Bestard Top Alpine Pro

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taylanozuaydin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,926

taylanozuaydin

Yeni Üye
Arkadaşlar bestard top alpine pro yu tavsiye edermisiniz ? Kullanan arkadaşlardan rica ediyorum, bana tavsiye edermisiniz ? Nereden alabilirim ?

Etiketler
Ynt: Bestard Top Alpine Pro

Hocam merhaba. Geçen gün ankara ivedikte ki Bahriye gittim ve denedim botu.çok rahat yürümesi Konforlu. Şu gecirmezligi ve sıcak tutuşu zaten tartışılmaz. 1250tl falan demişti fiyati ama tek çekim veya esin 1000tl ye veririm dedi.ve Bahriyeli de sadece word karta taksit yapıyor. Hangi devirdesin arkadaşım hala tek karta taksit yapıyor. Fakat birkaç site vardı zaten 1000tl ye verip taksit yapan.ben bestard top mountain 2 almak istiyorum aslında(mesli ve Alpine proyu aratmaz ve en son 540tl ye kadar düştü) numara sıkıntısı yaşıyorum. Üretimini bitirip onun yerine Alpine proyu üretmeye başlamış lar.yani bana kalsa Türkiye şartlarında 2 bot da fazlasıyla is görür.

Hocam öncelikle açıklamanız içün teşekkür ederim. İvedikteki bahriyeliye bende gittim ve 1050 lira gibi bir fiyat vermişlerdi. Bestard top alpine pro yerine scarpa phantom 6000 bot almayı düşünmeye başladım .scarpa mesli ve kendiliğinden yarım tozluklu bir bot . Ankarada malesef bulamadım ancak ist da 1180 lira fiyat verdiler. Amacım 5000 lik dağlar ve bestard a 1000 lirayı gözden çıkarmıştım . Üstüne 200 lira daha koyup scarpa phantom 6000 bot alıcam.

Ben kış tırmanışlarında kullanıyorum. Çok konforlu ve sağlam bir bot. Tavsiye ederim.

Hocam ne yaptınız scarpa yi aldınız mı yada bestardg.Bende bot almayı düşünüyorum . Scarpa çok pahallı geldi.Bestard alpine pro acaba 5000 lik 6000 lik bir dağda kışta idare edebilir mi. Sanki yeterli gelir gibi geliyor bana ama birde size danışmak istedim.en fazla Elbrus ta kışta idare etsin yeter

Bestard top alpine pro hem kalın tabanlı hem de mesli bir bot. Elbrus'u rahatlıkla çıkartır. Tam sert taban ve otomatik krampon, tam çarşak bandı var.
Ayrıca çok rahat bir bot.

Hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için bende aldım bestardg .13 aralık 2015 yani dün Ilgaza gittim melikli ovasında kamp attım ve pazartesi sabah klasik kış rotasından farklı bir yerden sırtın az ilerisine çıktım.zirveye yakın yerlerde bile ayı izine rastladım :smiley: ve gece yakınıma bir domuz geldi . Ormanlık yerde solo biraz riskli gibi.ve ayılar hala uyumamış.300 metreyi kuru zeminde çıktiiim için mi bilmiyorum inerken hafif sağ baş parmağım su toplar gibi oldu ama bot harika..tekrar teşekkürler

Bütün botlar ilk giyildiğinde biraz rahatsız eder. Neticede seri üretim ürünü olan bir şeyi dünyada bir tek bizde olan ayağımıza adapte etmeye çalışıyoruz ;)
İlk kullanımda botu esnetip ayağımıza uydurduktan sonra artık sıkıntı olmaz.
Bir de bağcıkların sıkılması enteresan bir konu. Çok basite indiriyoruz bağcık bağlamayı. Halbuki botun içinde ayağımızı konumlandıran bağcıktır. Sıktıkça ayağımızı topuğa doğru ittirirken kan dolaşımını da etkileyecektir. Gevşek bağlasak inişte ayağımız öne doğru kayacak ve parmaklara yük binecektir.
Bir de Bestard gibi botlarda bağcık kilidi var. Yani alt kısmı ayrı, bileği ayrı sıkabiliyoruz. Zemin çok kötüyse ya da kaya geçişleri varsa bileği iyi sıkmak lazım ki burkulma olmasın.
Falan filan... Bağcık bağlamak konusu mühim. Biraz deneme yanılmayla en rahat konum bulunabilir.

Ilgaz'a tek başına gitmek gerçekten yürek ister. Ben iki kişiyken bile endişe ediyorum. her an bir ayı çıkacak diye. Dediğiniz gibi daha kar da yağmadı. Neyse sağ salim dönmüşsünüz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR