Coleman F1 Lite Ocak - Isınınca Sönüyor - Bilgisi Olan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan can_aran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,455

can_aran

Yeni Üye
Yer
Istanbul
Telsiz Çağrı Kodu
CA
Merhaba arkadaşlar,

Coleman F1 Lite modeli kamp ocağım var. Kendisi oldukça ufak, hafif ve yer kaplamayan bir ürün olduğu için tercih etmiştim. Toplamda 20 - 25 kamp boyunca kullanıldı. Son 5 kamptır ocakta bir sorun oluştu, belki burada başka arkadaşların da başına gelmiştir, bilgisi olan vardır umarım.

Ocağı kullanmaya başladıktan sonra 5-6 dakika içinde, tahminimce ısındığından dolayı ocak kendini kapatıyor. Baş kısmını suya tutup soğuttuğuktan sonra yeniden ateşlediğimde çalışıyor ama ısınınca yine sönüyor.

Bir arkadaşım ocağın kurum tuttuğunu ve balata spreyi ile temizlemem gerektiğini söyledi, henüz denemedim, size de sormak istedim, bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Not: Coleman c500 kartuşla kullanıyorum.

Etiketler
Ynt: Coleman F1 Lite Ocak - Isınınca Sönüyor - Bilgisi Olan Var Mı?

Tüp gaz ile çalışan bir ocak olduğu için yanacak gaz ocak kafasının alt tarafındaki memeden yani çok ince bir delikten geçiyor,bu memeyi temizleyin derim.Yapılacak başka bir şey yok çünkü hava gaz karışımını ayarlayan düzenek sabit yapılmış.
Meme değişebiliyorsa biraz daha geniş çaplı meme takın derim.

Yukarıda denilen gibi ocağın gaz çıkan gözünü temizlemenizi öneririm. Burayı içinde çok tel bulunan(eski tabir le sigorta teli ) bakır kablo ile temizleyebilirsiniz.

Benzer durum benim Kovea ocağımda başıma geliyor.
Yazın 3000m'lerde bile sorunsuz çalışan ocak, kışın istanbulda bir süre sonra sönüyor burda bahsi geçen şekilde.
Kurum bu durumu açıklar mı?

ocağın kartuşa bağlandığı taraf kirlenmiş olabilir. ocak başı ısınınca da metal genleşiyor ve gaz geçişi engelleniyor.
bunu ya arşadaşın dediği gibi çok ince bir tel ile temizleyebilirsiniz. yada WD40 speyi ile temizleyebilirsiniz.
WD40 yanıcıdır. sıcak ocak başına sıkarsanız parlarma yapabilir.
Coleman F1 Lite bildiğim kadarıyla 2 parçadan oluşuyor. iki parçayı da ayrı ayrı temizleyin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri