Bisikletim Hakkında Bazı Önerilere Ihtiyacım Var, Deneyimli Biiskletçilerden Yardım Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orhancengizk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,564

orhancengizk

Kamp II
Yer
İzmir
Merhaba Bisiklet severler.

Ben İzmir Av malzemeleri bayiliği yapıyorum, hayatımda pek çok hobi olmakla birlikte 4x4 offroad araçlar bu hobiler içerisinde önemli bir yer kaplıyor. İşim gereği düzenli spor yapmaya yeterli vakit ayıramadığımdan bu sorunu çözmek için yolda arabamla geçirdiğim süreyi biraz uzatarak günlük yaklaşık 13-14km mesafe olan ev-iş-ev arası yolu Bisiklet kullanarak değerlendirmek istedim. Bu bağlamda geçen yıl kendime pek araştırma yapmadan Bianchi Tiger MTB bisiklet aldım, geçen yıl 1.5 ay kadar kullandım ve bir bisiklet sahibi olduğum için oldukça mutluyum, bu yıl da bisikletimi yağışların azalması ile kullanmaya başladım. Ancak baştan MTB tarzı bir bisiklet almama karşın bisikletimin üzerinde bulunan oldukça dişli lastiklerin asfaltta konforu önemli ölçüde düşürdüğünü ve sürüşü zorladığını fark ettim, şimdilerde lastikleri daha az dişli bir model ile değitrmek istiyorum.

Sorularım:
1) Bu daha konforlu bir sürüşe (düşük yol sesi ve titreşim sürüşe imkan verir mi?
2) Hangi marka-model ve desen tavsiye edersiniz? (satış link'i verilirse çok memnun olurum)
3) Aşağıda resmi bulunan bisikletimi çoğunlukla şehir içi kullanacağımdan bisiklet üzerinde tavsiye edeceğiniz değişikler nelerdir?
bisiklet.jpg

Etiketler
Selamlar
Ben bisikletimde farklı lastiklerler denemiş birisi olarak size Schwalbe nin bisiklet lastiklerini önerebilirim.Şuan Schwalbe marathon tour plus u kullanıyorum.Benim kullandığım model biraz dişli ama topraklı yollarda çok güzel gidişi var.
Ama daha az dişli olsun diyorsanız "Schwalbe marathon plus" olan modeline bir bakın.internette test videoları bile var,çok sağlam lastik.şuan yaklaşık 9000 km yaptım.Sanırım yaklaşık 10 kere lastiğim patladı ki avrupanın bir kısmını ve mısır-sudan turunda kullandım bu lastikleri.
Selenin üstündeki jelli kılıf yerine normal jelli sele alabilirsiniz.çünkü çoğu zaman jelli seleler sağa sola kayıp yoldayken sizi rahatsız edebilir.

Selamlar
Ben bisikletimde farklı lastiklerler denemiş birisi olarak size Schwalbe nin bisiklet lastiklerini önerebilirim.Şuan Schwalbe marathon tour plus u kullanıyorum.Benim kullandığım model biraz dişli ama topraklı yollarda çok güzel gidişi var.
Ama daha az dişli olsun diyorsanız "Schwalbe marathon plus" olan modeline bir bakın.internette test videoları bile var,çok sağlam lastik.şuan yaklaşık 9000 km yaptım.Sanırım yaklaşık 10 kere lastiğim patladı ki avrupanın bir kısmını ve mısır-sudan turunda kullandım bu lastikleri.
Selenin üstündeki jelli kılıf yerine normal jelli sele alabilirsiniz.çünkü çoğu zaman jelli seleler sağa sola kayıp yoldayken sizi rahatsız edebilir.

Sn.Siyah_inci_03, önerileriniz için teşekkür ederim, çoğunlukla şehiriçi ve yol kullanımı ağırlıklı olacağından ince desen tercih etmeyi düşünüyorum, çünki bisiklet zaten olması gerekenden ağır, böylelikle hem birazcık ta olsa ağırlıktan tasarruf edip hemde yol sürüş konforu elde etmeyi planlıyorum.

Aslına bakılırsa, bu bisikleti elden çıkarıp acaba yol bisikleti mi alsam diye düşünüyorum?

Merhaba,
Ayni dusuncelerle 2014 yilinda bisiklet aldim. Ankara'daki bir bisiklet bayisinin numarasimi aldim ve aradim. Uzun bir telefon görüşmesinden sonra tavsiye ettikleri bisikleti aldim. Bana amacimi sordu, ben de evden ise, isten eve gelip gitmek icin bisiklet alacagimi söyledim. O zaman senin sehir/tur bisikleti alman lazim dedi. O zaman tabi sehir bisikleti nedir, tur bisikleti nedir bilmiyordum. Tavsiye ettiği bisiklet Giant'in Roam 2 modeliydi. Bisiklet geldi, montajini yaptım ve binmeye basladim. 2005-2006 yillarinda da bir bisikletim vardi ama o biraz daha hantal ve kalin tekerlekliydi. Bu bisiklete binince hemen degisikligi fark ettim. Ozellik olarak benim isimi de gorecek olan bu tur bisikletlerin tekerlekleri ne dag bisikletlerininki kadar kalin, ne de yol bisikletlerininki kadar ince. Sehir ici yollarda seri gitmenizi sağlayacak kadar ince, ama ufak tefek puruzlu yollara girdiginizde de mukavemet sağlayacak kalinlikta.
Iyi günler,

Sn.Siyah_inci_03, önerileriniz için teşekkür ederim, çoğunlukla şehiriçi ve yol kullanımı ağırlıklı olacağından ince desen tercih etmeyi düşünüyorum, çünki bisiklet zaten olması gerekenden ağır, böylelikle hem birazcık ta olsa ağırlıktan tasarruf edip hemde yol sürüş konforu elde etmeyi planlıyorum.

Aslına bakılırsa, bu bisikleti elden çıkarıp acaba yol bisikleti mi alsam diye düşünüyorum?

Evet maalesef, bu bisikleti eminim ileride yenilemek isteyeceksiniz. İlk hedefiniz bu olsun ama şimdilik lastik alacağım diyorsanız vittorianin 1.5 luk lastiği var. Fiyatı da kalitesine göre çok uygun.

Lastik Grubu - 26'' x 1.5'' Dağ Bisikleti Dış Lastiği

schwalbe nin lastikler pahalı olurlar yanlızca şehir içinde kullanacağınızı düşünerek.

slik diye tabir edilen lastikler sizi daha rahat ettirecektir Maxxis detonator lastiklerde hem sağlam hemde uygundur maratona göre.

ayrıca bisikletinizin arka amortisör olmasa daha iyi olurdu bastığınız her pedal yola onun sayesinde tam aktarılmayacak onu kilitleyebiliyorsanız kilitleyin derim kendinize ön ver arkaya birer ışık edinmenizi tavsiye ederim kazasız sürüşler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri