağı belli olmaz :D

Bencede çekme kapasitesi bize göre düşük..Ortalama 4.300 kg çekne kapasitesi olan vinçlerimizin bile gücü yetmediğinde makara yapıyoruz ki...

çok uçuk fiyat arkadaşların dedigi gibi normal vinç alırım daha iyi üzerindeki honda motorun servisiyim tamirlerini yapıyorum motor orjinal 400 ytl geri kalanıda 3 küsür ytl etmemesi lazım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri