Cr-v 2,2 İ-ctdi Dizel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kafkas66 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,000

kafkas66

Yeni Üye
2007, 2008 yada 2009 model Honda CR-V 2,2 i-CTDİ dizel araçlarla ilgileniyorum. İnternette bu modeller hakkında fazla bir bilgi bulamadım. Bulduğum bilgilerde yabancı sitelerden. Çeviri yaptığımda cümleler net anlaşılmıyor.
Kullanan yada bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Yardım edebileceğiniz konular:
1. Artıları, eksileri nelerdir?
2. Kronik problemleri var mı? Çünkü bu model artık ülkemizde satışı yok. Acaba neden?
3. Yedek parça sıkıntısı var mı? Yetkili servis dışında da yedek parçaları bulunabilir mi? Pahalı mı?

İlginize şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Cr-v 2,2 İ-ctdi Dizel

1)
türkiye şartlarında +'sı yok
-'si vergi (2.2 motor)

2)
satılması için herhangi bir sebep yok

3) benzinli modeli ile ortak olan parçaları bulunur

bir iki ilanda hi-lo kolu (arazi şanzımanı) gibi birşey gördüm.
doğru gördüysem onu +'dan sayabilirsiniz, ama muhtemelen başka birşeydir.
genel olarak fiyatı fazla yüksek bence.

Kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yok heralde :(

Aracın fiyat-arazi performansı oranını dikkate alırsanız en az 10 yaşına gelmeden önce onu bu sitede kimsenin kullanmayacağını tahmin edebilirisiniz. Burda daha çok lpg'li araçlar popüler. Ha popüler olan her aracın arazi performansı çok iyi değil ama fiyatları da makam arabası seviyesinde değil zaten. Benzinli modelini kullanan birkaç kişi çıkabilir ama çıkıp ta dizel modelinin fiyatının sırf az yaktığı için ödenmeye değer olduğunu söylemeyeceklerdir.

Oto show dergilerinin birinde okumuştum araştırırsanız bulabilirsiniz diye düşünüyorum. 4 jiip karşılaştırması vardı BMV x5 audi honda crv 2.2 dizel 5 kişi ile ve bavullarıyla yolculuklarında gösterdiği performansı, kullanışlılığı firen mesafesi yakıtı ve bu araçlar içirisinde en çok puanı honda almıştı . Türkiye de dezavantajı vergi si ama 140.000 tl arabaya yarı fiyatına binebiliyorsan vergisini göze alınır diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla otomatik vitesi yok .

Düz vites benim için bir avantaj. Şimdiye kadar hep düz vites kullandım. Bu hiç otomatik vites kullanmadım anlamında değil, kullandım. Nedense alışkanlık meselesi düz vites kullanmakla sanki arabaya daha hakim olduğumu düşünüyorum.
Vergisi dediğiniz gibi çok. Ancak 1500 kg üzeri bir araç için tabiki silindir hacmi yüksek araç olması gerekiyor. Sonuçta motorununda rahat olması için 2000 cc den fazla olması benim için iyidir.
Benim asıl öğrenmek istediğim kronik arızaları olup olmadığı. Birde servise bağlı kalmadan yan sanayi yada orjinal parça bulup bulamayacağım. 2000 model Freelanderım vardı yetkili servise gitmedende dışarıdan hertürlü parçasını ve ustasını bulabiliyordum. Bunda durum nasıl acaba...

Benim asıl öğrenmek istediğim kronik arızaları olup olmadığı. Birde servise bağlı kalmadan yan sanayi yada orjinal parça bulup bulamayacağım. 2000 model Freelanderım vardı yetkili servise gitmedende dışarıdan hertürlü parçasını ve ustasını bulabiliyordum. Bunda durum nasıl acaba...

Honda bu kronik arızası olmaz.
Yanlız, bunlar ekonomik durumu daha makul ülkelerde orta halli aile arabası.
Burda makam otosu fiyatıyla satılıyor.
Bu açıdan mantıksız. Yine de siz bilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR