Çekme Karavan İle Kartepe Kuzuyayla Kamp Ve Kayak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,468

mustafayetim

Evim Arkamda Dünya Önümde
Yer
Adapazarı
Sevgili arkadaşım Fethi ve eşi iki aile çekme karavan ile dün iki günlük kış kampımızı bitirerek geri döndük.Yaklaşık üç yıldır Fethi ile ne zaman telefonlaşsak muhakkak konu kış ayında çekme karavan ile kamp yapıp kayak yapmaya gelir.
Geçen kış sırf bu yüzden ikimizde çekme karavanlarımıza kar lastiği aldık ancak küresel ısınma nedeniyle Kartepe kayak sezonu kapalı geçti.Bizde hevesimizi bu sezona sakladık.Yeni döndüğümüz için başlangıç olarak bir görüntü paylaşıyorum devamı kısa bir yazı olarak gelecek.
Salı ve çarşamba günü yüksek rakımda iki çekme karavan hem kamp hemde kayak yaptık.Fethi ile bir hayalimizi gerçekleştirdik darısı sizlerin başına diyoruz...

http://youtu.be/7MKjN80HFos

Kaw

KL

IMG 3186

IMG 3192

IMG 3285 tonemapped

Etiketler
Ynt: Çekme Karavan İle Kartepe Kuzuyayla Kamp Ve Kayak

Güzel fotoğraflar, ancak karda kışta çekili karavanla iyi cesaret :eek:

Evet arkadaşlar sevgili Fatih abininde dediği gibi bu karda kışta çekme karavan ile yüksek rakımda kış kampı yapmaya karar verdik.Tabiki zor,ancak gerekli donanım olduktan sonra riski en aza indirip güzel keyifli bir kaçamak yapabiliyorsunuz.

Öncelikle ön çekici araçlarımızda zaten kar lastikleri mevcuttu.Fethi arkadaşım ve ben geçen sene çekme karavanlarımıza kar lastiği taktık.Kar lastiklerimiz aynı zamanda C tipi yük lastiği.Yazın yaptığım yurt gezisinde dönüşte lastikçime hemen yaz lastiklerini söktürüp bu kış lastiklerini taktırıp diğer lastikleri depoda dinlenmeye alıyorum.Böylece bütün kış ve ilkbahar sezonunda uzun yol yapacağım yaz lastikleri karavanın altında sabit kalıp deforme olmuyor.
Öncelikle kamp yapacağımız Kuzuyayla mesire alanının giriş kısmını görmek tesis sahibiyle tanışmak için önden sezonun ilk kar yağışında eşim ile çıktık,ön bir inceleme yaptık.Yıllardan beri kayak için çıktığımdan yolu ezbere biliyordum.

Kuzuyayla mesire alanı işletme sahibi Yusuf beyle tanışıp kamp için sözleştik.Geçen pazartesi günü kendisini önden arayıp yol durumunu sordum problem olmadığını ve bizleri beklediğini söyledi.
Yusuf bey:0532 387 88 61
İki gün önden karavanı bahçeden eve getirip hazırlıkları tamamladık.Salı sabah yedi gibi Fethi ile buluşacağımız Maşukiye Güral otelin önüne doğru yola çıktık.

Kamp alanına kadar geçen sene çekmekaravan ile Kapadokya gezisi yaptığımız bana kayak sporunu öğreten ve aşılayan Osman Çubukçu arkadaşım bize eşlik ediyor.

http://youtu.be/BCIjb36QCSQ

http://youtu.be/AIul7Y1-SKo

IMG 4893

IMG 7585

IMG 7631

IMG 7634

IMG 3025

Adapazarı Maşukiye arası yaklaşık yarım saatlik bir yolun ardından Fethi'lerle buluşup yola koyuluyoruz.Kartepe yolunun başında mola verip Fethi'lere kayak takımı kiralıyoruz.

http://youtu.be/g4KBj8OMr0s

IMG 2898

IMG 2902

IMG 4906

Daha fazla kar olacağını tahmin ediyordum. Birkaç gün bahar havası yapınca karların çoğu erimiş herhalde.

Paylaşım için teşekkürler. :smiley:

Ferhat hocam Kuzuyayla girişi çok ayak altı olduğundan kar araçlar ile çok ezilmiş ve erimiş.Aşağıda resimleri paylaştığım görüntüler kuzey yamaçları kar bir hayli fazla idi.

IMG 3226

IMG 3221

Karavanları yerleştirip tesisten elektrik aldık.Her ikimizde truma ısıtıcıları açıp tesis işletmecisine espiri olarak takılarak,karavanları elektrikle ısıtmadığımızı ısınmayı tüple yaptığımızı karavanların üstünde buhar çıkan bacalara bakmasını söyledik.Akşam yemeği içinde işletmecilerle sözleştik.
Kısa bir hazırlığın ardından yukarı oteller bölgesindeki kayak tesislerine çıktık.

http://youtu.be/RCkYRLh39_8

IMG 2984

IMG 2989

IMG 4948

IMG 4953

IMG 4951

Yemek sonrası uzunca bir muhabbet ve sonrasında Fethi'lerin karavanında akşam kahvesi keyfi yapıyoruz.Semiha hanımın güzel kahvesi ve sohbetten sonra yarın sabah kahvaltıya sekizde bizim karavan için sözleşip uykuya çekiliyoruz.

IMG 3033

IMG 3034

IMG 3035

IMG 3030

IMG 3048

Sabah dünün aksine açık bir havaya uyanıyoruz.Gece yağan yağmur sebebiyle pistlerin durumunu merak edip hanımlar kahvaltıyı hazırlarken biz Fethi ile pistlere oteller bölgesine araba ile gidiyoruz.Yağmur nedeniyle kar helva kıvamına gelmiş.Kayakta en tehlikeli durumdur sakatlığa davetiye çıkarmaktır.Bizde kayak yerine etrafı gezmeye karar veriyoruz.

IMG 4998

Daha sonra Fethi'nin araba ile Kuzuyayla mesire alanının içine bir gezintiye çıkıyoruz.Kar muhteşemdi...

IMG 3209

IMG 3213

IMG 3236

IMG 3241

IMG 3267

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR