Çok Heveslendik Ne Yapacağımızı Bilmiyoruz Lütfen Yardımcı Olun.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat-can.Çilli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,097

murat-can.Çilli

Yeni Üye
Web
www.facebook.com
Herkese iyi günler dilerim. Öncelikle bu forum sitesini açan ve yönetenlere çok teşekkür ederim gerçekten çok yaralı ve faydalı bilgiler var. Hep okudum ama sonunda kendi sorularıma tam yanıt bulamadım. Bende tecrübeli abilerim ve kardeşlerimden yardım istemeye karar verdim. Ben Düzce üniversitesinde Akçakoca'da turizm işletmeciliği okuyan bir öğrenciyim şuan ikinci yılım ve kısmet olursa iki yıl daha okulum var. Kuzenimde benimle burada okuyor oldukça samimiyiz. İkimizde doğa aşığıyız ve doğada zaman geçirmeyi çok seviyoruz. Şahsen benim yıllardır hayalim olan doğada kamp yapma son zamanlarda iyice gündemimizdeydi ve bir ay önce çok istediğimiz bu olayı gerçekleştirmeye karar verdik. Araştırdık ve gerekli tüm malzemelerin listesini çıkardık daha sonrada aldık. Her şey düşünüldü. Bölgemiz zaten harika Karadeniz'in tüm güzelliklerini yansıtıyor; dağlar, kanyonlar, şelaleler, akarsular, büyük ormanlar vb. bir kamp hayatında aranacak her şey ayağımızın altında ve bize yürüme mesafesi olarak sadece iki saat. Gideceğimiz ormanlık alanlar olmak üzere hepsini belirledik. Bizim kafamızda ki doğada yalnız olmaktı bir güzergah belirledik üç günlük yürüyüşle önce kanyona gitmek, kamp yapmak son amacımız ise dağın eteğindeki şelaleye ulaşmaktı. Biz daha çok survival tarzında ama çok fazla da değil.Keyifte değil aslında doğayla biraz mücadele etmek istedik. Son hazırlıklar olarak bölge haritası ve bilgi için av malzemeleri satan bir dükkana girdik alacaklarımız da vardı. Oraya gitmememiz gerektiğini ayı veya domuz olabileceğini sahillerin daha güzel olduğunu belirttiler ama bizim istediğimiz kamp ortamı bu değildi ve çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Hala gitmeyi düşünmüyor değiliz ama aynı zamanda çekindik demez isem yalan olur. Saldırı durumu olur mu acaba, insanlar böyle yerlerde kamp yapıyor mu , gitmeyi çok istiyoruz sizce gitmemiz uygun olur mu ? Yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim tekrar iyi günler dilerim.

Etiketler
Ynt: Çok Heveslendik Ne Yapacağımızı Bilmiyoruz Lütfen Yardımcı Olun.

murat bey öncelikle bulunduğunuz bölge itibarı ile olsa olsa domuz olur orada oda gerekli tedbirlerle bertaraf edilir.benim yaptığım kamplara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.soracağınız şey varsa memnuniyetle cevaplarım

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim Haldun bey. Bizde böyle düşünüyorduk zaten ayının olacağının ve bize zarar vereceğini düşünmemiştik hiç bölge itibariyle sizinde söylediğiniz gibi oldukça batıda kalıyoruz. Gerçekten çok istekliyiz aylardır uğraşıyoruz hazırlanıyoruz ve bu sorun bize sıkıntı çıkardı. Bizim böyle düşünmemizi sağlayan bölğe halkı oldu bir kaç farklı grup insanla konuştuk ve hepsi aynı şeyi söylediler insanların kestane toplamaya bile giremediklerini anlattılar buda bizi doğal olarak korkuttu biraz. Düşününce sizin gibi tecrübeli abilerimiz nerelerde kamplar yapıyor bir çok yazıda okuyunca form sitemizde cesaretlendik biraz daha. Ayının bize zarar verme olasılığının çok çok düşük olduğunu anladım söylediğinizden Haldun bey yani gitmemizde bizim için bir sakınca yok mu ?

tam olarak güzergahınızı bana söylerseniz daha iyi yardımcı olurum diye düşünüyorum

Düzce/Akçakoca Kurugöl koyünden başlayacağız yolculuğumuza ormana devam edeceğiz akçakocadaki en sık orman bölgelerinden biri daha sonra Kurugöl Kanyununa geçeceğiz ve son olarakta Sarıyayla şelalesine gitmeyi planlıyoruz 3 günlük bir kamp olarak düşündük yolculuk esnasında konaklamayı hesaba katarak.

şimdi akçakocalı bir arkadaşı aradım sizin için 30 yıldır ayı duymadım ama domuz vb. olur diyor.

Çok teşekkür ederim Haldun bey içimizi rahatlattınız gerçekten Çarşamba günü gitmeyi planlıyoruz inşallah bir sıkıntı çıkmaz tekrardan teşekkür ederim.

küçük bir radyo alın ve hep akşam çalsın. ve akşam sönmeyecek pilli bir kamp lambası alın.hep yanık kalsın domuz çadırınızı çalılık sanmasın yani uyurken ortanızdan geçmesin :smiley:

iyi kamplar tadını çıkartın .birşey olmaz merak etmeyin .hayvanlar sizden daha çok korkarlar .ben hep tek yaptım kamplarımı ve sıkıntı yaşamadım.kolay gelsin :smiley:

Biz de yakın zamanda Sarıyayla Şelalesine yakın olan Kocayayla'da çocuk kampına katılacağız. Burada paylaşmak ne kadar uygun bilmiyorum ama çocukları kampla tanıştırmak ve doğayı sevdirmek için bir organizasyon var. (Google: Kamp çocuk) :smiley:

Kocayayla nerededir diye araştırırken Sarıyayla şelalesine yakın olduğunu farkettim. Org. sitesinde aynı yerde yapılan eski kampların bilgileri de var ve ne domuzdan ne de ayıdan bahsediliyor. Hatta çocuklar ile bölgede tracking yapıldığını bile anlatmışlar.

Bizde bölge hakkında çok fazla bilgi bulamadık. Buralı insanlarla konuştuk ve kimsenin gitmediğini bizimde gitmemizi söylediler biraz önce bir esnafla konuştum tekrar tekrar aynılarını duyunca insan tedirğin oluyor. Biz kamp alanına değilde ormanın ortasına ve kimsenin kamp yapmadığı bir bölgeye gidecez çok mu tehlikeli sizce ?

Ormanlik alanlarda karsiniza ne cikacagi belli olmuyor. O yuzden tedbiri elden birakmamak lazim. Gida malzemeleriniz hayvanlarin dikkatini cekecektir kokulari itibariyle bu yuzden kamp alanindan belli bir uzaklikta agaca baglayabilirsiniz. Ayni zamanda kamp atesi de hem isik hem ses konusunda yardimci olacaktir size ama cok dikkatli olmak gerekiyor gene ates yakma konusunda. Bolge hakkinda bilgim de yok ates yakilmasi yasak bir bolge olabilir. Yaniniza bir iki tane de torpil alin. Cakal domuz vb hayvanlar torpil sesinden korkup uzaklasir genelde. Gece uyumadan once iki tane patlatirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR