Borçka - Şavşat Karagölleri Bölgesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nasuryare Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,309

nasuryare

Yeni Üye
merhaba,

Temmuz ayı içerisinde Borçka-Karagöl 'de, eşim ve 2 arkadaşımla birlikte, 4 günlük bir konaklama planımız var. O bölgeyi bir kampçı ve doğasever olarak gezmiş birinin tecrübeleri işimize yarayacaktır düşüncesindeyim.
Bölge ile ilgili bir kaç soruma cevap verebilmenizi umuyorum.

Yanılmıyorsam, Şavşat ve Borçka da aynı isimli 2 farklı Karagöl bulunuyor. Tercihimizi Borçka - Karagöl den yana kullandık. Bunun sebebi daha sakin ve az kalabalık bir yer olduğunu düşünmemiz. Birinci sorum bu konu ile ilgili. Borçka - Karagöl haftaiçi ve haftasonu günlerde rahatınızı kaçıracak kadar ziyaretçi alan bir bölge midir? Şavşat ın daha sakin olamayacağı düşüncesi doğru mudur?

Trabzondan araç kiralayıp Borçka'ya öyle gitmeyi planlıyoruz. Borçka-Karagöl de konaklayacağımız tesise kadar araçla ulaşım imkanımız var mı?

Bölgenin en sıcak olduğunu düşündüğümüz Temmuz ortasında sıcaklık kaç derecelerde olur ve gölde yüzme imkanımız olur mu?

biliyorum biraz fazla oldu sorular ama son bir tane daha var, öngöremediğimiz ama tatil keyfimizi kaçırabilecek herhangi bir ayrıntı var mı gözden kaçırabileceğimiz?

Koca yılda 2 hafta izin hakkı olan biz ofis insanları için takdir edersiniz ki ayrıntılar daha önem kazanıyor.

Zaman ayrıdığınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgilerimle

Eray

Etiketler
Ynt: Borçka - Şavşat Karagölleri Bölgesi

Bu gezimize bir göz atın Borçka Karagöl fotoları da var burada

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14869.0

Bölge oldukça sakindir, hsonu bile pek rahatsız edeceğini sanmıyorum. İrtifası 1500m. ve ormanlık bir alan bu sebepten Temmuz ayında bile kış mevsimine hazırlıklı olun. Ortalama gece 5-6 gündüz 19-20 civarıdır. Biz gittiğimizde bölgede korkunç bir sıcak hava dalgası vardı, Borçka 42 dereceydi ama Karagöl 27-28 derece civarıydı. O sıcakta bile yüzen görmedim, nedeni de biraz bulanık oluşu olabilir. Şavşat Karagöl'ün daha büyük ve daha güzel olduğunu söylemişlerdi, biz uzak olduğu için gitmedik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.