Cj-5 Mi? Cj-7 Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozzgrcrk1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,227

ozzgrcrk1

Yeni Üye
öncelikle merhaba bu cj hastalıgı bana çocukluktan bulaştı abilerimizden görüyorduk bi özenmişlik vardı. neyse elliyeti aldığım yıl babam hediye bi 2000model polo almıştı bana ama benim aklım halen cj de idi ilanları kurcalıyorum felan hep en son bu tane cj buldum (tabi sonra tuzla oldugunu öğrendim :D)kırmızı felan dedim tamam zorda olsa babamı ikna edip arabamı satıp bu jeepi aldım ama sıfır bilgi ne jeep hakkında nede arazi hakkında benim planlarım arabayı alır almaz full yaptırmak ama arabayı alınca tabi araştıra araştıra öğreniyorsunn cj ve tuzla arasındaki farkı dışardan bakınca ikiside aynı koca teker bi fark yok diyosun ama işin içi oyle deil neyazıkki çoğu benim gibi çaylakların başına geldiği gibi ;D anladıkki uzerine çokta bi emek edilmesi gereken bi araç olmadığını ve küçük dokunuşlar ,frenler felan almışken biraz binelim die bir sene kadar kullandıktan sonra sattım tabi polodan arta kalan parayıda bunun üzerine harcakdık elde kalan paraylada sağlam bi cj olmazdı:D

şuan kendi paramı kazanmaya başladım sağlam bi cj almak istiyorum ama 5 mi 7 mi karar veremedim 5 olursa 79 model bide 7 orjinal trde çokta fazla bulunmuyor çoğu 8den kesme düzgün yapılmışmı olur şüpesi var 7nin 5şe göre avantajları var şanzuman olsun defransiyeller olsun bi diyorum 8 alıp 7ye kısaltıryim

bide bu cj fiyatları fayiş bi şekilde yükseldi ben 2010 sattım tuzlayı satarken bu tuzla para etmez deniyodu ii bi cj dolu şekilde 15-20ye kıralını alırdın şimdi adamlar tuzlaya 15-20bin çekiyolar tabi cjler iki katı fiyat istiyorlar tabi yaz olduğu içinde bi etkisi vardır ama sanki abartı geldi bana sizce normal mi tamam masraflı bi araç ama hobi aracı masraf olucak elbet ama sen arazide akis kırmışsın onuda masraf die aracın üzerine fiyat olarak eklemicen tsk

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=110264.0#ixzz3gBy0cqgT

Etiketler
Bu fiyat artışı doların uçması ile alakalı ki aracımıza aldığımız her parçada dolarla beraber katlandı. Eski diyatlardan cj satıp yeni bir cj yi sıfırdan yapmak imkansız.

Diğer konuya gelirsek bence eğer günlük kullanımı olacak ise tabiki kesinlikle Cj7 . Ama keyif amaçlı olacak ara sıra çıkartır binerim dersen Bestoplu bir cj5 almak daha mantıklı. İyi bir cj7 bulmak çok daha zordur cj5 e göre. Artık 20 binlerde düzgün sağlam sorunsuz cj bulmak (willys yada tuzla değil) malesef imkansız.

Jeep CJ Turkiye
2. el Jeep CJ Turkiye

Ercan Bey'in de söylediği gibi CJ serilerinin hırçın yaramaz çocuğu CJ5'tir.Konfor ve seyahat için CJ7 tercih edilebilir.
Her amaca hizmet edecek araçlar üretmiş AMC firması.
Hangi amaçla kullanacağınıza sizin karar vermeniz gerekiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Geri