Çekme Karavan için araç tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stilist07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,625

stilist07

Ana Kamp
Mrb,Ben kısmet olursa yaz mevsimine kadar mevcut aracımı satıp(1.6 polo classic sedan 98 model) yerine çekme karavanı çekebileceğim bir araç almak istiyorum.
Amacım çekme karavanla avrupa turu yapmak.Motokaravan için bütçem yeterli değil malesef,üstelik yazları geziye gitmediğimde aracıma biraz modifiye yapıp kışlarıda off road ,kamp vs tarzı küçük geziler yapmak.
öncelikle yıllık yapacağım km fazla olacağı için aracın yakıt masrafının uygun olması..benim ilk aklıma gelen suziki jlx olmustu ancak bazı arkadaşlar td5 lerinde 100km de yaklaşık 11-12 litre yaktığını söylemiş,vitaranında aşağı yukarı aynı yaktığını söyleyenlerde var. Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.önce aracı değiştirmekle işe başlayayım diyorum,daha sonrasında 740 kg kadar 3-5 kişilik bir karavan arayışına gireceğim.aracımın üzerine ekleyeceğim para ve karavana vereceğim para yaklaşık 20 000 tl civarı( 12-13 000 tl karavana 7-8 000 tl aracımın üzerine).
baska bir alternatif ise gezerken ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir volkswagen t2 yada t3 bulabilirsem, off road için aracımı satıp üste kalan para ile off road aracı alabilirim.bu durumda korkum t2 yada t3 ün uzun avrupa gezilerinde bize yetersiz kalması.( yemek duş yatağın klima vb gibi sebeblerle çekme karavan daha cazip geliyor)
bilmem yanlış mı düşünüyorum,yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Çekme Karavan için araç tavsiyesi

Ben Dfm Rich Pick Up 4x2 2500 td kullaniyorum. Aracin motor ve Şasisi Nissan modeli olup, Çin'deki uretici firmasi olarak DFM markasiyla piyasaya cikmisti. Aldim. Kullaniyorum ve cok memnunum. Yol tutus da performans sorunu da yasamiyorum. Tavsiye ederim

aracı hemen inceliyeceğim .Terşekkürler.başka tavsiyesi olan varsa onlarıda dikkate almak isterim..ilk etapta az yakan fakat mümkün olduğunca ağır olabilecek araçları düşünüyorum..marka model farketmez.

Mitsubishi l 300. Cekme karavanlar icin ideal 'arkadan itis ,yurt disinda parcasi var turkiyede ise parca ucuz ve yedek parca bol. Fiyati uygun. Yedek parca bol uucuz vergisi az,

selam vw kedi ile 1200 kg karavan çektim. 9 lt yakıt tüketimi var.

Arkadaşlar benim erba marka 5.25 çekme karavanım var ağırlığını hiç ölçtürmedim ama sanırım 900 kg civarı bir ağırlığı var.
Bu karavanı çekmek için suzuki SX4 cross marka bir araç kullanıyorum 4x4 çekişi olan bir araçtır motoruda 1600 cc beygiri 106 beygir ve buna rağmen yokuşlarda oldukça zorlanıyor hele birde yokuş yukarı durmak zonunda kalınırsa tekrar kalkış yapması çok zor.
Bunun içindir ki böyle bir karavanı çekmek için kesinlikle 2000 cc ve 150 beygir den aşşağı olmayacak şekilde bir araç seçilmeli.

Arkadaşlar benim erba marka 5.25 çekme karavanım var ağırlığını hiç ölçtürmedim ama sanırım 900 kg civarı bir ağırlığı var.
Bu karavanı çekmek için suzuki SX4 cross marka bir araç kullanıyorum 4x4 çekişi olan bir araçtır motoruda 1600 cc beygiri 106 beygir ve buna rağmen yokuşlarda oldukça zorlanıyor hele birde yokuş yukarı durmak zonunda kalınırsa tekrar kalkış yapması çok zor.
Bunun içindir ki böyle bir karavanı çekmek için kesinlikle 2000 cc ve 150 beygir den aşşağı olmayacak şekilde bir araç seçilmeli.
Araciniz benzinli mi dizel mi?

Araciniz benzinli mi dizel mi?

Araciniz benzinli mi dizel mi?nb nb

Aracım benzin+lpg düz yolda lpg sorun teşkil etmiyor ama yokuş yukarı çıkarken çekiş artsın diye benzine geçiyorum ama sanırım bu çekme karavanlar için en iyisi diezel araçlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR