Check Up

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aaroon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,392

Sizce aracımı check up ve bazı parçaların degişimi ( ön düzen, bazı döşemeler vs. ) için Antalyadan

• Antalyada iyi bi usta yoksa şart

Kullanılan: 2 22.2%
  • İyi bi ustaya 1 kere gidin tam gidin

Kullanılan: 3 33.3%
  • Gereksiz ve masraftır sadece

Kullanılan: 0 0.0%
  • Aracınızı Ankarada mükemmel hale getirirsiniz.

• Gereksiz. Ordan bi usta bulun yada Yetkili servisine gidin.

• Kullanılan toplam oy
    9

aaroon

Tutku kelimesinin anlamı nedir? ZJ olmasın sakın !
Muayeneden geçmesi için bazı tamiratlar olması şart. Acaba diyorum sanayiye girmişken tepeden tırnaga kontrol ettirip eksik gedik bişi kalmasın sanayiye sadece yağ degişimi için mi gitsem. Antalya da beni tatmin edecek usta bulamadım. Bu iş için ayırdıgım bütçem de hazır. Sorun şu ki bu iş için Ankaraya Ostim yada Şaşmaz sanayisinda işinin ehli usta bulup geldigime deger mi?
Yapılacak işlemler ( Bana göre )
1. Ön düzen komple elden geçmesi
2. Direksiyon kutusu
3. Ön sol panzotun degişmesi
4. Radyonunu aktif hale getirilmesi yada degişmesi
5. Ses sisteminin yenilenmesi
6. Ön konsolda yanmayan tek ampul beli kalmaması
7. Klimanın çalışır hale getirilmesi ( bi parçası geçenlerde yandı )
8. Defransiyelin kontrol edelmesi varsa hata tamiri
9. Şaftın konrol edilmesi
10. Motorun gözden geçirilmesi.
.
Kısaca tepeden tırnaga bi check up edilmesi.
PS: Bu işlemler tahmini ne kadar sürede yapılabilir ve kaç lira tutur?

Etiketler
Ynt: Check Up

aaroon' Alıntı:
Muayeneden geçmesi için bazı tamiratlar olması şart. Acaba diyorum sanayiye girmişken tepeden tırnaga kontrol ettirip eksik gedik bişi kalmasın sanayiye sadece yağ degişimi için mi gitsem. Antalya da beni tatmin edecek usta bulamadım. Bu iş için ayırdıgım bütçem de hazır. Sorun şu ki bu iş için Ankaraya Ostim yada Şaşmaz sanayisinda işinin ehli usta bulup geldigime deger mi?
Yapılacak işlemler ( Bana göre )
1. Ön düzen komple elden geçmesi her rotbalansçı tespit yapar. sizi iyi bir ustaya da yönlendirir, kolay yani
2. Direksiyon kutusu yine aynı usta burada tespiti yapar, direksiyoncu vardır kesinlikle antalyada
3. Ön sol panzotun degişmesi anlamadım foto varmı?
4. Radyonunu aktif hale getirilmesi yada degişmesi eğer sistemde çok bozukluk varsa yeni bi sistemide kurdurabilirsiniz, elektrikçi de oto teyp satan yerde yönlendirmede bulunur
5. Ses sisteminin yenilenmesi no 4 te cevap
6. Ön konsolda yanmayan tek ampul beli kalmaması bu da basit işlem yine elktrikçi yapar
7. Klimanın çalışır hale getirilmesi ( bi parçası geçenlerde yandı ) 5 le aynı cevap
8. Defransiyelin kontrol edelmesi varsa hata tamiri herhangi bir tamirci bozukluğu tespit eder gerekli yönlendirmeyi yine yapar
9. Şaftın konrol edilmesi 8 le aynı
10. Motorun gözden geçirilmesi. 8 le aynı
.
Kısaca tepeden tırnaga bi check up edilmesi.
PS: Bu işlemler tahmini ne kadar sürede yapılabilir ve kaç lira tutur?

yazdıklarınız için ben ankaraya gitmezdim, antalyada kesinlikle bunlar yapılır, ama lpg sistemini de taktırıcam diyorsanız orda yaptırabilirsiniz...antalyada Ahmet usta (modifiye işleriyle uğraşan) en azından şuraya git buraya git diye yönlendirecektir sizi, elektronik, şanzuman gibi arızalar yok anladığım kadarıyla o nedenle çözmesi kolay sorunlar...

İlginize teşekkürler. Antalya da modifiye işi yapan Ahmet beyle tanıştık. Orda bi amerikancı usta var daha önce ona gidiyordum ama memnen değilim. Ama dediginiz gibi yapacam Antalyada Hastalya ya tamire gidecem..

aaroon' Alıntı:
İlginize teşekkürler. Antalya da modifiye işi yapan Ahmet beyle tanıştık. Orda bi amerikancı usta var daha önce ona gidiyordum ama memnen değilim. Ama dediginiz gibi yapacam Antalyada Hastalya ya tamire gidecem..

yaniiii, çok komplike işler değil aşırı ustalık gerektiren işler değil, sadece yol masrafı extradan 500 lira yersiniz ankara için 500 e biçok şeyi halledersiniz bence...
ayrıca yazdığınız pekçok şey için amerikandan-cherokee den anlayan bi ustaya ihtiyacınız yok ki...

rotbalansçıya gidiyorsunuz size bir liste çıkartıyor, onlar devamlı tamircilerle paslaşır,,,,bana iyi bir tamirci göster dersiniz alt takımı halledecek, bak seni bilirim dersin o iyi bi usta bulur size zaten...

siz eksik yada değişmesi gereken malzemlerin listesini bi çıkarın, bakalım nerden ucuza alırsınız falan...parçalar 1 gün sonra elinize ulaşır...

müzik sisteminde de eğer iyice tadı tuzu kaçmışsa 1 mp3 player 4 hoparlör takarsınız olur biter...

levet haklı hiç boş yere dünya km yapmayın zaten saydıklarınızda cok fazla mekanik iş yok kullanacağınız parcanın kalitesine görede cok fiyat fark eder cünki kalite kalite ürün var piyasada l..siz eksikleri cıkarın gerisi gayet kolay ve basit işlemler

şimdi. ben antalyada bahsettiğiniz amerikancıda (delta servis) aracımının şanzmanını komple yaptırdım. 2.000 TL ye mal oldu. bu amerikancının asıl işi zaten şanzıman. diğer işler için levent beyin dediği gibi bir çok usta var. benim aracın yükseltme kiti , tamponu, vinci, sepeti v.s. işlemleri de ahmet abi yaptı. ahmet abinin ta karşısında bir elektirkçi var oda offroad işi ile uğraşır. tüm elktiri işlerinizi o halleder. ön takım için ahmet abi ile konuşup sizi iyi bir ratbalansçıya yönlendirebilir.

bekirnayır' Alıntı:
şimdi. ben antalyada bahsettiğiniz amerikancıda (delta servis) aracımının şanzmanını komple yaptırdım. 2.000 TL ye mal oldu. bu amerikancının asıl işi zaten şanzıman. diğer işler için levent beyin dediği gibi bir çok usta var. benim aracın yükseltme kiti , tamponu, vinci, sepeti v.s. işlemleri de ahmet abi yaptı. ahmet abinin ta karşısında bir elektirkçi var oda offroad işi ile uğraşır. tüm elktiri işlerinizi o halleder. ön takım için ahmet abi ile konuşup sizi iyi bir ratbalansçıya yönlendirebilir.
Dediğiniz delta servisten neden memnun değilim biliyomusun? Aracımda cooler bad sensör yazısı çıkıyodu. Su haznesinin içinde bi parça var onu değiştirelim dedi. Değiştirdik yine aynı durum var. Anlattığım halde ilgilenmedi. 10.000 bakımını da aynı arkadaşa yaptırdım. Aracın km vb işlemlerini düzenlemedi bile. Yolda fark ettim geriye döndüm. Ben asla pazarlık yapmam işçilik konusunda. İstenen parayı verririm ama verdiğim paranın da hakkını isterim.
Delta sevis dediğiniz gibi asıl branşları şanzuman. Hatta burayı da bana istanbuldan bi tamirci arkadaşım tavsiye etmişti. Dediğim gibi belki çok iyi ustadır ama ben bunu görmek isterim. Birilerinin dedigiyle iyi olunmuyo. Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

aaroon' Alıntı:
Dediğiniz delta servisten neden memnun değilim biliyomusun? Aracımda cooler bad sensör yazısı çıkıyodu. Su haznesinin içinde bi parça var onu değiştirelim dedi. Değiştirdik yine aynı durum var. Anlattığım halde ilgilenmedi. 10.000 bakımını da aynı arkadaşa yaptırdım. Aracın km vb işlemlerini düzenlemedi bile. Yolda fark ettim geriye döndüm. Ben asla pazarlık yapmam işçilik konusunda. İstenen parayı verririm ama verdiğim paranın da hakkını isterim.
Delta sevis dediğiniz gibi asıl branşları şanzuman. Hatta burayı da bana istanbuldan bi tamirci arkadaşım tavsiye etmişti. Dediğim gibi belki çok iyi ustadır ama ben bunu görmek isterim. Birilerinin dedigiyle iyi olunmuyo. Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.
yanlış anlamayın ben servisin iyi olduğunu iddia etmedim. mutlaka kötü yönleride vardır. ayrıca cooler bad sensör arızası ile nette kendinin nasıl tamir edeceğine ilişkin görsel anlatım mevcut. sorun hala devam ediyorsa bir araştır isitersen.. ayrıca ön düzen ile ilgili benimde iyi bir ustaya ihtiyacım var. bulursan banada haber verirsen sevirim..

mehabalar bende aranıza yeni katıldım 95 blazer aldım ve araca aşık oldum diyebilirim fakat tek sorun antalyada iyi bir usta bulmak tavsiye edeceğiniz bir usta varsa paylaşırsanız sevinirim yoksa ahmet ustanın yeri nerdedir acaba saygılar....

bende delta servise gittim bi kac kere hiç memnun kalmadım şanzıman keçesi değişecekti 850 tl istediler aynı işi onların tam arkasında gemici otomotiv var orda yarı fiyatına yaptırdım çok da memnun kaldım adamlar sadece şanzıman işiyle uğraşıyor tavsiye ederim iyi tanışırız yardımcı olurum her konuda ahmet ustaya giderseniz oda amerikancı olarak delta servisi önerir antalyada iyi bir usta bulmak gerçekten zor amerikan için ben bir arkadaşımdan bir telefon numarası aldım muammer usta diye onunda wj si var kendisi dr aracını ona yaptırıyormuş çok memnun olduğunu söyledi en kısa zamanda gidecem sonucu paylaşırım

ben bugün eski sanayide ali ustayı buldum aracı bir alete bağladı ve sıkıntılar tek tek ekranda göründü krank mili ve ön şaftın değişmesi gerektiğini söyledi şimdi parça arayışına girdim ali usta bana işinin ehli gibi geldi en azından ilgili bir usta parçaları bulunca gidip değiştereceğim sonuçları paylaşırım..
bu arada ilginiz içinde çok teşekkür ederim.

bu konu enteresan olmaya başladı ? diagnozlamı anladı grankı şaftı bahsettiğin makina diagnozdur

;D yok şaftı akın usta sökmüştü aracın orjinal şaftı değil diye enteresan ses yapıyor ve direksiyonu tam kırdımızda araç gitmiyor diye fakat ali ustada kesinlikle şaft alıp takmamız gerektiğini söyledi tabi anlamayıncada sadece melül melül bakmaktan başka bir tepki veremiyor insan

737' Alıntı:
ben bugün eski sanayide ali ustayı buldum aracı bir alete bağladı ve sıkıntılar tek tek ekranda göründü krank mili ve ön şaftın değişmesi gerektiğini söyledi şimdi parça arayışına girdim ali usta bana işinin ehli gibi geldi en azından ilgili bir usta parçaları bulunca gidip değiştereceğim sonuçları paylaşırım..
bu arada ilginiz içinde çok teşekkür ederim.
evet eski sanayide ali usta ali mut bi kac defa gittim mazot pompam mazot kaçırtıyordu hortumlardan dedi hortumların değişmesi gerek v.s dedi pompacıda iş hallettim bi daha da gitmedim ne yalan söyleyeyim

şimdi konular yerli yerine oturmaya başladı :smiley:) anlatımdaki bozukluklar yanlış anlamalara neden oluyor :smiley: ali usta doğru demiş şaftı kesinlikle takın yerine

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.