Cihaz Tavsiyesi ve e-bay Alışverişi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bozoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,732

bozoglu

Ana Kamp
merhaba forum sakınlerı ben telsiz almaya karar verdım fakat yapmıs oldugum ıncelemeler netıcesınde ıkı model arasında kararsız kaldım
1-wouxun kg-uv6d 2-tyt th-uvf1 bu ıkı modelin artıları eksılerı nelerdır hangısını tavsıye edersınız.yorumlarınızı beklıyorum yardımcı olursanız sevınırım tesekkürler...

Etiketler

Sormamın nedeni ben de bu cihaz ile ilgiliyim.
Araştırmalarıma göre;
Eğer yurt dışından kargoyla gelecekse gümrükte sanırım bir sorun çıkabilir.
Cihazın BTK onayı yok.
Ama kendiniz getirecekseniz sanırım mesele hafifliyor....

http://www.tk.gov.tr/elektronik_haberlesme_sektoru/spektrum_yonetimi/bildirim_formu_sinif_2/cihazlistesi.php?tur=AMAT%D6R%20TELS%DDZ%20C%DDHAZLARI

Sayın BOZOĞLU ;

WOUXUN UVD 1 P kullandım , UVD 6 hakkında fazla bilgi sahibi değilim ama mantığın fazla değiştiğini de sanmıyorum ..

TYT UVF 1 ise hala elimde... bir yedek cihazım var hiç açmadım , elimdeki parçalanana kadar da açmaya niyetim yok..

bana göre bugüne kadar kullandığım en iyi DUAL BAND cihaz ( YAESU dahil ),
parasına göre en iyi cihaz ,
Su geçirmez değil ,
MIL standartı yok ama ses kalitesi var ,
cihaz basitliği var ,
üç rengi var..PARLAK , KIRMIZI , SİYAH ( eskiden sadece parlak vardı )
PARLAK gri plastik üzerine Krom - Magnezyum kaplama,

bana 2 senedir dayandığına göre size daha fazla dayanır zannediyorum, ben hergün araçtan inerken bir defa düşürürüm.. alıştı artık...

grüşmek üzere

yapmış olduğunuz açıklama için teşekkürler ali bey darbelere dayanıklı olması guzel ayrıca boyut olarakta tyt wouxun a gore bıraz daha kıbar gıbı geldı bana buda onemlı.ali bey bu cıhazı aldığımda elınızde tyt nın turkce kullanım klavuzu mevcutmu bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız....

Ali Hocam,
Bu cihazı bana tanıtan siz oldunuz. Teşekkürler....
Ama
Bu BTK onayı konusunda ne dersin?
409shop tan istiyeceğim ama bu yüzden gümrüğe takılır diye cesaret edemiyorum...

biraz once baska bı forumda arastırma yaparken gordum nısan 2012 de 409 dan wouxun sıparı vermıs hıc problem yasamadan adresıne gelmıs hatta fotoları da vardı bu bızımde sorun yasamayacagımız anlamına gelmez ama yapmıs oldugum arastırmalara gore sıparıs verıp getrtenler baya var.

kusura bakmayın dıkkatımden kacmıs evet wouxun onaylı ben alı bey ın tavsıye etmesı uzerıne dun ebaydan sıparısımı verdım ınsallah gumrukte bı sıkıntı yasamam sansımı denemek ıstedım en kotu gerı ıade ederım kargo masrafı cebımden cıkmıs olur.gelmesı 15 gunu bulur galıba sonuclardan sızıde bılgılendırırım.

bozoglu' Alıntı:
yapmış olduğunuz açıklama için teşekkürler ali bey darbelere dayanıklı olması guzel ayrıca boyut olarakta tyt wouxun a gore bıraz daha kıbar gıbı geldı bana buda onemlı.ali bey bu cıhazı aldığımda elınızde tyt nın turkce kullanım klavuzu mevcutmu bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız....

Merhaba TYT çok basit Kılavuza gerek yok ...
Ben size kısa yolları listelerim ..
5 dakika sonra istediğiniz frekansı girersiniz...

WOUXUN ve BAOFENG gibi karışık değil , Gümrük konusuna gelince ,

80 USD yazsınlar ve üzerine TOY yazısını BÜYÜK HARFLER ile yazsınlar... yani 80 USD lik oyuncak oluyor...

görüşmek üzere

anladım alı bey verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler.cıhaz elıme gectıgınde bılgı verırım.

bozoglu' Alıntı:
kusura bakmayın dıkkatımden kacmıs evet wouxun onaylı ben alı bey ın tavsıye etmesı uzerıne dun ebaydan sıparısımı verdım ınsallah gumrukte bı sıkıntı yasamam sansımı denemek ıstedım en kotu gerı ıade ederım kargo masrafı cebımden cıkmıs olur.gelmesı 15 gunu bulur galıba sonuclardan sızıde bılgılendırırım.

Merakla bekliyorum.....

cihaz bu gun sabah 09:40 ta türkiye gürüğüne giriş yaptı.gümrükte bı sıkıntı cıkmazsa kaç gune elime ulasır bılgısı olan varmı?

bozoglu' Alıntı:
cihaz bu gun sabah 09:40 ta türkiye gürüğüne giriş yaptı.gümrükte bı sıkıntı cıkmazsa kaç gune elime ulasır bılgısı olan varmı?
Bu konuda bilgim yok ama 1- 2 gün içinde ak, kara belli olur sanırım....

Merakla bekliyorum.... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri