Çekme Belgeli Araç Alırken Dikkat Edilecek Hususlar ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercan süzer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,268
Ynt: Çekme Belgeli Araç Alırken Dikkat Edilecek Hususlar ?

hasan abii.... bencee sen kendi defenderını kendın toplaaaa ENN iyisi buu hem o zaman değerıde başka oluyorr daha çok benimsiyorsun aracını toplarken dıkkat et yeterr parça sıkıntısı yok tek sıkıntı usta bulmakk eğer çevrende bildiğin güvendığın bır ustada var isee hiç düşün meee

Etiketler

Mürsel kardeşim tam kafamın içindekileri söyledin.içim rahat olur enazından. teşekkürler...

Hemşerim bu konuda herkez birşeyler söylüyor sözün özü geleceksin Ankaraya bi araç alacaksın kafana göre yaptırıp gönül rahatlığıyla bineceksin ... Toplanıp satılan araçlar senin kendin toplayıp eksiğini gediğini bildiğin araç kadar huzur vermez sana .. Dilerim iyi bir araç sahibi olursun...

Satılan ve veya satılmak için toplanan en az 10 adet araç için 1000 km. nin üzerinde yol yapdım..15000-25000 TL gibi rakamlarla satışa çıkan araçların durumlarını görseydiniz şaşırırdınız.Hele bir tanesinin kapılari bilmiyorum kaç model kapıları uydurulmuş saçdandı..Gezenbilir formlarından kazandığım bilgilerle ihaleden aldığım 88 model land ın kaporta işlemini Ankara Şaşmaz da Nakşi ustada yaptırdım . Eksik olan parçaları Kırıkkale de yerinde tespit edip yazışma ile sökdük.Bulamadığımız parçaları Oto Özdal dan piyasa fiyatlarından daha ucuza temin ediyoruz.Aracı kafama göre toplamanın huzurunu yaşıyorum ve tüm land rover sahibi olacak arkadaşlarada aynı şekilde araç alarak toplamalarını tavsiye ediyorum.Çoluk çocuk bineceğim aracın durumunu ben bilmeliyim diye düşünüyorum...

evet işin doğrusuda bu zaten. nerde nezaman ne yapıldı neler değişti neler değişmedi bilmek en doğrusu. saygılar...

Çekme belgeli bir arabayı trafikte kullanılabilir hale getirmek ne kadar sürer masraf olarak en fazla bir milyar diorsunuz peki ne kadar zaman alır bu işlem ???

Bi de şu ihaleden araba alma olayı sadece defender ya da land rover türü arabalarda mı geçerli yoksa bi 64 model chevrolet falan da bulabilir miyim ???

ve bu ihaleler nnerde nasıl olur ? :smiley:

Bİlgilendirebilirseniz çok sevinirim :smiley:

Çekme Belgeli Araç Resterasyonu ?

Arkadaşlar benim soracağım soru biraz daha başka alanda olacak. şimdi projemizde baştan aşağı bir resterasyon çalışması var. Bunun için biz iki farklı araç bulduk bu araçlardan biri Ptt genel müdürlügünden çıkma fargo pw150 4x4 diğeri ise karayollarından çokmış oldugunu düşündüğüm Unimog 404
Ancak unimogun kupası ve kasası haşat durumda ve pw150 ise kasası orjinal ve çok iyi durumda ama motor aksamında ve arazi şanzımanında problemleri var. bizim düşüncemiz Unimogun şanzumanı üstünde kalacak şekilde Unimog şasesi üzerine pw150 nin kupasını koymak.
Bu işlem yapıldıktan sonra araç trafige Fargo olarakmı tescil ettirilecek yoksa unimog olarakmı tescil ettirilecek?

arkadaşlar bende böyle defender alıp toplmayı düşünüyorum ama hasan belin dedği gibi iyi isabetle trabzondaki gibi ihladen almakta pek akıl karı değil diye düşünüyorum ama sizin burda yakınızdaki ihalelerden tespit edip tavsiye edeceğinz araçlar olursa sevinirim.Zetan bu aracı alıp toplamak bence binmek kadar haz vericidir herhalde .düşünsenize hercivatası elinizden geçmiş bir araç ama zamanla toplamak lazım dediğniz gibiyse cezasına katlanıp araba topalnınca tescili yaptıracaksınayrıca milli emlaktan alınacak araçlar zaten tescçillidir değilmi sadece plka masrafı olur diye düşünüyorum.birde dizelmi daha iyi benzilimi bu sitede pek cevap bulamadım.bizim gibi sınırlı imkanları olanlar için sizin vereceğiniz bilgiler çok önemli bence .yani duyduğunuz bildiğiniz bir aracı tavsiye etmeniz çok iyi olurdiye düşünüyorum.birde resim ekleyeceğim bende sonundu alacağım arabayı böyle yapmayı isterim ama zaman ve imkan tabiiki HERKESE SELAMLAR KOLAY GELSİN

182913649pp

arkadaslar bi soru da benden . tragikte olmadıgına gore arac orjinalinde benzinli ise trafige dizel takıp cıkarabilirmiyiz aracı .yeni kanunda benzinli araca dizel takılmadıgını biliyorum . ama cekme belgeli arac trafikte hiç olmadıgına gore bole bi degisiklik yapabilirmiyiz?

Vakit+para+usta+sabır biri olmadı mı olmuyor.Toplanmış hazır almayı düşünüyorum.Biraz nefeslendikten sonra görüntü olarak birkaç dokunuş yaparım.İmkan meselesi haftanın 6 günü 12 saat çalışan için çok zor uğraşmak.

Arkadaşlar mke haricinde resmi araç alındığında çekme belgeli oluyor bildiğim kadarıyla? Doğrumudur.Tescil için çekme belgesi nasıl alınıyor.Yani aracın çekme belgesi alıanan yerdmi işlemlerinin yapılmasımı gerekiyor.Yoksa biz tescile müracat ettiğimiz trafikmi ordan istiyor.Bence bu konu çok önemli bilgisi olan varsa çok makbule geçer.Bu konuyu tam anlamadım.TSE belgesi almamaız gerekiyormu.Gerekiyorsa nasıl alıanacak.TSE belgesi kaça alınıyor o alındktan sonra tescil ne kadar gidiyor.Aracı teslim alırken neleri talep etmemiz gerekir.1 ay içinde tescil ettimezsek cezaa kadar?ACİL BİLGİ GEREKLİ.TEŞEKKÜRLER

M.K.E. den alınacak olan araçları toplam 30 günde Trafiğe tescil ettirmeniz gerekir. T.S.E vermiş olduğu belge Trafiğe uygunluk belgesi olup aracınızda extra bir değişiklik yapmamışsanız proje ücreti 150 TL.... T.Ü.V. e varacağiniz ücret 125 TL. Gecikmeden doğan ceza 126 TL..70 TL ruhsat ücreti ve Zorunlu trafik sigortasıda var..Muayene ye gitmeden alınacak ek_1 belgeside 15 TL...Allah kolaylık versin...

ercan süzer' Alıntı:
M.K.E. den alınacak olan araçları toplam 30 günde Trafiğe tescil ettirmeniz gerekir. T.S.E vermiş olduğu belge Trafiğe uygunluk belgesi olup aracınızda extra bir değişiklik yapmamışsanız proje ücreti 150 TL.... T.Ü.V. e varacağiniz ücret 125 TL. Gecikmeden doğan ceza 126 TL..70 TL ruhsat ücreti ve Zorunlu trafik sigortasıda var..Muayene ye gitmeden alınacak ek_1 belgeside 15 TL...Allah kolaylık versin...

bu bilgilerde herhangi bir değişiklik var mı?
proje deidğiniz nedir nereden temın edilir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR