Çekme Belgeli Araç Alırken Dikkat Edilecek Hususlar ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercan süzer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,321
Ynt: Çekme Belgeli Araç Alırken Dikkat Edilecek Hususlar ?

nailox41' Alıntı:
sadece TSE belgesi için 400-450 tl +197 tl sigorta+150-200tl arası proje+150- 200 arasıda trafik masrafı var benim araştırmama göre tabiki
Serdar abi bu işte bir yanlışlık var TSE belgesi için yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok :smiley: otokardan var olan tse belgesini teyidi alınıyoır benim bildiğim 150-200 trafik masrafı ,150-170 trafik sigotrası , araç trafige 0 km cıkmış gibi işlem yapıldıgından kdv ,eğsoz ,muayene , aradaki bandrol ,vs,vs
çeki demirini işlettirmeyi unutmayalım

Etiketler

yunus bager' Alıntı:
Serdar abi bu işte bir yanlışlık var TSE belgesi için yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok :smiley: otokardan var olan tse belgesini teyidi alınıyoır benim bildiğim 150-200 trafik masrafı ,150-170 trafik sigotrası , araç trafige 0 km cıkmış gibi işlem yapıldıgından kdv ,eğsoz ,muayene , aradaki bandrol ,vs,vs
çeki demirini işlettirmeyi unutmayalım
aynenn böyle ama yeni bir uygulama var ise bilememm

çekme işleminin yapıldıgı ilde işleminizi yapmanız gerekiyor bilginiz olsun
yani araç ankarada çekme işlemi yapılmışsa istanbulda çekme belgesini kaldıramıyorsunuz gibi

arkadaşlar araç trafikten çekilince tekrar trafiğe çıkması için ne masraf gidiyor. ankarada defender satan bir esnaf kayıt düşmüş araçlar ın çekme belgesi alıcıya aittir diye. bu belge ne masraf istiyor. sanırım satan fatura kesecek ama çekme belgesi ne kadar bilgisi olan arkadaşlardan yardım alalım. saygılar...

Hasan bey bahsettiginiz araçları yakından görmenizi tavsiye ederim sonra doçunuzu çok ararsınız
çekme belgesi çok bi para degil
arabayı yürür eksiksiz hale getirip tüvtürk istasyonuna tespite götürüyorsunuz
çekme belgeli araç trafikte dolaşması yasak oldugundan bu nakilleri bir başka aracın üzerinde yapmanız gerekiyor
herşeyden önce aracın rengini degiştirmeniz gerekiyor
elektrik fren vs halledip emniyetten tespit belgesi talep ediyorsunuz yalnız bu evrak işini araç hangi ilden çekilmişse o ilde yapmanız gerekiyor

nasıl yani ben aracı aliağadan aldım bu evrak işlerini kocaelinde yapamazmıyım? aliağa ya mı gitmem gerekiyorr???

bilginiz için teşekkür ederim. uzun işlemler sıkıcı olur.masrafıda cabası. saygılar.

adrenalim' Alıntı:
nasıl yani ben aracı aliağadan aldım bu evrak işlerini kocaelinde yapamazmıyım? aliağa ya mı gitmem gerekiyorr???
hangi trafik bölgesinden çekme belgesi alınmışsa işlemlerinizi o bölgeden yürütmeniz gerekiyor
çekme belgeli araç görece çok yaygın olmadıgından işlem yapılan yerlerde hep bi tereddüt söz konusu

Aşagıdaki yorum discovery-V8 YAVUZ beye aittir ihalelerden üç otuza defender almayı ve binmeyi düşünen arkadaşlara ithaf olunur
sonuna kadarda dogrudur

Çok net bir yanıt , toplanmışını al.

evreler şöyle , ihaleden alış 5 lira, yapımın tamamlanması en az 3-4 ay, edilen masraf 30-40 lira , satış fiyatı 23-25 lira, bütün eziyeti yapana kalıyor son alan keyifle aldığı gün marşına basıp gidiyor, bilmem anlatabildimmi?

arkadaşlar teşekkür ederim. kafam çok karıştı. durun bi toparlıyayım. ben biraz laz oluyorumda. şimdi mesela 5000 tl araç alıyor sonra 30 40 bin lira masraf mı ediyorum demek istediniz oarsı kafamı karıştırdı. zaten bi lokma aklım var oda gidecek nerdeyse. saygılar...

aracı baştan toplamaya kalkarsanız 30 rahat gider. ama aldığınız gibi kullanayım, sadece ölmüş parçaları değiştireyim öyle bineyim derseniz, aldığınız arabanın durumuna göre 5-10 arası gider. buna yeni lastik, iç döşeme bakımı, elektrik aksam bakımı, motor ve yürüyen parça bakımı, yağlar, varsa değişmesi ya da yapılması ve boyanması gereken kaportaları dahil edebilirsiniz. vinç, diff kilit, sepet, şnorkel gibi şeyler sonra da takılabilir.

aracı 5000 e alırsın 5000 de masraf edıyorsun paşa paşa gezıyorsun abı eğer çok paran varsa 30-40 bın değil 50 bin de masraf edersın o sana kalmış ama ıdare etsın işimi gorsun dıyorsan 5000 lr masrafla en fazla oda... adam gibi bınersın abiii hiç kafan karışmasınnn

Kesinlikle 5 bin lira harcandıktan sonra adam olmayacak defendera para verilirse 50 de harcanır 60 da. Defender bence gönül meselesi. toplanmışını alıp neyin nerde olduğunu bilmediğin yani tanımadığın bir araçla marşa basıp araziye gitmek bana çok mantıklı gelmiyor açıkcası. Bu arada Mürselim sende 5bin lirayı gözden çıkarmış gibi görünüyosun :D

Birde eklemek istediğim küçük bir şey var. Aracı alırken verdiğiniz adres çok önemli sadece verdiğiniz adresin bulunduğu şehirde trafiğe tescil ettirebiliyosunuz. Yani Aliağadan alınan aracı Aliağada değil faturanızın geldiği adresde ruhsata kaydettirebiliyorsunuz.

xenocracy' Alıntı:
Kesinlikle 5 bin lira harcandıktan sonra adam olmayacak defendera para verilirse 50 de harcanır 60 da. Defender bence gönül meselesi. toplanmışını alıp neyin nerde olduğunu bilmediğin yani tanımadığın bir araçla marşa basıp araziye gitmek bana çok mantıklı gelmiyor açıkcası. Bu arada Mürselim sende 5bin lirayı gözden çıkarmış gibi görünüyosun :D
5 i de gözden çıkardım 10 u da valla artık bu aracı toplamak birazda benim kişisel bir meselem olduuu :D :D

arkadaşlar mantıklı düşündüğümde ve sizlerin tecrübelerini okuduğumda doğruyu buluyorum galiba. 1990 model def ler 15 - 20 bin tl civarında toplanmış halde. toplanmış ama sen neresinde ne yapılmış hangi parçalar değişmiş hangileri elden geçmiş bilmiyorsun. ihaleden 6 - 7 bin tl ye bir araç alınsa ve ona 7 - 8 bin tl harcanarak toplansa en azından nereye ne yapıldığını biliyor olacaksın. yani dediğiniz gibi parası olan 25 - 30 binde harcar. mesele sade sorunsuz bu aracın yürümesi. yolda kalmayacak güveneceğin bir araç olması. içimin rahat olması için en güzeli alıp toplamak. eğer yanlış düşünüyorsam uyarın yola girmeden doğru karar vereyim. bir atımlık barutum var onuda atarsam ve isabet ettiremezsem yandım demektir. defender sahibi olmak ahirete kalır. selam ve saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR