Çanta Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Oguzhan17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,930

Oguzhan17

Yeni Üye
2 kişi şimdilik sadece 2 ve 3 günlük kamplar için çanta almayı planlıyoruz. İlerde gün sayısı daha da artabilir, o yüzden ileri dönük bir şey olmasını istiyoruz. Gittiğimiz yerlerde 10-15 km arası yürüyüşler de yapmayı planlıyoruz tabi uzun molalarla. Ben tahminimce kendim için 60-70 litre, kız arkadaşım için de 40-50 litre civarı çanta uygun olur diye düşündüm. Ancak 2-3 günlük kamp için bu boyutta çantalar doluyken o kadar yürüyüş yapmak mümkün müdür ondan da emin değilim. Fikirlerinizi de öğrenmek isterim. Ancak öncelikli sorum bu boyutta çantalar yeterli olur mu? Yeterliyse aklımda olan birkaç modeli yazayım, deneyimli olan arkadaşlar kalite, kullanışlılık gibi konularda yorum yaparsa sevinirim. Çantaları ayrıca yerinde gidip denemeden almayı düşünmüyorum. Marka, model açısından fikir olsun diye internetten ön araştırma yapıyorum şu anda.

Kendim için 60-70 litre Civarı baktıklarım:

1)The North Face Terra 65
2)Deuter Denali 60+10
3)Lowealpine Cholatse 2 65/75
4)Pinguin Rucksacks Explorer 60
5)Timberline Challenger 60
6)Timberline Elan 60 veya 70
7)Ferrino Great Falls 70
8)Ferrino Chilkoot 75
9)Ferrino Rambler 75
10)Ferrino Overland 65+10
11)Ferrino Esterel 70
12)Vango Pumori 60+10
13)Karrimor Panther 65+5
14)Karrimor Bobcat 65

350-600tl aralığında fiyatları.

Bayan için 40-50 litre Civarı baktıklarım:

1)Pinguin Activent 48
2)Deuter Act Lite 40+10
3)Ferrino Finisterre 48
4)Lowealpine Peak Attack 42
5)Timberline Merak 45
6)Ferrino Triolet 48+5
7)Lowealpine Eclipse 45/55
8)Timberline Elan 40
9)Karrimor Hot Rock 40

Bunlar da 275-500 tl aralığında değişiyor.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.