Ceneviz Koyu / Olympos / Antalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arno Supertram Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,708

Arno Supertram

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Herkese merhaba,

Buralarda yeniyim. Birkaç gündür aralıksız forumu takip ediyorum, sayenizde çok şey öğrendim, teşekkür ederim. Henüz kendimi tanıtma fırsatım olmadı çünkü tanıtma bölümünü göremedim bir türlü. Umarım bulduğumda oraya yazacağım burayı gereksiz meşgul etmek istemem. Benim sizlere birkaç sorum olacaktı;

Ağustos ortası gibi birkaç arkadaşımla Olymposa kampa gideceğiz. 2-3 gün kalıp egeye doğru devam edeceğiz.

1- Olympos sahilinden yaklaşık 4.5 km güneyde Ceneviz Koyu var ( haritayı eklemeye çalışacağım, sarı kutucuğun orası olması gerek ). Tekne turları düzenleniyormuş oraya. Ceneviz kalesine, "Cennet - Cehennem"e karadan patika var ama oradan ilerisine hiç gitmedim. Kaldı ki buralar 1km bile mesafede değildir sahilden. Aceba karadan patika var mıdır Ceneviz koyuna yürüyerek ulaşım için ? Daha önce giden, bilen var mı bilgi verebilir mi rica etsem ?

2- Ceneviz koyunda veya 200-300 metre daha güneyinde çadır kurmama izin var mıdır ? Kursam ne olur, jandarma ile sıkıntı yaşar mıyım bilgisi, tecrübesi olan ?

3- Olympos civarı hiç mağara var mı ? varsa haritada bunları nasıl bulabilirim ? Daha önce haritada işaretlemiş birisi yardımcı olabilir mi ?

İlginiz için şimdiden teşekkürler
Arno

Ceneviz Koyu

Etiketler
Ynt: Ceneviz Koyu / Olympos / Antalya

Selamlar ceneviz koyuna adrasana gidip eğer araç yoksa adrasandan sazak koyuna yaklaşık 4 saat yürürsün sonrada yan koy olan ceneviz koyuna gidersin oda yaklaşık 45 dk sürer fakat bu sıcakta çok zor.Tavsiyem olimpos çıralıdan kalkan yada adrasandan kalkan bir gezi teknesiyle anlaşıp makul bir ücret karşılığı oraya gitmen.Telefonunu kaydedip dönüştede onunla dönmen.Orada Şefik ve hanımı var ceneviz koyunda istediğin yere kamp yapabilirsin iyi insanlardır zaten bütün tekneler gece koyda oluyor jandarma ile sorun hiç yaşamazsın.Tatlı suda var koyda sazak koyuda yanda orayada kamp kur orasıda çok güzel.

ataman1978' Alıntı:
Selamlar ceneviz koyuna adrasana gidip eğer araç yoksa adrasandan sazak koyuna yaklaşık 4 saat yürürsün sonrada yan koy olan ceneviz koyuna gidersin oda yaklaşık 45 dk sürer fakat bu sıcakta çok zor.Tavsiyem olimpos çıralıdan kalkan yada adrasandan kalkan bir gezi teknesiyle anlaşıp makul bir ücret karşılığı oraya gitmen.Telefonunu kaydedip dönüştede onunla dönmen.Orada Şefik ve hanımı var ceneviz koyunda istediğin yere kamp yapabilirsin iyi insanlardır zaten bütün tekneler gece koyda oluyor jandarma ile sorun hiç yaşamazsın.Tatlı suda var koyda sazak koyuda yanda orayada kamp kur orasıda çok güzel.

Merhaba,
Daha önce Adrasan'dan Sazak koyuna geçtim fakat ilerideki koya ve arkasındaki Ceneviz koyuna her iki taraf kayalık olduğu için ilerlemedim.Sazaktan Ceneviz koyuna yaya geçiş var mı?Ceneviz koyuna arazi aracıyla ulaşım var mı?Teşekkürler.

selam iki hafta önce kamp kurdum cenevizde.artık sazağa giremiyoruz çünkü kiralamışlar bir konteyner koymuşlar birde bekçi bu koy bzim diyorlar. sazaktan cenevize yürüyerek geçebilirsin gece deneme domuz çok o bölgede kamp düşünüyorsan denizin dibine kur sazaktan cenevize araç geçmez yol yok tavsiyem çıralıya aracı parkedip kano kiralayıp sabah erken deniz durgunken cenevize geçmen.yada bi tekneciyle anlaşıp adrasandan yada çıralıdan 10 -20 tl verip geçmen .cenevzde semih var çardağın sahibi tanış onun çardaklarında çadır kurmadan kalabiirsn çok iyi insandır.

ataman1978' Alıntı:
selam iki hafta önce kamp kurdum cenevizde.artık sazağa giremiyoruz çünkü kiralamışlar bir konteyner koymuşlar birde bekçi bu koy bzim diyorlar. sazaktan cenevize yürüyerek geçebilirsin gece deneme domuz çok o bölgede kamp düşünüyorsan denizin dibine kur sazaktan cenevize araç geçmez yol yok tavsiyem çıralıya aracı parkedip kano kiralayıp sabah erken deniz durgunken cenevize geçmen.yada bi tekneciyle anlaşıp adrasandan yada çıralıdan 10 -20 tl verip geçmen .cenevzde semih var çardağın sahibi tanış onun çardaklarında çadır kurmadan kalabiirsn çok iyi insandır.

Bilgiler için teşekkürler.Sazak koyunun kapalı olmasına üzüldüm.Umarım resmidir..

yeşil grup 49 yada 29 seneliğine kiralamış .hoşçakal sazak yaşanmışlıkları :(

selam ceneviz yada sazak koyunda mayıs ayı içerisinde kamp yapmayı planlıyoruz.
mümkünse son gidenlerden; karşılabilecek sıkıntılar, kara ulaşımı çok mu kötü, sanırım cenevizde kamp yapılıyor semih bey sürekli ordamı çadır sorun yaşatırmı...tşk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri