Defender 110 Dan 130 A Dönüşüm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barb_alone Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,715

barb_alone

SQ_for all
Yer
EdİrNe
birkaç konuda hatta kendi açtığım konuda da sormuştum ama pek cevap alamadık o yüzden farklı sorular ile araştırmamızda takıldığımız noktaları bilen arkadaşlara sormak istedik cevaplara şimdiden teşekkürler

4x4 bir camper yapmak hayalimiz devam etmekte araç araştırması uzun zamandır devam etmekte bazı seçenekleri sıralamaya başladık takıldığımız bazı konularda yok değil ki bu konu onlardan biri

piyasada uygun fiyatlı düzgün bir 130 defender bulmak zor zaten piyasada çok olmadığı içinde bir sorun oluşmakta

trafikten çekilmiş toplanmaya ihtiyacı olan bir defender 110 alsak bunu 130 olarak dönüştürmek mümkünmüdür acaba

dönüşümü yaptığımızda muayenede sorun yaratırlar mı acaba aldığımız aracın ruhsatında çift sıra koltuklu kapalı kasa kamyonet yazarsa daha uygun gibi olur diye düşündük

bu konudaki fikirleriniz nedir merakla beklemekteyim teşekkürler

Merhaba , mevzuat son yıllarda çok sık değişti , son durumda bu tip değişiklikleri onaylamıyorlar diye biliyorum ancak bunun en doğru adresi araç tadilat projeleri çizen bir makine mühendisi , onlar en son mevzuata göre size bilgi verirler. Zaten araç alıp dönüştürseniz de sonuçta mecburen bir makine mühendisine gidip proje çizdirmek ve onaylatmak zorundasınız. En baştan doğru adrese danışmakta fayda var . Hatta maliyet hesabı açısından proje ücreti ve onaylatma bedeli vs konularında da bilgi alabilirsiniz.

uzatma işini kesip biçerek yapmak değil amaç ama rijitlik pek bozulmaz kitabına göre yapılınca

ama bizim yapma şeklimiz tüvden onay alıp yeni şase işletmek bu arada 110 şase değilde 130 şase alarak şase no işlemek şeklinde

trafikten çekilmiş bir 110 yerine 130 u bulup toplamak bence daha ekonomik olabilir, anladığım kadarı ile 110 un şasesini uzatma niyetiniz yoksa o zaman neden 110 arıyosunuz, biryerden 130 şasesi bulup onun üzerine 110 kupası koymayı mı planlıyorsunuz tam anlayamadım?

yerli 130 larin saseside zaten 110 dan uzatma araya kaynakla takviye atmislar 130 gordugunuzde inceleyin sase altinda kaynakli takviye parcayi gorursunuz

ben uygun fiyatlı bir 130 bulamadığım için piyasada uygun fiyatlı 110 daha kolay bulunduğu için 110 dan türetelim dedim

aslında bana 130 lazım araştırmaya devam ediyoruz

amacımız bir camper edinmek 130 boyut olarak daha uygun bir araç

Merhaba yüksek ihtimal görmüşsünüzdür ama görmediyseniz Sahibinden ilan no: 235664935 bakın derim, fiyatı biraz şişirmiş bence ama belki isteğinize göre toparlayabileceğiniz bir araç olabilir.

Merhaba yüksek ihtimal görmüşsünüzdür ama görmediyseniz Sahibinden ilan no: 235664935 bakın derim, fiyatı biraz şişirmiş bence ama belki isteğinize göre toparlayabileceğiniz bir araç olabilir.

dizel arıyorum yoksa güzel araçlar var neden dizel fas tunus gibi bir tur hayalim var bu aracı yapabilirsem

araştırmaya devam iş yoğunluğum bitsin herhalde bu şekil yılbaşını buluruz ardından bir ivedik yenişehir yapacağım orada buldum buldum bulamadım 110 dan uzatmayıda araştırıcam ardından seçeneklere devam sırasıyla

toyota LJ78 troop carrier modellerine de bakıyorum aslında kararsız kalıp bir tane kaçırdım fiyatta uygundu derli toplu bir araçtı belki satışa çıkar diye beklemedeyim

olmadı mitsubishi L200 veya toyota hilux son seçenekler

aslında uzunluk dingil mesafesi ile defender 130 en uzun araç burda olmadı daha kısa LJ78 troop carrier modeli ardından çift kabin pickuplar geliyor bu kış hayale kavuşmak istiyorum inşallah

130 diyince ben V8 istiyorsunuz anlamıştım, 130 larda tdi motorlar çok nadir bulunuyor evet bildiğim kadarıyla da orijinalinde olmaması gerekir, birkaç tane tdi 130 gördüm hepsinin de fiyat bir hayli yüksek, bana göre 110 bence camper yapmaya 130 dan daha uygun bir araç, hem Fas Tunus da land parçası da bulunur, ama tabi toyotalara da bakın kolay gelsin iyi araştırmalar şimdiden.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam,Ankarada ben de sağa sola haber bırakayım. Mustafa Kemal Güner abi 2 adet dizel 130 almıştı, biri kamuda Transit motoru atılmış haldeydi hatta yasal olarak. Bu işin merkezi Ankara, özelden cebi de yazarsanız konuşuruz, bir fırsat durumunda daha çabuk aksiyon alırız :D

yılbaşı sonrası kamp kuracağım ivediğe çadırımı alıp araba bulana kadar orda yaşayacağım

hatta cami önüne mendil açıp defender 130 veya toyota LJ78 troop carrier diye dilencem :D :D

Sayın Umut bey; halihazırda Mustafa beyden satılık 92 model orj. kasa 300 tdi 130 defender var diye biliyorum.Sormanızda fayda var diye düşünüyorum.

Sayın Umut bey; halihazırda Mustafa beyden satılık 92 model orj. kasa 300 tdi 130 defender var diye biliyorum.Sormanızda fayda var diye düşünüyorum.
Hocam selamlar. Arabayı çok iyi biliyorum ama müthiş para harcandı o arabaya ve mükemmel durumda. Bu proje için araba da uygun olmaz istenecek para da. Bu sebepleyelpazemiz dışında o araç :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR