Buggy Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DenizAkyol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,523

DenizAkyol

Yeni Üye
Merhaba Abiler Kardesler...

Foruma Az Önce Üye Oldum.Ve Bazı Konularda Yardım Bulmak Fikirlerinizi Almak Amacıyla Buraya Üye Oldum.

Ben Basta Olmak Üzere 2 Ev Arkadasım Bir Buggy Go-Kart Karısımı Arac Yapma Hevesi İçerisine Girdik.Kafamızı Kurcalayan Bazı Sorunlarımız Olsada Hevesli Ve İstekli Bir Sekilde Arastırma Yapmaktayız.Buggy Go-Kart Karısımı Diyorum Cünkü Go kart kadar basık yada buggy kadar havadar bir alet yapmak istemiyoruz biraz daha spor arac tarzı fikirlerimiz var.Bildiğiniz üzre bu tarz araclarda sasi kullanıcı fikirlerine göre tasarlanıyor.ancak bazı noktalar varki internetten arastırmak veya resimlere bakmakla anlasılmıyor.bu tarz bi aleti yapmak için elimizde 1 kac proje olmasına rağmen oturmayan bazı seyler.ön ve arka lastikleri etkileyecek süspansiyon koymak istiyoruz ancak burda sıkıntı yaratan su an için ön tekerleklerin dönüşü ile süspansiyon hareketlerinin birleşimi asağıdaki resimde göstereceğim yerlerde sıkıntılarım olacak gibi gözüküyor.ayrıca kullanacağımız motor konusunda kararsız kalmakayız.Motorsiklet motorları Ne Derece Yeterli Olabilir Bilgisiziz bu konuda.yada bunlarla uğrasmadan direk bir 126 Bis Bozup Üzerinde Oynamalar mı yapsak Henüz Karar vermiş değiliz.Tamamen Eğlence Amaclı Yapılacak Bi arac olduğunda uğrasmak istiyoruz.aynı zamanda okulun atölyelerini kullanacağımızdan bu gibi bi projeye basladığımız zaman kesinlikle sonuc görmemiz gerekecek ve cok fazla zamanımız olmayacaktır.Önerilerinizi beklemekteyim....

Birinci resimdeki gibi kolları asağı yukarı oynatma işlemini anladım.Bizim Düşüncemize Göre Yüksekliği daha kısa olacak ve 2. resimdeki kadar büyük bi süspansiyon kullanma taraftarı diiliz ancak sıkıntı sı noktada 2.resimde kırmızı il gösterdiğim metal parca anladığım kadarı ile direksiyonun sağa sola dönüşü ile ilgil bunların bağlantısı konusunda oldukca kafam bulandı sizden bu konuda proje veya bilgileriniziistemekteyim yardımcı olursanız cok sevnirim..

By Deniz

Etiketler

Ynt: Buggy Yapımı

barb_alone' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=24145.0

bu konuyu incelediniz mi acaba

inceledim ama cok farklı benim yapmak istediğim daha yere yakın biraz daha hızlı bi alet olcak off road tipi diil. + amortisor koymaktanda vazgectim ancak motor secimim konusunda hala kararsızım önerilerinizi bekliyorum.

1971-Berrian-Buggy-kt-model-araba-resimleri-duvar-kagidi-kagitlari.jpg

Planladığınız şöyle bir şey mi?

selam abıler kayserıden sevgıer gecenlerde yaptıgim vw buggy gostermek ısterım saygılarımla

Photo 0001

:( 3 seneye yakın geçmiş konu ama kalmış böylece sonuç ne oldu aceaba bi ses yokmu ?

4x4 duster aracım var, kalabalık olmadıkça onu kullanmak istemiyorum bir de, dağda ormanda her yere girip çıkamıyor o. kafamdaki araç tek kişilik, arazi tipi go kart. her yere girer. aslında atv işimi görür ama onun oturma şeklini, direksiyon sistemini falan filan sevmiyorum. belki yağmur ve güneşe karşı etrafı fiber bir göve ile kapatılabilir de.

bir off road atv alıp üzerindeki motor , yürüyen aksam ve elektrik aksamını yeni bir şaseye taşımayı düşünüyorum. sanırım en sağlıklı , en kolay ve masrafsız öyle olur.

6ed2f292f5ab01143a0a4bd443cb6763_custom-go-kart-frames-trax-off-road-go-kart-clipart_500-375.jpg

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR