Defender 110 2.5 Benzinli.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lyna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,395

lyna

Kamp II
Yer
Antalya
Merhaba arkadaşlar forumda bir süredir üye olmakla birlikte sadece takip etmekteydim. Faal duruma geçeceğim aradığım aracı bulursam.İki araç arasında gidip geldim Jeep cj ve defender arasında ihtiyacıma bana en uygun olanın 5 kapılı benzinli bir 110 olduğuna karar verdim. Öncelikli olarak birikmiş bir param yok bu sebeple çok geniş bir bütçem de yok. Bu yüzden ilk aracımı ihtiyaç kredisi ile almayı planlıyorum. Sigarayı bırakmamın etkisiyle kısıtlı gelirimde oluşan bu rahatlamayı uzun zamandır hayalini kurduğum bu araca aktarmak istiyorum. Öncelikli olarak malum sitede 5000 bin tl den başlayıp giden fiyatlarda araçlar var ortalama bir aracın fiyatı nedir ? 10 000 civarında ekstra donanımı olmayan dört dörtlük olmasa da kaporta ve motor yürürü sağlam bir araç bulmam mümkün mü ? Çevrenizde bildiğiniz tanıdığınız birinde bu kriterlerde bir araç mevcutsa yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Kafamdaki düşünce ise aracı aldıktan sonra örnek veriyorum bu ay kaporta boya işiydi 2 ay sonra motor işiydi gibi elim rahatladıkça parça parça ve zamana yayarak aracı uzun vadede toplamak. Kısmetse önümüzdeki yaza düğünüm var bu sebeple dar olan bütçem biraz daha daralmakta.

Etiketler
Merhaba. 10000 TL civarında düşündüğünüz gibi bir araç bulabileceğinizi zannetmiyorum. 15000-20000 TL aralığına çıkabilirseniz seçenekler artacaktır. Bir miktar da alım-satım, sigorta, asgari bakım vb. içinde para ayırmanız gerekecek. Madem ki benzinli (muhtemelen + LPG) araçlar kafanıza yatıyor, alternatif olarak Series'lere bakabilirsiniz.

Merhaba. 10000 TL civarında düşündüğünüz gibi bir araç bulabileceğinizi zannetmiyorum. 15000-20000 TL aralığına çıkabilirseniz seçenekler artacaktır. Bir miktar da alım-satım, sigorta, asgari bakım vb. içinde para ayırmanız gerekecek. Madem ki benzinli (muhtemelen + LPG) araçlar kafanıza yatıyor, alternatif olarak Series'lere bakabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler.Alım- Satım sigorta vs gibi masrafları ayrı tuttum. Düz dizelleri daha önce hiç kullanmadığımdan ve fiyatının biraz daha yüksek olacağından düşünmüyorum. Ehliyetimi aldığım günden beri benzin+lpg li araç kullandım.Seriesler Türkiyede genelde kısa kasa olmasından ve okuduğum kadarıyla defenderın +larının fazlalığından series düşünmedim. Aralığı biraz daha artırmam zor görünüyor hem ödediğim faiz çok artıyor hemde önümden düğün vs olduğundan daha fazla borç durumu vs olacak bu sebeple zor görünüyor. 19 bine falan beğendiğim araçlar var malum sitede ama bütçe malesef sıkıntılı.

Cevabınız için teşekkürler.Alım- Satım sigorta vs gibi masrafları ayrı tuttum. Düz dizelleri daha önce hiç kullanmadığımdan ve fiyatının biraz daha yüksek olacağından düşünmüyorum. Ehliyetimi aldığım günden beri benzin+lpg li araç kullandım.Seriesler Türkiyede genelde kısa kasa olmasından ve okuduğum kadarıyla defenderın +larının fazlalığından series düşünmedim. Aralığı biraz daha artırmam zor görünüyor hem ödediğim faiz çok artıyor hemde önümden düğün vs olduğundan daha fazla borç durumu vs olacak bu sebeple zor görünüyor. 19 bine falan beğendiğim araçlar var malum sitede ama bütçe malesef sıkıntılı.

Önünüzde düğün varsa çok dikkatli olun, düğün işi dipsiz kuyu :smiley: En kısa zamanda gönlünüze göre bir araç bulmanızı dilerim.

Önünüzde düğün varsa çok dikkatli olun, düğün işi dipsiz kuyu :smiley: En kısa zamanda gönlünüze göre bir araç bulmanızı dilerim.
Çok teşekkür ederim. :smiley: Hazır sigarayı bırakmışken dedim günde 1 1.5 paket sigara içiyordum günlük 10 tl sigara param vardı bende bu sabit gideri araca kaydıymayı düşündüm.Düğün konusunda şimdiden gözüm korkuyor açıkcası :D

Forumumuz ve malum site dışında bulabileceğim araştırabileceğim siteler varsa paylaşırsanız sevinirim. 5 kapı 110 yok piyasada resmen hepsi tek kapı. Bütçeyi bi 13 14 civarına kadar zorlayacağım görünen o ki biraz sıkıntıya giricem ama değer.

Çok teşekkür ederim. :smiley: Hazır sigarayı bırakmışken dedim günde 1 1.5 paket sigara içiyordum günlük 10 tl sigara param vardı bende bu sabit gideri araca kaydıymayı düşündüm.Düğün konusunda şimdiden gözüm korkuyor açıkcası :D
Defender'ı alınca sigaraya tekrar başlayıp günde 5 pakete çıkarsınız :D :D :D

Zor çıtayı yükseltin veya bir seriesle başlayın oda siniz için yorucu olur
Niyetim işlem görmemiş bir araç alarak zaman içerisinde önemine bağlı olarak yavaş yavaş bi araç toplamak. Böylelikle hem ben aracı tanımış muhtemel arızaları vs daha iyi öğrenmiş olurum hemde araçta her yaptığım değişikliği daha çok hissedebilirim. Serieslerin tek kapı oluşu kaputun kısa ve ön ızgaranın geride oluşu açıkcası görsel anlamda çok hoşume gitmiyor.

Abi öyle demeseydin iyiydi bırakana kadar göbeğim çatladı :D.

Bundan 4 sene evvel bu fiyatlara pekala bulunabiliyordu. Ben de geçen sene araç bakarken limitimi sizinki gibi belirlemiştim fakat bu fiyatlara bulmak biraz zor açıkçası. Arada fırsat araçları çıkıyor. Her gün ilanları kontrol edin ve facebook'ta tüm offroad ilan sayfalarına kaydolun. Bazen malum siteye ilana konmadan oralara yazılıyor çünkü. Series almayın direnin. Defender alın. İlla ki karşınıza çıkacak acele etmeyin. Umarım istediğiniz aracı bulursunuz :smiley:

Ankara da ilanlar vardı özel harekat çıkması çekme belgeli bir aralar. Fiyatı nereye kadar düşerler bilmiyorum ama tatil bolgelerinde safari lerden çıkma araçlar okuyor onlar da değerlendirilebilir.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@SuperContra Araçta boya dışında hiç bir işlem yapılmamış full bakımlı diye 15 binden ağızlarını açıyorlar. Fiyatların yüksekliğini biraz kış mevsiminde olmamızada bağlıyorum açıkcası. Sürekli ilanları takip ediyorum facebook üzerinden sayfaları takibe alayım belki oralardan birşey çıkar. Direnicem series almayacağım. :smiley: Bu araç sabır işi olduğundan bulana kadarda sabretmek gerekiyor.

Valla Haluk abi herkes zalım olmuş bu gidişle aracı bulup alacağım fakat içine benzin koyacak param kalmayacak :D.

Sezgin abi Ankara'dan bahsettiğiniz ilanı görmedim malum sitede mi acaba ? Antalya da olduğum için bu araçlara ulaşma imkanım var fakat safari araçları her tarafı açık ve aşırı yorulmuş araçlar oluyorlar.

Sanayideki ustamın amerikan araçları dışında land la ilgilendiğini bugün gördüğüm 2 disco sayesinde öğrenmiş oldum. Yarın yağ filtre için gittiğimde bi onada sorup soruşturucam belki oradan birşeyler çıkar.

Malum sitede 232035564 numaralı bir ilanda araçlar var 1 i 90 3 ü 93 1 i 95 model fiyat olarak yılına göre 15.500 16.500 17.500. Sanki araçların fiyatı yüksek gibi geldi durumlarına göre ama nedir ne değildir sizin görüşleriniz ? Özel haraket çıkması araçlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri