Defender 90 Lastik seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan macir_ertan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,868

macir_ertan

1995 Defender
Yer
Хасково-Bulgaristan
Selamlar eminim site içerisinde benim sıkıntıma cevap verecek birçok konu vardır ama o kadar acele bir durum ki arkadaş oradan yola çıkıyor ve Almanyadan gelirken sana ne getireyim diye sordu,bende dedimki bizim ata nal kısacası lastik.Markası belli Bf Goodrich olacak Mud-Terrain çelişkide kaldığım mesele araç üstünde şu an 235 85 16 Federal marka asfalt tipi lastik var,255 85 16 lastik modeli virajlarda sürtme yaparmı araç 1995 model Mpi 2.0 litre 135 hp benzin Defender 90 diyorum ki 16 orjinal land rover jantına daha ne kadar geniş yanaklı bir lastik uygulayabilirim,ilgilenenlere ve ilgilenmeyenlere şimdiden teşekkür eder selamlarımı gönderiyorum

300120124522

070220124528

070220124530

070220124532

Etiketler

Ynt: Defender 90 Lastik seçimi

ne guzel bır arabadır bu yaa bayılıyorum resmen... buralarda yasamayı bırakıp oralaramı yerlessek :smiley: 285*75*16 bf at alın mis gibi kullanın gördugum kadrıyla cok zorlamıyosunuz fazlasıyla yeterlı olur..

235/85 r 16 lastiği sökp yerine 255/85 r 16 taktığınızda tam sağ tam solda sürtebilir

Cevap yazma ve yorum zahmetinde bulunan bütün arkadaşlara teşekkürler lastikler gelmiştir 235/85/16 Bf Goodrich Mud Terrain 2 KM dot olarak da 2011 üretimi bir lastik için fırından yeni çıkmış sayılır:Ve benim Defender 90'ın yeni pabuçlarını giyidikten sonra son hali :smiley: bu arada hava basınçlarını dördünü de 40 yaptım kısa kasa için normalmidir zira lastiklere yapıştırdıkları kağıtta orada da aynıydı

Bence 40 hava fazla. Kağıttaki değer maksimum değer olma ihtimali yüksek.

tahaozak' Alıntı:
Bence 40 hava fazla. Kağıttaki değer maksimum değer olma ihtimali yüksek.

Siz kaç önerirsiniz dediğiniz gibi maksimum basınç olmalı kağıdın birini sakladım birdaha kontrol ederim.Taha bey bir haftadır kullanıyorum şu haliyle iyi gibi hatta eski lastiklerden sonra yeni lastiğin kauçuğu daha yumuşak olduğundan daha bir keyifli artı çook az da yükseldi aracın eski gabaritlerine alışık olduğundan gözlerim hemen fark etti

Hafif ıslak bir yolda aracın bıraktığı lastik izine öncelikle bakmak lazım.
Tam ortadan temas ediyor olabilir.

Doğru hava basıncında lastik izi tam profil kadar genişlikte olmalı.

Aracın üreticisinin önerdiği lastik basıncı her tip lastik için geçerli olacaktır.
32 filan ideal diye tahmin ediyorum.

Bende Serdar beyle aynı görüşteyim. 30-35 arası uygun olur.

Teşekkür ederim arkadaşlar yarın hava basınçlarını 35'e indiririm ayrıca daha garanti olsun diye lastiklerin altına tebeşirle enine birer çizgi çizerim ve 5-10 kilometre yol yaptıktan sonra kıyılardanmı yoksa ortadan mı yada tamamen mi silinmiş çizikler kontrol ederim eğer tamamen silinmişse lastik tabanı yola tam basıyor gibi eski bir yöntem vardır ya onu denerim selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR