BRONCO II YUKSELTTIK AMA OLMADI SORUN?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hunter_0059 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,951

hunter_0059

BRONCO II
Yer
tekirdağ
HERKESE SELAMLAR BRONCO II MII YUKSELTTIK . Yenı aldıgımı mudıdzıllaları takabılmek ıcın aracı yukselttım on heleonların altına 8.5 cm tako yaptırdık koydum henu arkayı yukseltemedık waktımız kalmadı ama sorunumuz lastıklerım v seklınde kaldı normaldede de lıfte falan kaldırdıktan sonra bu sekılde kalırdı ama bır ıkı turda hemen kendıne gelırdı fakat bu sefer kendını toplamadı sorunu hatayı ben nerede yaptım?
yada arkalar dusuk kaldıgı ıcınmı su an bole arkalar yukselınce arac kendıne gelırmı?
bu ısı halletmem ıcın yol gosterrsenız cok ısıme yarıyacak sewgılı ustatlar.

[attachment=1]

Fotoraf 0077

Etiketler
Ynt: BRONCO II YUKSELTTIK AMA OLMADI SORUN?

Ön diferansiyel ortadan mafsallı tip.Dolayısı ile helezonlara takoz koyunca açılar değişmiş.Diferansiyelin şasiye bağlandığı traversi takoz kalınlığı kadar aşağı çekmeniz lazım.

http://www.broncoii-ranger.com/forum/viewtopic.php?f=27&p=77565

linki incelediğinizde ayrıntıları göreceksiniz.

ewet on dıf ıkı parca halınde aracın sımdı dıfın uzerıne de mı takoz koymamız gerekecek tam anlayamadım
[attachment=1]
bu arac ıle aynı dıf yapısına sahıp benm aracım

45321269

linkte açıkça gözüküyor inceleyin takılırsanız yazın buraya cevaplamaya çalışalım.

Link için teşekkür ederim sorunu anladım bu sorunu çözmek bayagı mesakatlı olacak ugras we para gerektırecek Takozlarım cok buyuk takozlarımı 1'' yada 1.5'' kadar kısaltırsam dıferansıyel yerıne gelecek dıye umuyorum arkaya da ılave ıkı tane kırık makas ile arac duz duraabilir ön camurluklarında deyen yerlerını traslayarak çözümeyi deneyecegım.Bu masrafsız ve kolay olabilir sanki?

Bence linkteki düzeni yapın, çok masraflı birşey olacağınıu düşünmüyorum.. Kafası çalışan birsanayi tornacısı yada kaynakçısı yapabilir bunu Yükseltme .yaptığınızda her ne yaparsanız yapın ilave şaseyi yapmazsanız fabrikasyon ön düzen ayarları bozulacak aracın gidişi ve lastik aşınmaları bozulacaktır.

Şasiden değiştiremedik fakat arka 3.5 cm yukselttım onlerıde takozları alcalttım arac kendını topladı goruntusu gayet hos oldu camurlukların surten yerlerı traslandı fotolar cok yakında tesekkur ederım bılgılerınız ıcın

Aracınızı iyi günlerde kullanın.Lastikler kaç inç acaba bende 86 bronco var yakın zamanda yükseltme işine girmeyi düşünüyorum benim aracda 33 inç lastik var ufak geliyor gözüme

benimkiler 33x13.5x15 mudzilla sizin aracınızın kucuk gozukmesı normal cunku arac bronco sızın kasanız benımkınden epey buyuk fakat lastıklerı dahada buyutecegınıze flans ıle dısarı alırrsanız goruntu sızı tatmın edecektır ınanın. Benımkı9nn fotolarını eklerım cekıcem yakında

flanş işi benimde aklıma yatıyor difransiyele bulaşmadan 35 inç ve flanşla fazla masraf çıkarmadan işi hallederim gibi yeni fotolarıda bekliyoruz

flans ve 35 lastık kesınlıkle camurluklarınıza surtecektır surten yerlerı traslamanız gerekecek 1.5 cm kadar 33 ler ve sadece flans bence olur ve yukseltme dusunuyorsanız 5cm yani 2 inç yükseltirseniz problem olmuyor ama takozlar dahada buyur ıse aracın lastıkler v kalıyor yanı 2'' yukseltme artı 35 lastık ve flans yaparsanız arac harıka agresıf duracaktır

özelden yazamadığım için buradan yazıyorum 86 bronco eddie bauer,V8 351windsor ,otomatik

belki işinize yarıcak bilgiler olur http://bronco.zenseeker.net/ hemen hemen bütün konulara değinmiş bu site aracı ne kadara aldığımı sormuşsunuz aracı ben 1998 yılında aldım aracı 13 yıldan beri bende bayağı uzun hikayemiz var anlıyacağınız fazla ağır offroad geçmişimiz yok araçla ama bundan sonra maddi gücüm yettikce aracı hazırlamaya çalışıcam size çalışmalarınızda kolay gelsin inşallah yakında bende başlarım ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR