Çok Uzun Mesafeli Fener Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dr.hunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,599

dr.hunter

erteleme....
Yer
konya
Merhabalar...Piyasada bulabileceğim pillerle veya koloy bulunan bataryalarla çalışan ışığı çok dağıtmadan enaz 500 metre götürebilen bir fener arıyorum...Bilen veya tavsiyesi olan olursa sevinirim...Selamlar...

Etiketler

Ynt: Çok Uzun Mesafeli Fener Arıyorum

Deniz altında kullanmayacağım...Ancak havada ve karada işimi görmesi gerekir...Özellikle arazide gezmeyi,yürümeyi.kamp yapmayı çok seviyorum...Aslında bu iş için extrem bir fener gerekmez ancak özel merakım var....Gece karanlıkta bir tepeden uzaklara bakmayı,gerektiğinde bir uçurumun kenarından aşağıda neler olup bittiğini görmek isterim...Hepsi bu...

Dalış fenerlerini kastetmemiştim, gemicilik, yatçılık, yelken vs ile ilgili mağazalara bakabilirsiniz.

Merhaba dread nick,li akadaşın link verdiği yeni nesil fenerleri biz balık avında kullanıyoruz oturduğumuz yerden en son oltayı bile rahatça gösteriyor ışığı odaklama özelliği ve enerji sarfiyatı düşük olması sebebi ile tercih edilebilir biraz pahalı ama ucuzları da pek iyi aydınlatmıyor ve çabuk bozuluyor

Fenix marka fener öneririm. hem çok sağlam hem de sizin istediğiniz gibi çok yüksek lümenli seçenekleri var.
hepsiburada.com da bulabilirsiniz. mağaza olarak nerede satılıyor bilmiyorum. youtube dan videoları izlerseniz hoşunuza gideceğini düşünüyorum :smiley:

http://www.fenixlight.com/

ışık hesaplarını pek bilmem ama 500 m çok uzun mesafe.alışverişmerkezlerinin öüne koyuyorlar bulutları aydılatanlarını ama 50 cm çaplı iç bükey yansıtılı armatürlerle.laser haricinde standart bataryalarla 500 m gidecek ışık zor gibime geliyor.

CFL marka fenerde işinizi görür daha yeni arkadasım aldı 240tl genelde kurt avı için kullanılıyomus...600mt menzili var demişti yinede bi sorarım incelerim ;)

Cevap yazma zahmetine katlanan bütün arkadaşlara teşekkürler...Şeçenekler güzel...Ancak arazide karanlıkta denemek lazım...Birde cepte rahat taşınacak boyutta olmalı....Yurtdışında örnekleri var ancak ulaşmak mesele...Bütün doğa severlere selam...

Geç bir cevap olabilir ama, aşağıdaki siteyi de incelemenizi salık veririm,

http://www.elfeneri.com.tr/

Hem küçük, hem de güçlü fenerler mevut deniyor.

Saygılarımla,

Burak Dirican

O mesafe için fener tavsiyesinde bulunamayacağım ancak size led ampüllü bir fener almanızı tavsiye ederim pil ömrü daha uzun olur daha küçük pille çalışır zaten isteklerinizi göz önünde bulundurunca önünüze de muhtemelen led ampüllü seçenekler çıkacaktır. Benim kullandığım fener 180 lümen açık havada 200 m civarı aydınlatıyor. dread arkadaşımızın tavsiye ettiği fener 80 lümenlik bir fener oda muhtemelen 100 en fazla 140 metre aydınlatır sanırım 500 metre gibi yüksek bir mesafe için en az 300 lümenlik bir fener almanız gerekir ki işinizi görebilsin

Benim kullandığım fener linkte fiyatı oldukça makul su altı feneri su üstünde de kullanabilirsiniz. gücüne göre fiyatı oldukça makul (pahalı bir modelin taklidi :smiley: ) http://www.mercanavmarket.com/Urun/BT-A-100-LEDLI-SU-ALTI-FENERI-pmu49.html 1.5 senedir sualtı su üstü kullanıyorum hiç şikayetim yok pil'i de kokluyor desem yeridir :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri