Bolu - Mengen Bürnük Göletinde Doğa Yürüyüşü (23 Nisan 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bafralı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,685
Ynt: Bolu - Mengen Bürnük Göletinde Doğa Yürüyüşü (23 Nisan 2010)

@t@bey' Alıntı:
Gittiğiniz yer o kadar pak ki, oksijen bolluğundan insanın başı dönüyor. Özlettiniz bana memleketimi hocam..

Bolu çevresinde oturanlara imreniyorum valla kendim samsunluyum ama her gezim bolunun bir köşesine olmaktadır.kimbilir belki oranın dağları yeşilliği benide içine alıverir birgün. ;D ;D ;D
bu sene burda bir iki gece kamp atmayı düşünüyoruz..bakalım kısmet...

Etiketler

paylaşımınız çok güzel.
piknik içinde çok ideal bi bölgeymiş.
o ahşap ev benim olsa keşke hemen bi revizyon... :smiley:

Bülent bey,
Daha önce de Bürnük göletini duymuştum.Resimlerinizi görünce daha da etkilendim.Paylaşım için teşekkürler.

bafralı' Alıntı:
Bolu çevresinde oturanlara imreniyorum valla kendim samsunluyum ama her gezim bolunun bir köşesine olmaktadır.kimbilir belki oranın dağları yeşilliği benide içine alıverir birgün. ;D ;D ;D
bu sene burda bir iki gece kamp atmayı düşünüyoruz..bakalım kısmet...

Ben İstanbul' da oturuyorum fakat aslen Boluluyum. Samsun da güzel hocam. Hatta yakın zamanda yeni bir şelale keşfedildi. Bugüne kadar bilinmeyen yeni bir yer.. Ben de orayı çok merak ediyorum. Bu arada, bizim oralarda kamp kuracaksanız, yanınızda ufaktan bir ateşli silah ta olsun. Orman hali.. :smiley:

Bu ara çakallar bastı buraları hemşerim özellikle şirinyazı göletinde bir ateş yakıp ızgara yapın hava kararınca kokuya etrafınızı sarıyorlar ama korkuyorlar silah bulunduruyoruz ama gerekte yok aslında bağırın kaçıyorlar asıl korkulacak iki ayaklı çakallar allahtan onlardan pek yok buralarda

@t@bey' Alıntı:
Ben İstanbul' da oturuyorum fakat aslen Boluluyum. Samsun da güzel hocam. Hatta yakın zamanda yeni bir şelale keşfedildi. Bugüne kadar bilinmeyen yeni bir yer.. Ben de orayı çok merak ediyorum. Bu arada, bizim oralarda kamp kuracaksanız, yanınızda ufaktan bir ateşli silah ta olsun. Orman hali.. :smiley:

tavsiyeniz için teşekkür silaha herzaman karşıyımdır.bulundurmak bile bana korku verir çünkü onun vereceği cesaret çok kötü yollara sürüklüyebiliyor insanoğlunu. ;) ;)
ama tabi hayvanlardan korunmak içinde birşeyler yapmak gererkir... :D :D dediğiniz gibi orman hali...

hagurel' Alıntı:
Bu ara çakallar bastı buraları hemşerim özellikle şirinyazı göletinde bir ateş yakıp ızgara yapın hava kararınca kokuya etrafınızı sarıyorlar ama korkuyorlar silah bulunduruyoruz ama gerekte yok aslında bağırın kaçıyorlar asıl korkulacak iki ayaklı çakallar allahtan onlardan pek yok buralarda

hocam desenize siz kamp yapacaksanız et ,balık yok.ızgara yok. :-\ :-\ :-\
eğer yaparsak misafir çok ;D ;D ;D

Yok yok o kadarda değil bişey olmaz siz pikniğinizi yapın ben nöbet tutuveririm :D :D :D

Memleketim Mengen aslında turizm potansiyeli olan bir bölge olmasına ragmen bizim köy halkımızın bu yönde hiç bir çabaları yoktur. Birazda bu nedenle pek bilinmez güzellikleri. Mengen denilince aşcılar akla gelir. Oysa herkesin bildiği Yenice ormanlarının güneyinde kalan kesim Mengene bağlıdır. Trekking ve kampçılık için en uygun yer bürnük göletidir.

Sayın Ankirali kimsin nerdensin ben tanımak isterim sizi ,Mengen hakkında haklısın ama köylülerde haklı köylerimizin yaş ortalaması 65-70 bu insanlar turist mi düşünür ,zaten gelenlerin yarıdan fazlası ortalığa zarar veriyorlar biz arkadaşlarla çoğu gittiğimiz yerlerde mıntıka temizliği yapıyoruz buda askerden miras kaldı :D
Sizin aracı tanıyacak oluyorum ama Kocabeyler köyü civarındanmısınız beni tanıyormusunuz .... ???

hagurel' Alıntı:
Sayın Ankirali kimsin nerdensin ben tanımak isterim sizi ,Mengen hakkında haklısın ama köylülerde haklı köylerimizin yaş ortalaması 65-70 bu insanlar turist mi düşünür ,zaten gelenlerin yarıdan fazlası ortalığa zarar veriyorlar biz arkadaşlarla çoğu gittiğimiz yerlerde mıntıka temizliği yapıyoruz buda askerden miras kaldı :D
Sizin aracı tanıyacak oluyorum ama Kocabeyler köyü civarındanmısınız beni tanıyormusunuz .... ???

Ben Aktepe köyündenim. Köylülerimizin yaşlı olması tabi turizm konusuna sıcak bakmadıklarının en önemli nedeni. Bir diğer neden bahsettiğiniz gibi yabancıların çevreye zarar vermelerinden kaynaklanıyor. Ama malesef ülkemizde genel anlamda çevre bilinci tam olarak yerleşmedi.

hagurel' Alıntı:
Yahu siz Mengen'e ulaşın ben sizi oraya götürürüm Hakan Elektronik nerde derseniz herkez gösterir benim yerimi
Affedersiniz, böyle pat diye soruyorum: Bayramda ailecek sizin oralara gelip günübirlik yürüyüşler yapmak istiyoruz. Kalacak yer tavsiye edebilir misiniz. Ben netten bunları buldum:
Luckydeer Ağalar Köyü
Bürnük Gölet Ev

Ben ve ailem orta düzey şehir insanından daha iyi yürürüz, günübirlik yürüyüşlere alışığız. Yürüyüş için de tavsiyeye şimdiden teşekkürler.

Selamlarımla

Cenk Oskay

Benim tavsiyem Bürnük Göleti olur ama orayla ilgilenen arkadaş bayramda İstanbul'da olacak diye biliyorum ulaşabilirsem size buradan haber veririm

hagurel' Alıntı:
Benim tavsiyem Bürnük Göleti olur ama orayla ilgilenen arkadaş bayramda İstanbul'da olacak diye biliyorum ulaşabilirsem size buradan haber veririm
İlginiz için teşekkür ederim, evet Göletin oradaki işletme Bayram'da yokmuş, bu manada Yenice Yeşil Vadi'de kalacağız. Şimdiden iyi bayramlar

gölde balık varmı acaba gitsek tutabilirmiyiz. yakın bir zamanda gitmeyi düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri