Bolu Yedigöller Ve Ilk Kampımız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan harunbelkis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,807

harunbelkis

Yeni Üye
Selamlar, bu başlığı hem bir merhaba vesilesi olması hem de Yedigöller'de kamp yapanların tecrübelerinden faydalanma niyetiyle açtım. Neredeyse tüm Yedigöller gönderilerini okudum (site içinde ve haricinde). Eşimle temmuz ayı bitmeden Yedigöller'e gidip ilk kampımızı yapma niyetindeyiz. Malzemelerin %90'ı hazır. Öncelikle merak ettiğim Dechatlon'dan Arpenaz Family 4 aldık çadır olarak, 4.1 bitmişti ancak gidene kadar stokları kollayıp gelirse değiştirme niyetindeyim, Arpenaz 4'ü kullanan var mı, memnun musunuz sormak istedim.
İkinci olarak temmuz sonu ağustos başında Yedigöller nasıldır, gece kaç derece oluyor daha önce tecrübe etmiş olanlar varsa bilgilendirmelerini rica ediyorum. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhaba gezenbilir ailesi...

Hava iyi olur,gece ince bir pike,yada ince yazlık bir uyku tulumu yeterli olacaktır,
Eğer imkan varsa hafta içi gidin,hafta sonu çok kalabalık ve gürültülü olur

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar, bu başlığı hem bir merhaba vesilesi olması hem de Yedigöller'de kamp yapanların tecrübelerinden faydalanma niyetiyle açtım. Neredeyse tüm Yedigöller gönderilerini okudum (site içinde ve haricinde). Eşimle temmuz ayı bitmeden Yedigöller'e gidip ilk kampımızı yapma niyetindeyiz. Malzemelerin %90'ı hazır. Öncelikle merak ettiğim Dechatlon'dan Arpenaz Family 4 aldık çadır olarak, 4.1 bitmişti ancak gidene kadar stokları kollayıp gelirse değiştirme niyetindeyim, Arpenaz 4'ü kullanan var mı, memnun musunuz sormak istedim.
İkinci olarak temmuz sonu ağustos başında Yedigöller nasıldır, gece kaç derece oluyor daha önce tecrübe etmiş olanlar varsa bilgilendirmelerini rica ediyorum. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhaba gezenbilir ailesi...

Geçen sene kamp yaptığım yerde denizden yüzmeden döndüğümüzde haftasonu piknikçilerinden hangi manyak arabasıyla çadırımı ezmiş ise çadırımın 8 olduğunu pollerinin kırıldığını gördüm. Bivak hesabı yattıydık çadırda :smiley: Bu sebeple ihtiyaç olan yeni aile çadırı için 4+1 olanı bende alacaktım..Bu aya sıkıştırmayayım kaçmıyor bir ay sonra alayım diye ertelemiştim. Aman birde ne göreyim yamyamlar bayram tatilinde tüketmiş ürünü :smiley: Kötü haber o çadırı bu sene getirmeyecekler hiçbir yerde de yok. Bende sizin aldığınız ürünü aldım mecburen. Gerçi kalitesiz bir ürüne benzemiyor kötü yorumda almamış zaten. Diğeri daha yüksek ve havadardı. . Zaten yatmadan yatmaya çadıra giriyoruz iş görür. Altınıza mat yada sağlam şişme yatak alın ki beliniz kırılmasın ve dolayısıyla kuş sesleri yerine hanımın dırdırına maruz kalmayın derim :-D

En iyisi şişme mat

Okuyun 90 liraya aldığı kaliteli şişme mat Mete beyi ne hallere sokmuş :smiley: Bazen basit bilindik şeyler iyidir detaya gerek yok...

KARİA YOLU-BOZBURUN YÜRÜYÜŞÜ (21-22 MART)

aşağıda da tanıtım yazısı var :smiley: Kötü tecrübeyle bilinçaltına atmış olmalı ki yorum yapmayı unutmuş :smiley:

JR GEAR 3.8 CM. ŞİŞME MAT

öyle değilmi ecemete Sağolsun çok faydalı bilgiler vermekte kendisi. Teşşekkürler
ecemete

Ben decathlondan aldigim çift kişilik şişme matı yıllardır kullanıyorum, hiçbir sorun yok, klasik mata göre daha rahat ve konforlu bir uyku oluyor,eğer taşıma ile ilgili sorun yoksa patlama olasılığına karşı normal mat ve şişme mat bir arada götürülebilir

Hava iyi olur,gece ince bir pike,yada ince yazlık bir uyku tulumu yeterli olacaktır,

Geçen sene kamp yaptığım yerde denizden yüzmeden döndüğümüzde haftasonu piknikçilerinden hangi manyak arabasıyla çadırımı ezmiş ise çadırımın 8 olduğunu pollerinin kırıldığını gördüm. Bivak hesabı yattıydık çadırda :smiley: Bu sebeple ihtiyaç olan yeni aile çadırı için 4+1 olanı bende alacaktım..Bu aya sıkıştırmayayım kaçmıyor bir ay sonra alayım diye ertelemiştim. Aman birde ne göreyim yamyamlar bayram tatilinde tüketmiş ürünü :smiley: Kötü haber o çadırı bu sene getirmeyecekler hiçbir yerde de yok. Bende sizin aldığınız ürünü aldım mecburen. Gerçi kalitesiz bir ürüne benzemiyor kötü yorumda almamış zaten. Diğeri daha yüksek ve havadardı. . Zaten yatmadan yatmaya çadıra giriyoruz iş görür. Altınıza mat yada sağlam şişme yatak alın ki beliniz kırılmasın ve dolayısıyla kuş sesleri yerine hanımın dırdırına maruz kalmayın derim :-D
Teşekkürler, standart matlardan aldık 2 adet, şişme yatağı onların üstüne koyacağız böylece hem ısı yalıtımı olur hem de patlama riski azalır. Bir adet 15C uyku tulumu aldık açılabilir olanlarından, belki şişme yatağın üzerine koyarız onu da yatağın havasından soğuk alma riski olursa. Nedense gece soğuk olacak ve hazırlıksız yakalanacağız paranoyasından kurtulamadım bir türlü halbuki temmuzun ortasındayız. :smiley: Şişme matı ise maliyet performans açısından, biraz da sağlıkla alakalı durumlardan, yaz kampı için çok da gerekli görmedik, kış kampı yapacak olursak tercih ederim diye düşünüyorum. Çadırınız için geçmiş olsun yenisi hayırlı olsun @budaksener, umarım 4.1'i alamayanlar olarak family 4'ten memnun kalırız. Tekrar teşekkürler.

Bu arada kalabalık ve gürültü yorumlarını neredeyse her konu başlığında okudum, bazı günübirlikçilerin yaptıkları da cabası... Şimdilik haftasonu gidebiliyoruz fakat mümkün olduğu kadar sakin bir yer bulmaya çalışacağız, tabi biraz da şans işi. Her halükarda güzel geçeceğine inanıyorum sükunet ve dinginlik biraz da insanın içiyle alakalı, bu sebeple bir şans vermek istedim huzurumu kaybetmemeye çalışacağım...

Bu arada kalabalık ve gürültü yorumlarını neredeyse her konu başlığında okudum, bazı günübirlikçilerin yaptıkları da cabası... Şimdilik haftasonu gidebiliyoruz fakat mümkün olduğu kadar sakin bir yer bulmaya çalışacağız, tabi biraz da şans işi. Her halükarda güzel geçeceğine inanıyorum sükunet ve dinginlik biraz da insanın içiyle alakalı, bu sebeple bir şans vermek istedim huzurumu kaybetmemeye çalışacağım...H
Teşekkürler, standart matlardan aldık 2 adet, şişme yatağı onların üstüne koyacağız böylece hem ısı yalıtımı olur hem de patlama riski azalır. Bir adet 15C uyku tulumu aldık açılabilir olanlarından, belki şişme yatağın üzerine koyarız onu da yatağın havasından soğuk alma riski olursa. Nedense gece soğuk olacak ve hazırlıksız yakalanacağız paranoyasından kurtulamadım bir türlü halbuki temmuzun ortasındayız. :smiley: Şişme matı ise maliyet performans açısından, biraz da sağlıkla alakalı durumlardan, yaz kampı için çok da gerekli görmedik, kış kampı yapacak olursak tercih ederim diye düşünüyorum. Çadırınız için geçmiş olsun yenisi hayırlı olsun @budaksener, umarım 4.1'i alamayanlar olarak family 4'ten memnun kalırız. Tekrar te

Memnun kalacağımızı düşünüyorum. Ama sıkı yönetim ilan edilirse gezme planları yatar gibi geliyor bana. :-D. İl dışına çıkma yasaklanabilir. Yazın çadır radyasyon yoluyla ısı kaybını kesse zaten yeter. Bence yeterli tedbirleriniz..

Merhaba,
Geçen sene sanırım temmuzun 27'si gibi yedigöllerdeydim. Öncelikle karşılaştığım sıkıntıları yazayım; hafta sonu gitmek zorunda olduğumuzdan biz gittiğimizde epey kalabalık bir topluluk vardı kalabalık olması belki sorun olmayabilir fakat tam çadır alanının orada araç kapıları açık ve müzik son ses bir serseri grubu mevcuttu benim gibi sessizlik arayan insanlar için epey moral bozucu bir durum. Çadır alanları dışında kamp yapmanın yasak olduğunu söylediler fakat söyledikleri alanların dışında onlarca kampçı gördüm, bizde o serseri grubundan uzaklaşmak amacıyla tam olarak göllerin kenarına değilde ormanın biraz içine doğru kamp attık fakat görevli arkadaş kampı attıktan sonra gelip burada kamp yapamayacağımızı söyledi, kalabalık ve gürültülü çadır alanında biraz yakınınca tamam bakalım bu seferlik böyle olsun dedi gitti, bir daha gelmedi :smiley: Fakat öyle bir yere kamp atmışız ki gözümüze düz gelmesine rağmen 5-10 derecelik bir eğim yüzünden gece düz yatan sabah çadırın bir köşesinde toplanmış şekilde uyandı :smiley: Toprak zemin hayli sert o yüzden tavsiyem yanınıza şişme mat gibi sizi rahat ettirecek bir şeyler almanız ayrıca çok sık ormanlık alan olduğundan dolayı gece gündüz sıcaklık farkı hayli yüksek ben gündüz t-shirt ile terlerken gece polar ile üşüdüm, en kötü yazlık bir tulum götürmenizi tavsiye ederim. Yanınıza olta alabilirsiniz belki biz gittiğimizde balık tutmanın serbest olduğunu söylediler oyalanmak amacı ile bir iki olta almıştık yanımıza ama balık tutamadık :smiley: Gelelim çakallar korosuna :smiley: gece bir başlıyorlar karşılıklı selamlaşmaya en az 1 saat :smiley: fakat zararlı bir hayvan değil o yüzden endişe etmenize gerek yok zaten en ufak bir çıtırda kaçıp gidiyorlar bizzat gece birini baya kovaladım fotoğrafını çekerim belki diye ama hopp yok oluveriyorlar birden ortadan.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
İyi eğlenceler dilerim.

Memnun kalacağımızı düşünüyorum. Ama sıkı yönetim ilan edilirse gezme planları yatar gibi geliyor bana. :-D. İl dışına çıkma yasaklanabilir. Yazın çadır radyasyon yoluyla ısı kaybını kesse zaten yeter. Bence yeterli tedbirleriniz..
Teşekkürler, sanmıyorum öyle bir yasak olacağını ama olursa da ne gam, mühim olan milletimizin bekası ve refahı..

Merhaba,
Geçen sene sanırım temmuzun 27'si gibi yedigöllerdeydim. Öncelikle karşılaştığım sıkıntıları yazayım; hafta sonu gitmek zorunda olduğumuzdan biz gittiğimizde epey kalabalık bir topluluk vardı kalabalık olması belki sorun olmayabilir fakat tam çadır alanının orada araç kapıları açık ve müzik son ses bir serseri grubu mevcuttu benim gibi sessizlik arayan insanlar için epey moral bozucu bir durum. Çadır alanları dışında kamp yapmanın yasak olduğunu söylediler fakat söyledikleri alanların dışında onlarca kampçı gördüm, bizde o serseri grubundan uzaklaşmak amacıyla tam olarak göllerin kenarına değilde ormanın biraz içine doğru kamp attık fakat görevli arkadaş kampı attıktan sonra gelip burada kamp yapamayacağımızı söyledi, kalabalık ve gürültülü çadır alanında biraz yakınınca tamam bakalım bu seferlik böyle olsun dedi gitti, bir daha gelmedi :smiley: Fakat öyle bir yere kamp atmışız ki gözümüze düz gelmesine rağmen 5-10 derecelik bir eğim yüzünden gece düz yatan sabah çadırın bir köşesinde toplanmış şekilde uyandı :smiley: Toprak zemin hayli sert o yüzden tavsiyem yanınıza şişme mat gibi sizi rahat ettirecek bir şeyler almanız ayrıca çok sık ormanlık alan olduğundan dolayı gece gündüz sıcaklık farkı hayli yüksek ben gündüz t-shirt ile terlerken gece polar ile üşüdüm, en kötü yazlık bir tulum götürmenizi tavsiye ederim. Yanınıza olta alabilirsiniz belki biz gittiğimizde balık tutmanın serbest olduğunu söylediler oyalanmak amacı ile bir iki olta almıştık yanımıza ama balık tutamadık :smiley: Gelelim çakallar korosuna :smiley: gece bir başlıyorlar karşılıklı selamlaşmaya en az 1 saat :smiley: fakat zararlı bir hayvan değil o yüzden endişe etmenize gerek yok zaten en ufak bir çıtırda kaçıp gidiyorlar bizzat gece birini baya kovaladım fotoğrafını çekerim belki diye ama hopp yok oluveriyorlar birden ortadan.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
İyi eğlenceler dilerim.
Çok teşekkürler, herhalde temmuz ayına dair internette okduğum en ayrıntılı yorum sizinki oldu. Çadırı tenha bir yere kurma konusu aklımda, belki önce görevliyle konuşuruz durumu anlatıp. Eğim konusuna da ayrıca dikkat edeceğim :smiley: Diğer yorumlarla birlikte hayvanlardan bir zarar gelmeyeceğini anlamış oldum artık mühim olan bizim onlara ve habitatlarına zarar vermememiz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri