Defender 110 Arka Diferansiyel kilidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,130

nkurtkaya

One life, live it!
1998 model 300Tdi Defender için Detroit Locker’ı (%100 kilit) tercih ettim. Önceki Defender’ımda da aynı modeli kullanmıştım. Sadece off-road amaçlı kullandığım bu araç için havalı kilide göre daha ekonomik bir tercih ve sürekli hazır ve çalışıyor olması da avantaj.

IMG 20120721 00060

IMG 20120721 00065

IMG 20120721 00066

Etiketler
Ynt: Defender 110 Arka Diferansiyel kilidi

Salisbury diferansiyelin içi çıkartılıp yerine Detroit Locker takıldı

IMG 20120721 00067

IMG 20120721 00068

IMG 20120721 00069

IMG 20120721 00070

IMG 20120721 00071

Eaton mührü kilit takılı olduğunu belirtiyor.

IMG 20120721 00072

Silikon conta ile kapattıktan sonra yağını da koyunca işlem bitmiş oldu.

IMG 20120721 00074

Diferansiyelin daha evvel içine su kaçmış olduğunu ve yer yer paslanma yaptığını da gördük. Bunu önlemek için diferansiyel havalandırmaları yukarıya alınmalı ve her ihtimale karşı derin su geçişlerinden sonra diferansiyel yağı değiştirilmeli.

He he hayırlı olsun.
Araziye girince lazım :smiley:

nkurtkaya' Alıntı:
1998 model 300Tdi Defender için Detroit Locker’ı (%100 kilit) tercih ettim. Önceki Defender’ımda da aynı modeli kullanmıştım. Sadece off-road amaçlı kullandığım bu araç için havalı kilide göre daha ekonomik bir tercih ve sürekli hazır ve çalışıyor olması da avantaj.
Nejat Bey. hayırlı olsun diyim. kazasız kullanın.
Sürekli çalışıyor ve hazır olması demişsiniz? tam anlayamadım series lerdeki gibi aç kapa mekanik bişeydemi yok bunda?. birde maliyeti ne oldu acaba.

Detroit Locker %100 kilit ve surekli calisir vaziyettedir. Virajlarda surus emniyeti icin bir olcude distaki tekerlegin daha fazla donmesine musade eder ama ayni aks uzerindeki 2 tekerlek arasinda 1 turdan fazla fark olmaz. Herhangi ozel bir bakimi yok, standart diferansiyel yagi kullanir. Ac kapa herhangi bir kumandasi yok. Sadece arkaya Detroit locker taktirdim, eski Defender'im da bu sekildeydi. One TruTrack taktirilabilir ama su asamada gerek yok. 300Tdi motorun en buyuk performans problemi turbo gecikmesi, yani belli bir devire kadar motor az guc uretirken belli bir devirden sonra daha fazla guc uretiyor ve eger lastikler de buyuk ve extreme tip ise onde LSZd tipi TruTrack kilit takili ise buyuk ihtimal akslar kiriliyor, bu sebeple suan one kilit dusunmuyorum.
Maliyeti de liste fiyatindan kusuratlar atilmis hali.

Şu an motorum düz dizel ancak yil icinde 300 tdi yapma düşüncem var.(araştırmaya devam ediyorum).benim tek aracım olduğu için düz asfalt yolda 90 km hızda sorun cikarirmi? Bu sene büyoff la gezilere gitme planim var beni kurtarirmi? Lastiklerim 265/75/16 sıkıntı çıkarmı? Birde son soru liste fiyatı nerede ?? Hüseyin abi demi :smiley:)
Saygılar
Derya

Detroit Locker sıkıntı çıkartmaz ama günlük kullandığın araç ise daha dikkatli olmak gerekir. Dar alanlarda keskin dönüşlerde arka lastiklerin görece olarak daha fazla aşınabilir. Çekiş ile hiçbir alakası yok. Eğer kullandığın lastikleri motor şuan rahat çeviriyorsa kilit takılıyken de çevirecektir. Ancak şu da olabilir, normalde kilitsiz iken zorlandığı bir yokuşta arkada bir teker patinaja düşüp araç kalabilir, bu durumda motor zorlanmaz çünkü araç patinaja düşmüştür (orta dif kilitli değilken veya önde de bir tekerlek patinajda iken). Aynı durumda arkada Detroit locker varken (orta dif açık olsun veya önden patinaja düşen tekerlek olsun) arka tarafta hala çekiş olan bir tekerlek olacağından ve araç ilerleme gayreti içersinde olacağından motor gücü yetersiz ise araç bayılır. Normalde kilit yokken bu aşamayı göremezken kilit ile bunu yaşama şansı olabilir.
Liste fiyatı www.sahibinden.com'da Huma oto sayfalarında mevcut (idi, şimdi baktım link aktif değil, benim favori listemde vardı o linki aşağıya kopyalıyorum, umarım çalışır, çalışmaz ise ekran görüntüsü de aşağıda.)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-detroit-diferansiyel-kilidi-rover-tipi-10-freze-ba-207-49899198/pasif-ilan/

Uyarı: Aşağıdaki resimde Rover tip olan kilit mevcut, Defender 110 arka aks Salisbury olduğu için 24 freze Salisbury tipi kullanılmalı.

ScreenHunter 01 Jul 24 2130

Sevgili Nejat'ın söylediği her şeye katılıyorum... Doğru ve güzel bir konu oldu ilgilileri için... Ben de yoğun araştırmalar, yabancı forumlardaki bir ton yazıdan sonra aynı sonuca ulaştım...

Defender için en uygun kilit (hem kullanım kolaylığı, hem de uzun ömürlülük) seçilmiştir...

Ben de yalnızca arkaya koydum... Şimdilik ön için düşünmüyorum....

Not: Sonucu henüz test edilmedi çünkü bizim kocaoğlan 9 ayda çıkamadı 14. ay bitti ama bu hafta sanırım The End...

internetten araştırdım biraz amerikada 450$ 600$ aralığında detroit locker satılıyor. birader eylülde gelecek tam model versem alsa gelse olurmu? sıkıntı çıkarmı?

Olur, olur, harika olur. Salisbury icin tek tip var zaten.

tindersticks' Alıntı:
Sevgili Nejat'ın söylediği her şeye katılıyorum... Doğru ve güzel bir konu oldu ilgilileri için... Ben de yoğun araştırmalar, yabancı forumlardaki bir ton yazıdan sonra aynı sonuca ulaştım...

Defender için en uygun kilit (hem kullanım kolaylığı, hem de uzun ömürlülük) seçilmiştir...

Ben de yalnızca arkaya koydum... Şimdilik ön için düşünmüyorum....

Not: Sonucu henüz test edilmedi çünkü bizim kocaoğlan 9 ayda çıkamadı 14. ay bitti ama bu hafta sanırım The End...
Size kolay gelsin.ben sabırsız oldugum için uzak kalamıyorum defenderimdan. Şimdiden hayırlı olsun kocaoglan ninız.test sonuclarını buradan bizede bildirin.

Nejat bey senin konuyuda dağıttım iyice kusura bakma ama son sorularım bunlar.Benim birader bunları bulmuş ABD de http://www.drivetrainamerica.com/p-714-225sl36-detroit-locker-land-rover-salisbury-8ha-fr.aspx
Olurmu bunlar?? Saygılar
http://mudflaps.com/i-7239202-eaton-differentials-225sl36-detroit-locker-differential.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri