Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 405,858
Ynt: Dacia Duster - 1.5 Dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

ve rodaj yakıt ilişkisi konusunda
Aktarma organlarının rodajı yeni otomobillerde söz konusu değildir.
Rulmanın rodajı olmaz
Yeni motorların parçaları metalurjik olarak ısıl işlemlere tabi tutulmuştur.km ler boyunca alışması beklenmez.
diyorlar bilginiz olsn.

Etiketler

kat iptali ile geniş down pipe uygulaması güzel sonuç veriyor tabi egr iptali partikül filtresi iptali + chiple 150hp civarı 350nm civarı güç alınablir sanırım.garanti bitince yapılacak ilk işlem ;)

Partikül ve katalizör iptali yakıt yakışını azaltmaz aksine çoğaltır.
Hani tıkanır , bozulur yenisi aşırı pahalı olduğu için yerine bir susturucu takılır anlarımda durduk yere çıkarmamanızı tavsiye ederim.
Diyelimki bozuldu ve iptal ettiniz , direk araya boru takılırsa yakıt külliyen artar ,susturucu biraz daha engeller

troyexplorer' Alıntı:
Partikül ve katalizör iptali yakıt yakışını azaltmaz aksine çoğaltır.
Hani tıkanır , bozulur yenisi aşırı pahalı olduğu için yerine bir susturucu takılır anlarımda durduk yere çıkarmamanızı tavsiye ederim.
Diyelimki bozuldu ve iptal ettiniz , direk araya boru takılırsa yakıt külliyen artar ,susturucu biraz daha engeller

bunlar motoru emisyon için sıkan şeyler iptal edilince rahat çalışır fazla gaz vermeden araç toplar yakıtı artırmaz ve egr iptalinin performansı yükseltip yakıt yakışını azalttığı kanıtlandı.

youngsun' Alıntı:
Ben EGR iptalini saçma buluyorum. Çunku EGR valfi dip gazda zaten tabiri caizse YOL VERİYO. Dip gazda kara duman atma sebebi bu.

egr dip gaz yapınca bile tamamen devreden çıkmıyor ve ülkemizdeki mazot kalitesi sebebiyle yanan gazı tekrar yanma odasına soktuğu için aracın emme manifoldu subapların olduğu yerer ve motorun bazı bölümleri kurum bağlıyor

4x2 ve 4x4 tartışmalarındada 4x4 kesnlkle hertürlü önde, tartışması ble hata 4x4 aracın yol tutuşu 4x2ye göre daha stabil olur ve arazi performansıda cabası... ve offroad abs denilen lock konumundaki sistem 4x2de yk, hele o 1. vites anladınız siz onu :smiley:

coskunyp' Alıntı:
bunlar motoru emisyon için sıkan şeyler iptal edilince rahat çalışır fazla gaz vermeden araç toplar yakıtı artırmaz ve egr iptalinin performansı yükseltip yakıt yakışını azalttığı kanıtlandı.
Katalizör için soruyorum Kim kanıtladı?
Atıyorum ,katolizör ve susturucular olmasın yani direk boru olsun nasıl olur sence ses dışında diye sorucam ama sen başka bir konuya geçtin ne alaka 4x4, 4x2 alkol alıpmı giriyorsunuz buraya anlamadımki neyse ...

troyexplorer' Alıntı:
Katalizör için soruyorum Kim kanıtladı?
Atıyorum ,katolizör ve susturucular olmasın yani direk boru olsun nasıl olur sence ses dışında diye sorucam ama sen başka bir konuya geçtin ne alaka 4x4, 4x2 alkol alıpmı giriyorsunuz buraya anlamadımki neyse ...

bn katalizör kanıtlandı demedim egr kanıtlandı dedim susturucu ve katalizörü karşılaştırmak ayrı saçmalık zaten siz alkol alıp yorum yapıyorsunuz sanırım, 4x4 ve 4x2 karşılaştırması yapılmış yorumları iyi okuyun derim...

youngsun' Alıntı:
Ureticiler artik 2015 yili icin Euro6 normlarina hazir.
Biz ki Euro4 motorlarda dahi EGR iptalini tartisiyoruz.
Hersey performans degil.
Cevre de cok onemli.

siz çevreyi düşünün ama savaş uçaklarının ve hala 50 60 model araçların çevreyi nasıl kirlettiğinide bi göz önünde bulundurun...

coskunyp' Alıntı:
bn katalizör kanıtlandı demedim egr kanıtlandı dedim susturucu ve katalizörü karşılaştırmak ayrı saçmalık zaten siz alkol alıp yorum yapıyorsunuz sanırım, 4x4 ve 4x2 karşılaştırması yapılmış yorumları iyi okuyun derim...
20 gün önce yapılmış yorumlara yorum yaparken alıntı yapmanı tavisiye ederim. Susturucuyla katalizör katşılaştırması değil , yakıtın neden azalmayacağını anlatmaya çalıştım anlayana tabi..

troyexplorer' Alıntı:
20 gün önce yapılmış yorumlara yorum yaparken alıntı yapmanı tavisiye ederim. Susturucuyla katalizör katşılaştırması değil , yakıtın neden azalmayacağını anlatmaya çalıştım anlayana tabi..

anlayan anlar alıntı yapmaya grk yok genelleme olarak yorum yaptım,bn kat iptali yakıtı azaltır demedim ztn, siz bunu nereden çıkarıyorsunuz performansı artırır dedim,yakıtı egr iptali düşürür dedim ve bazı üniversiteler bunu kanıtladı araştırın isterseniz, aracı emisyon için limitleyen şeyler.

Aynı cümlede egr , kat. Partikül iptal edilirse performans yükselir ,yakıt düşür yazıyordu. Yanlış anlamış olalım eyvallah...

troyexplorer' Alıntı:
Aynı cümlede egr , kat. Partikül iptal edilirse performans yükselir ,yakıt düşür yazıyordu. Yanlış anlamış olalım eyvallah...

aynı cümlede egr kat iptali dpf iptali downpipe +chip yazıyor hepsi beraber uygulandığında yakıt düşmesi ve performans artması sözkonusu olarak yazdım forumda yapan arkadaşlar var ve 1 depoda 4 ltre gbi az yaktığını söylüyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri