Çinili Göl Tırmanışı ve Kraterden Çıkış

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan NAZIM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,619

NAZIM

NOTHING RUNS LIKE A DEERE
Yer
ADANA
Selamlar,

Çinili gölden vinçsiz çıkabilen ilk araç G serisi oldu.
Aşırı dik olan eğim ve çarşak tabir edilen, oynak ve gevşek taşlık bir zemine sahip olan araziden çıkışı sonunda gerçekleştirdik ve bir ilke imza attık.
Aracı hazırlayan Mahmut Usta'ya, Bekir Ceylan ve Durmuş Küçükyeşil'e teşekkürler...
Video linki:
http://www.izlesene.com/video/arabalar-cinili-golden-cikis/2430715

Etiketler
Ynt: Çinili Göl Tırmanışı ve Kraterden Çıkış

tebrik ederim orada olup sizleri izlemek isterdim oradaki araziyi bilenler bilir saygılar.

Daha önce vinçle çıkan araçlardan birinin de Unimog olması durumu değiştiriyor birazcık...
Aracına güvenen arkadaşları bekliyoruz her zaman.
Yörenin doğası gerçekten görülmeye değer.

Saygılar,

Buraya neden krater diyorlar bu bir benzerlik mi yoksa bölgeye meteor mu düşmüş? Değilse bu abartı neden?

SabriARIKAN' Alıntı:
Buraya neden krater diyorlar bu bir benzerlik mi yoksa bölgeye meteor mu düşmüş? Değilse bu abartı neden?

sabri bey gelip görmenizi tavsiye ederim we aşagıya inmek gerçektende cesaret ister çıkmasıda.....yazılan başlıgın abartılı oldugunu düşünüyorsanız gelin görün derim....
saygılarımla..

Eger tarihte sapma olmassa 30-31 temmuzda G nin yine gosterisini cinili gölde izleyecegiz ,kısmetse suzikimi bende indiriyorum :smiley:) geri cıkartabilirlecekmiyim sonucu hep beraber gorecegiz bunu onumuzde gunlerde duyuracagız aracınına ve pilotlugunu güvenen arkadasları bekliyoruz buraya hazırlıklı gidecegiz asagıda kalanları yaklasık 300 mt halatlarımız ve vinclerimizle gittigimiz gibi kimseyi bırakmadan donecegiz simdilik bu kadar bundan sonrası mahmut ustaya aittir :smiley:) saygılar...

Vallaha abartımı degilmi :smiley:) halep oradaysa çinili burda buyrun :smiley:)kendim için cıkarım demiyorum ama G bunu basarıyor deneyelim beyler..

yorumlarınızı okudum nasıl bir yermiş merak ediyorum hiçmi resim cekmediniz cektiyseniz niçin yükleme yapmıyorsunuz bizde görseydik nasıl bir yermiş dik olması önemli degil ama zemin gevşekse ona birşey diyemem

ta5che' Alıntı:
yorumlarınızı okudum nasıl bir yermiş merak ediyorum hiçmi resim cekmediniz cektiyseniz niçin yükleme yapmıyorsunuz bizde görseydik nasıl bir yermiş dik olması önemli degil ama zemin gevşekse ona birşey diyemem

linke tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz çok foto war ilk fırsatta yüklicem gerçi haftaya yenileri geliyor...

kocaeli'de Kandıra yolu üzerindeki köylerden olan DELİ VELİ 'de harita kadastrocu arkadaşı çıkartırken bunuda daha dik ve çamurlu zemini Kısa kasa LR 90 ile çıkmıştık ve herhangi bir sıkıntı da olmamıştı , bana biraz abartılı gibi geldi bu çıkışın bu kadar övülmesi , bilemedim...

kyenipazar' Alıntı:
kocaeli'de Kandıra yolu üzerindeki köylerden olan DELİ VELİ 'de harita kadastrocu arkadaşı çıkartırken bunuda daha dik ve çamurlu zemini Kısa kasa LR 90 ile çıkmıştık ve herhangi bir sıkıntı da olmamıştı , bana biraz abartılı gibi geldi bu çıkışın bu kadar övülmesi , bilemedim...

ciddi anlamda eğim war ve çarşaklı zemin zemin kayıyor fotoları yüklediğimde ne demek istediğimi daha iyi anlıyacaksınız fizik kurallarına ters bi yer....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri