Defender 35" Lastik Sorunu En Acilinden Yardım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,074

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Merhaba herkese..v8 Defender almak üzereyim ve üzerinde orjinal lastikleri duruyor..baya tipsizler kısacası :smiley:..araca 315/70 R 17 kumho lastik koymayı düşünüyorum oda 35X12.50-17 bu ölçülere denk geliyor..jantları çarpışantürk firmasından 17" sac jant olarak sıfır yaptırıcam..4" de yükseltme gelicek araca..merak ettiğim bu lastikler v8 i çok yorar mı? Yakıt en son problem tabiki yakıtı artıcaktır ama onu dert etmiyorum şuan o sorunu eleyebiliriz. İkinci olarak bu lastikleri sorunsuz kullanabilmek için sadece rot kollarını HD yapmak yeterli midir. Şöyle bi toparlarsak 35X12.50-17 ölçülerinde bir lastiği v8 1.41 oranlı Defender'a 4" yükseltme ve hd rot kolları takarak uygulamak sağlıklı olur mu tavsiyelerinizi bekliyorum..

Etiketler
Ynt: Defender 35" Lastik Sorunu En Acilinden Yardım :smiley:

Selam Onat kardeş tam olarak olmasa da dediğine yakın bir kombinasyonu 2 gün önce yaptım
35X10.50X16 mt117 1,2,3,4 üncü vitesler fena değil ama 5 vites 100 km sonra bayıyor
Bursa Kocaeli arası deneyebildim sorun olursa 5333726297 arayabilirsin

35" lastik için Defender'ı 2" yükseltmek yeterli, fazlasına gerek yok.
Taban genişliğini daha az tutarsanız (11,5 gibi) bence daha rahat edersiniz (30mm spacer yeter)
Standart 16" jant iyidir, özel yapım janta masraf etmeyin, 16" de çok daha fazla lastik seçeneği var, ilerde 17" için seçenek bulmakta sıkıntı olur.
Rot kollarını lastik ile değiştirmek şart değil, standart rotlar da olur ama arazide kullanım için HD rot kolları tavsiye edilir.

Aslında durum şu şekilde biraz daha açayım ben konuyu :smiley: alacağım lastikler cidden çok uygun fiyata gelicek yani gidip sıfır lastik alsam şuan en aşağı 1600 lira civarı bi para vermek zorundayım oda en az tanesine 400tl dersek..ama yukarda yazdığım lastikleri 700 800gibi bi rakama alabiliyorum 4adet..17jantlarada ekstra bi ücret ödemiyorum normal 16" sac jant fiyatına 17 leri yapıyorlar..yükseltme kitine gelirsek..yükseltme Natua nın kendi üretimi olan kit..bu gün 2" kite 1400 1500lira para istiyorlar Natua kendi üretimi olan 4" kiti 1500e yaparız dedi..kısaca bunların hepsi bana 3000tl ye falan gelicek..ama sıfır lastik alsam 4000liralara çıkıyo rakam..kısaca çok arada kaldım eğer sırf ucuz olucak diye bu kombinasyonu yaptığımda aracım yorulucaksa vazgeçerim

4" de şaft, burçlar ve kollar sıkıntı çıkartabilir. onlarda değişecekmi? en azından dereceli kollar ve açılı burç olması lazım

evet kollarda burçlarda değişiyo abi şaftta bi farklılık yok ama

Onlarda yükseltme kiti fiyatına dahilse iyi. Ben 2"kiti 1600 gibi bişeye almıştım geçen sene. Şaft için kullanır bakarsın sıkıntı çıkartırsa çift mafsallı şaftla değişirsin.

Ama özgür ün yazdıklarını da göz ardı etme. Araç çekmez eskisi gibi gitmezse geri dönüşün yok. Yani 4" yükseltmeyle 32" lastik çok garip durur. Dişli oranlarıyla oynaman gerekebilir sonra. Şimdiden kolay gelsin Onat.

Tesekkur ederim abi bakalim neler olucan arabayi alalimda :smiley:

Onat kardeş sen bu lastikleri uygun fiyata nerden buldun banada yardım edersen sevinirim piyasa malum çok pahallı

Face te çıkma lastik ve parça ilanı yapan gruplardan birinde denk geldi ikinci el yanı :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR