CJ5 e en iyi Turbo dizel hangisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alperbaykut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,715

alperbaykut

Yeni Üye
Arkadaşlar bir CJ5 e hem motoru hem şanzımanı değiştirerek, 4x2 olması da fark etmez 1.6 TDCi ford motoru takılırmı sizce?

Etiketler

Ynt: CJ5 e en iyi Turbo dizel hangisi

Neden olmasın, ne kadar ön yargılısınız....
Ben de gene insanların olmaz dediği WRX dizel var, çok güzel oluyor.

ben olmaz demedim cj olmaz dedim. 2 çeker cj mi olur. Ucube işler bunlar. Normal amerikan bir araç alın ona yapın, cadde fantezilerini.

Alper Bey merhaba, konuyu yanlış yerde açmısşınız. Serbest muhabbet köşesinde biraz da gülelim bölümünde açmanız gerekirdi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=27393.0
Dizel motorlu WRX... Gerçekten uğraştınız yani böyle bir şeyle ;D ;D ;D ;D
2 çeker, dizel hem de 1.6 TDCi motorlu CJ5. Smart'ların 800 cc'lik 3 silindir dizelleri var, daha ekonomik olur ;D ;D ;D ;D

Hayır Cin bey, benim wrx'im japonyadan özel olarak bana geldi, üzerinde dizel boxer var 200BG ve 400 torq 0-100 6.2 sn. hemde 4x4.....
Şu anda dünya da toplam 8-10 adet var.

Neyse konu CJ ise ben zaten 4x4 olarak subaru kullanıyorum (outback), CJ benim için sadece klasik ve üstü açık bir şehir jipi.
Ama eminim 2.5 Turbo dizel bir 148BGlik yeni ranger motoru sizin hurricanlardan biraz daha güçlüdür.

Benim için konu kapanmıştır, cj alıp motoru koyup gezeceğim, istanbulda görürsünüz artık.

cj yi tanımıyor, boşuna panik yapmaya gerek yok. yürütemez o aleti ;D cj bünyesi kabül etmez öyle turbo filan. biz orjinal motoru ile bayağı uğraşıyoruz. kendine benzer cj..

Bence 1.3 Multijet Palio Motoru Daha Sağlıklı Ve Ekonomik Olur..Yedek Parça Yönünden de Sıkıntı Çekmezsiniz...Aaaa..Pardon Yedek Parça Sıkıntısı Çekmezsiniz de o motor arabayı ÇEKER mi bilmem :smiley:)) hahahaha

alperbaykut' Alıntı:
Hayır Cin bey, benim wrx'im japonyadan özel olarak bana geldi, üzerinde dizel boxer var 200BG ve 400 torq 0-100 6.2 sn. hemde 4x4.....
Şu anda dünya da toplam 8-10 adet var.

Neyse konu CJ ise ben zaten 4x4 olarak subaru kullanıyorum (outback), CJ benim için sadece klasik ve üstü açık bir şehir jipi.
Ama eminim 2.5 Turbo dizel bir 148BGlik yeni ranger motoru sizin hurricanlardan biraz daha güçlüdür.

Benim için konu kapanmıştır, cj alıp motoru koyup gezeceğim, istanbulda görürsünüz artık.

sanırım isminiz Alper...
burdaki araç sahipleri özellikle cj kullanan sahipleri çok titizlerdir...cj onların yaşam biçimidir, ailenin bir ferdi desem yeridir, zaman zaman eşlerinden bile öne geçer...o nedenle bi çok yerde de satılık olan garip uydurma işleri hiç sevmezler...
yazın güzel lastik jantları takıp havalı havalı gezecekseniz, bunun orjinaliyle yapacaksınız, aslan besleyen yemini düşünmez, 50 bin liraları bulur harcadıkları para, 1 tane düğme bile orjinalliğini kaybetse uyuaymazlar..değişimin tek kabul edilebilir tarafı daha iyisi ve üstü dür...
şu başlığı atsaydınız cj alıcam hangi v8 i atayım, dizel mi benzinli mi bunların hangi markası hangi versiyonu hangi şanzumanı deseydiniz gerekli yardım v cevapları alırdınız...
siteyi biraz kurcalasaydınız, o sitelerde satılan şaherserlerin öykülerini buradan okurdunuz,
orjinalliğini saçma sapan şekilde kaybeden araçlar hakkında neler yazıldığını okurdunuz,
otomatik olarak bu konuyu da açmazdınız...
ekonomik çok araç seçeneğiniz var, bu hiç bir zaman cj olamaz, onu sevecekseniz alacaksınız...siz binemezsiniz bence...

dizel cj... çok kötü geliyor kulağa. niye mi? cj karakteristiği olan bir araba, ben v8 olmasına bile %100 sıcak bakmıyorum, üstüne ne varsa o olmalı, orjinalı çok güzel ve orjinalinden farklı olan her şey göze batıyor. bir kaç tane güzel ve orjinal cj ile vakit geçirince (sahip olmadım yanlış anlamayın) o zaman bile bu özellikleri kazanıyorsunuz.

6 silindir eski tip ve kağıt üzerinde güçsüz olan motor, çok rahat 33 lastik çevirmekte kumda çamurda vs.de. dolayısıyla orjinalini bozup dizel takıp hem de o güzel eski 6 silindirin sesinden mahrum olmaya hiç gerek yok.

bir de bunlar zaten 4x2 kullanılıyorlar normalde, o yüzden bence gidin güzel toplanmış uygun fiyatlı cadde cjlerinden birini alın güzel güzel binin derim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.