Biraz Yardım Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Toz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,577

Toz

Yeni Üye
merhabalar 1,5 senedir foruma üyeyim biraz kurcalamışlığım defender la ilgili konuları okumuşluğum var yapılan işlere hayranım aranızdaki yardımlaşmayı gördüm ve akıl danışmaya karar verdim şimdi kendime 2,5 düz dizel havuz kasa denilen kamyonet tarzı bir defender almak üzereyim amacım üzerini kapatıp resimdeki araç gibi yapmak tabi bunun için bir adet tavana vede arka kapıya ve daha bilmediğim bir sürü malzemeye ihtiyacım olacak en önemlisi bu işlemi yaptıracak istanbulda bir ustaya şimdi sizlerden istediğim yardım;
1 - tavan ve arka kapı gibi gerekli olacak parçaları istanbulda bulabileceğim bir yer varmıdır ?
2 - bu işlemi yapmış olan vede maliyeti hakkında bilgi verebilecek birisi varmıdır ?
3 -bu işlemi istanbulda şu usta yapar götür araçı aklındaki bütün soruları cevaplasın aracını hazırlasın diyebilecek bir yardım sever

yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler
LandRover-Defender-110-300Tdi-002.jpg

Etiketler
Merhabalar umarım gönlünüze göre bir araç bulmuşsunuzdur.
Benim aracımın tavan komple açık yan paneller ve tavanla ilgili fiyat araştırması yaptım çıkması 1500 tl civarında + bunun birde boya masrafı olacak tarafıma bu sebeple şuan aracımı bu şekilde kullanıyorum. Forumda bazı arkadaşların tavanı sacdan bastırdığını duydum maliyet olarak 900 tl civarına gelmiş.
Şuan için fiberden kendi tavanımı yapma düşüncem var kısmet olursa.

evet bende sac tavan yapıldığını okumuştum ama çıkma tavan dahamı hızlı bir çözüm bilemedim inşallah hafta içi bu işleri çözücem çok saol yardımın için

Selam, benim de hayalim o resimdeki gibi bir şey yapmak ama önce araç almam gerek. Forumda bir yerde bu tip tavan ve arka kapıların akdeniz bölgesinde bolca olduğunu okumuştum. Bu araçları alıp safari aracına çevirdikleri için bu parçaların genelde bir işlevi kalmıyor. Ama nasıl bulunur Istanbul'a nasıl getirilir maliyet konusunda bir bilgim yok.

arkadaslar elimde tavan sacı kapılar kaporta parcaları mevcut nakliye konusu ise ambar a 100 tl verdigimizde adresiniz e kadar getiriyor 05304071485 numaram

arkadaslar elimde tavan sacı kapılar kaporta parcaları mevcut nakliye konusu ise ambar a 100 tl verdigimizde adresiniz e kadar getiriyor 05304071485 numaram

Yarın aracı almaya gidiyorum sizinile iletişime geçeceğim fakat burdanda fiyatlarını yazarsanız belki başkasına faydası dokunur çok teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yarın aracı almaya gidiyorum sizinile iletişime geçeceğim fakat burdanda fiyatlarını yazarsanız belki başkasına faydası dokunur çok teşekkürler

Aracınızı nereden alacaksınız ? Fotoğraf paulaşırsanız merak ettim. :smiley:

Yaptığınız işlemleri de mümkünse aşama aşama resimler ile paylaşırsanız çok sevineceğim :smiley: Bilmeyenler sorusu olanlarda yararlanmış olur.

Şu anda bursadayım inanın aşama aşama katil olacağım aracı almaya geldim ama bildiğiniz hurda ilk öğrendiğim şey insanlara güvenmemek sonuçta aracı almadım ama kovalamaya devam

Şu anda bursadayım inanın aşama aşama katil olacağım aracı almaya geldim ama bildiğiniz hurda ilk öğrendiğim şey insanlara güvenmemek sonuçta aracı almadım ama kovalamaya devam

Ben henüz defender sahibi değilim. Araştırma içerisindeyim, yıl bitmeden 5 kapı bir 110 almak gibi bir niyetim var, o yüzden soruyorum bir yeni kardeşiniz olarak. Ne gördünüz de vazgeçtiniz araçtan acaba?

Bende ilk defa alacağım kaporta aksamı kötüydü bu hiç önemli değil benim için ama motorun altına yatınca yağ kaçakları değil şelale gibi akıntıları gördüm iç kısım zaten allahlık bide

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR