Caretta Karavanla İnbükü Tabiat Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan haşmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,053
H

haşmet

Ziyaretçi
Sizlerden beni affetmenizi istirham edicem,bu konuyu Ağustos ayından beri sakladım,ama havaların hafif hafif soğumaya başladığı bu günlerde sanırım resimler birazcık da olsa sizlere yazın sıcaklığını hissettirecektir
Muğla'mız gerçekten bir cennet ve buraları görsel de olsa sizlerle paylaşmak benim için çok mutluluk veren birşey,Ağustos ayının son haftasında planlamış olduğum ve gerçekleştirdiğim Datça İnbükü Orman Kampında geçirmiş olduğum tatilimi sizlerle paylaşıyorum
İnbükü Tabiat Parkı Marmaristen 22 km uzaklıkta Hisarönü ve Çubucak Orman Kampını geçtikten sonra Datça'ya varmadan çok şirin bir koy,daha önceden özel işletmeciler varken şu anda Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü tarafından korunmakta ve işletilmekte
Konaklama karavan başına 35 tl elektrik 7 tl ,kampta temiz umumi tuvaletler,duşluklar,bulaşıklık ve çamaşırhane mevcut,alışveriş yapılacak bir market yada büfe mevcut değil ama her sabah su ve ekmek gibi ihtiyaçlar yanında meşrubat meyve sebze gazete gibi ihtiyaçlarda tekneyle her sabah gelen bir abimiz tarafından giderilmekte ,bunun yanında yinede hisarönünden yada çubucak orman kampından da alışverişleriniz yapabilirsiniz.
Yavaş yavaş yola koyulalım mı?
İstikamet İnbükü

Etiketler
Ynt: Caretta Karavanla İnbükü Tabiat Parkı

kamp girişi

CIMG0285

CIMG0285

Gökovaya yolunuz düşerse, her ne olursa olsun durulucak görülecek bir yer Akyakada Azmak

CIMG0080

CIMG0081

CIMG0082

kamp arkadaşlarımız ,kızım Yudum ve oğlum Kerem

CIMG0078

İnbükü koyu pek çok kişi tarafından Emel Sayın koyu olarak bilinir,iki rivayet,birincisi kuvvetli ihtimal,koyun maviliğinin ve eşsiz güzelliğinin Emel Sayın'a benzetilmesi,ikinciside Emel Sayının bu koya yatı ile sık sık gelip ziyaret etmesi konaklaması

CIMG0038

CIMG0039

Kampa giderken yeri daha önceden bildiğim için,tedarik ettiğim gereksinimlerim;( 7 günlük tatil ) büro tipi buzdolabı,elektrikli tek göz ocak,piknik tüpü,tüplü mangal,kömürlü mangal,mangal kömürü ( kampta mangal yakmak sahil şeridinde serbest içeride yasak ) ,3*3mt çardak,sargılı elektik kablosu, üçlü priz,haşere kovucu,yere sermek için hasır,küçük plastik mutfak erzak dolabı,alet takım çantası ( her zaman lazım),balık avı için takımlar,ve yine giderken yaptığımız alış veriş listesi; 2 adet 10 lt içme suyu,2 adet 30 lt kullanma suyu bidonu,meyve sebze,balık,kıyma,et ,tavuk,atıştırmalık cips bisküvi,kraker,1 kasa bira ( yetmedi) 1 adet 100 cl rakı,1 koli soda,1 koli 1lt kola, şalgam suyu,makarna,zeytin yağı ve kızartmalık yağ,peynir ,sucuk ,kavun karpuz, yani uzatmıyayım herşeyi götürdük

CIMG0083

CIMG0084

kamp,yaz olması vede Ramazan Bayramı tatilinin uzun süreli olasından dolayı kalabalıkmış ama Ağutosun son haftası baya gidenler oldu tam tadında bir zamandı, kamp yerinden görseller....

CIMG0128

CIMG0127

CIMG0126

CIMG0129

CIMG0125

botu hazırladım biraz da denizden bakalım İnbüküne

CIMG0092

CIMG0094

CIMG0093

CIMG0130

CIMG0131

En mutlu anlarımdan biri,Kerem baba ben yüzmeyi öğrendim dedi,denizi bir harika çok durgun ve temiz dalga hiç yok ,koy deli rüzgarları görmüyor,sadece çam değil defneağaçları ve doğal maki örtüsü harika ,haşere de yok ilaçlama var,balık avı seven arkadaşlar kusura bakmayın balık yok ya da ben beceriksizim

CIMG0095

CIMG0096

CIMG0149

Kampta insanlar çok çabuk kaynaşıyor bir sürü dost edindik ,İstanbuldan Gülşah ve Burak çifti ile beraber bir akşam yemeği,balıklar balıkçıdan

CIMG0102

CIMG0103

CIMG0104

CIMG0105

Nefis bir gezi.
Bu yaz bizde datca taraflarindaydik.
Harika yerler hakketen.

Akşamları vakitler,okey konken,tavla turnuvaları,sazlı sözlü yemekler eşiliğinde,sahil kenarında yürüyüşler,mehtap seyri,gençlerin birbirleri ile yazılmaları,flörtleri,yani her yaşın kendi tabiatına göre meşgul olacağı bişeyler bularak hiç can sıkıntısı olmadan neşe mutluluk dolu,stressiz olarak geçiyor,hatta biz kamptan ayrıldıktan sonra,Görme Engelliler Derneği konser bile vermiş

CIMG0100

CIMG0115

CIMG0116

CIMG0116

CIMG0117

SÜPER MARKETİMİZ ,tek kasa var kuyruk bu sebepten

CIMG0144

Pazaralmacı olduğum için ve yıllardır buralarda satış yaptığım için bu coğrafyayı çok iyi bilirim,ama çoluk çocuk gezmek istiyor,kampa tıkılıp kalmadık,Marmarisin Hisarönü Turgut Orhaniye Selimiye Bozburun Köylerindeki gezilerimizden görseller bizimkilere yabancı memleket gibi geldi dibimizdeki bu yerler

CIMG0040

CIMG0041

CIMG0042

CIMG0043

CIMG0044

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.