Çift Kabinli Kamyonetin Kasası Çıkartılmadan İçine Yük Gibi Koyulabilen Karavan.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,656

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhaba arkadaşlar.
Dün Çanakkale de bir otelin açık otoparkında çift kabin 4x4 olduğu her halinden belli olan, vinçli ve ön tamponu yapılmış koyu mavi 06 DC
(gerisin, okumadım) plakalı çift kabin TOYOTA gördüm. Bir süre sonra sahiplerini de aracın yanında gördüm iki tane köpekleri vardı. Yanlarına
gidip sormadım.
Demek istediğim şu, hani bir dönem bu tür uygulamalar yasaktı ve ciddi sıkıntısı olduğu söyleniyordu.
Şimdi acaba bu şekilde karavan yaptırabilme şansımız oldu mu, ayrıca Ankara da bu aracı görüp tanıyanlar var mı.
Bu işlem nasıl yapılıyor bunu öğrenebilme şansımız var mı.
Sağlıkla kalın.

Etiketler

Ynt: Çift Kabinli Kamyonetin Kasası Çıkartılmadan İçine Yük Gibi Koyulabilen Karavan.

Tabi yapılmayacak şey değil çok doğru hatta bir sürü yapılmışı da var. Benim bildiğim 5 seneden beri her hafta önünden geçiyorum
olduğu yerde duruyor.
Sıkıntı ruhsata işletip işletememek. İşletirsen indirdiğin vakit sıkıntı, işletmez isen taşıyorken sıkıntı.
Bir dönem çok tartışılmıştı ve bir takım yasal sıkıntıları olduğu anlatılmıştı. Yoksa imal etmek gayet mümkün ve ediyorlar.

Ynt: Çift Kabinli Kamyonetin Kasası Çıkartılmadan İçine Yük Gibi Koyulabilen Karavan.

işletsen dediğin gibi muayene de sıkıntı çıkar. ama trafikte yok diye ceza yazılmaz.
işletmezsen, taşıyorum desen bu seferde src belgesi gerekli, k2 belgesi gerekli.

mecnunbalci' Alıntı:
işletsen dediğin gibi muayene de sıkıntı çıkar. ama trafikte yok diye ceza yazılmaz.
işletmezsen, taşıyorum desen bu seferde src belgesi gerekli, k2 belgesi gerekli.

Araciniz "Hususi" ise gerekmez.

Dediğiniz durumda sıkıntı kalmaz o zaman.
Araç zaten hususi kamyonet. Yük olarak teşkil etmiyor diyorsanız
Yapmak için bir mani kalmıyor.

aracin orijinal donaniminda degisiklik yoksa ve orijinal kasasinin uzerinde yuk gibi tasinabiliyorsa ve indirip bindirme islemi icin arac uzerinde
herhangi bir degisiklik yapilmiyorsa sorun cikmaz , mutfak WC dus gibi ozellikleri yoksa hic bir sekilde sorun cikarmaz
firsat bulur bulmaz yapacagim insallah ...

Ben bir yerde terk edilmiş gibi bekleyen bir tane gördüm.
Ayakları üzerinde bekliyor yaklaşık 5-6 senedir aynı yerde.
Beklediği yer sahiplerine ait bir oto park, ellerinde çok sayıda çift kabin araç var.
Araştırıyorum bakalım ne olur yasal bir sıkıntı olmaz ise, araç alır almaz ilk işim gidip müşteri olmak.
Benim sürücü belgem ve SRC belgelerim için sıkıntı yok. Eğer derlerse ki araç ticari olacak aracı bir arkadaşımın şirketinin üzerine alırım sıkıntım olmaz
K belgesini hallederim fakat vergi işlerinden hiç anlamam.
Sağlıklı günler dilerim.

Sattım kardeşim. Allah kurtardı beni ondan.
Sadece şanzımanına 13500 nakit elden gitti sanırım 3-4 de kartlardan gitti olmadı.
18 yazdım 15 e verecektim 17 dedi biri gel al dedim geldi abi bir yemek parası bırak dedi 16800 e verdim gitti.
Bir daha kapıya koymam.
Çift kabin Ford Ranger alacağım 2008-2009 Hi-Rider olanlardan.
Ondanda vardı 2009 da 0 almıştım otomatik çok güzeldi yine ondan alacağım ekli araç benimdi.
4x2 fakat 4x4 kadar yüksek bir araç.
Sağlıkla kal.

01

ben iyi ki sattım diyemiyorum. araçla ilgili sorunum yoktu. küçük olması dışında.
şimdi bende tata falan bakıyorum. inşallah baş ağrıtmayan bir şey denk gelir.

Benim sadece ana şanzımandan sıkıntım oldu,
Güvendim birine Ankara ya gönderdim 4 defa sökülüp takıldı olmadı.
Kısaca benim güvendiğim arkadaşımı ve beni dolandırdılar. Yaptıkları işe sahip çıkmadılar.
Otomatik şanzımanın beynini değiştik dediler benim mevcut beyni hiç açmadan koyup toplamışlardı.
Yoksa arabamdan çok memnundum rötuş dahi yoktu, sadece LPG olması canımı sıkıyordu hatta motor pazarlık etmiştim parayı şanzımana
yedirdik 13500 den sonrasını hesap etmedim.
Tata nın sıkıntılı olduğunu söylüyorlar bence 2004-2007 ranger al dikkat et şantiye çıkışlı olmasın parçası ucuz ve sağlam olduğu için
çok kullanıyorlar.
Fakat dikkat et XLT olan modelini al çift hava yastıklı ve
satıyorken daha kolay satılıyor.
Sağlıkla kal.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR