Defender Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aras Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,316

Etiketler
Ynt: Defender Lastik Seçimi

Petlasın CJ lerde çok kullanılan 9.00x16 NT3 diye bir römork lastiği var, arazi performansı iyi diye biliyorum, 2 tipi var sanırım 10 kat ve 12 kat... ben 11.00x16sına bakmıştım pahalı.. petlasın websayfasında fiyatlar vardı...

Ben de aynı lastiği düşünüyorum zaten Orkun Abi,ama düz dizel bi defender bu lastiği çevirebilir mi acaba ?diye düşünüyorum.

onu Landcılar bilir, düz 4.2L fıldır fıldır çeviriyor, ben onu bilirim ;D .. hayırlısı olsun...

Petlasın 12- 16 katları ağır yük için, çimento veya kum gibi aşırı ağır yükler taşınmıyorsa kullanılması mantıksız, 8 ply olaları landrover da kullanılıyor ama iç lastikle kullanıldığı ve 8 katlısı bile aşırı ağır olduğu için fazla tercih edilmiyor , asfalt ve ıslak zeminde fren ve yol tutuş performansıda berbat.

Genelde yarışçılar araçlarını römork üstünde taşıdıkları için sorun çıkmıyor.

Selamlar

aras arkadaş lassa LT/A güzel lastik defenderde çok güzel iş görüyo kar çamur sarmak gibi bir merakıda yok OK144 gibi yaz kış ayrımıda yok .yok ben ithal lastik alıcam hansa coniye istihtam saglıcam diyosan sen bilirsin.

Vallahi Cem Bey doğru söylüyorsunuz ama;LT/A için 260 ytl gibi bi fiyat alınca mecburen hansla coniyle irtibata geçiyorsunuz:smiley:

Bence 235/85/16 Federal Courigia'ya bakın. Fiyatı 190-200 YTL civarı.

Gecikmeli de olsa düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bende çok uzun süre 900x16 Petlas'ı inceledim, arkadaşımın 110'u ile de denedim. Arazide süper, ama herzaman aks kesme ihtimali var, çayırda bile hızlı dönüşlerde aks kestiğine şahit oldum, çamurluk içlerine zaman zaman sürtüyor, ıslak zeminde ve frenajda çok kötü, hız limiti 65 km. Yani +'lar -'lerden az. Defender için ebata gelince 255 kullanan arkadaşlarım da var bana göre ideal ölçü 235x85x16.
Lassa LTA'larda bir ara fabrikasyon hata vardı bilginize.
Selam ve sevgiler
def110
Defender 110

bahsettiğiniz fabrikasyon hata neydi? bu hatanın alınacak lastiklerde olup olmadığını üretim kodlarına göre anlayabilir miyiz?

Bir arkadaşım Defender 90'da Lassa LT/A'yı kullandı ve özellikle ıslak zeminlerde çok sıkıntılı anlar yaşadı.Tutunma sorunu oldu, frenajda başarılı olamadı. Fabrikada yetkili bir arkadaşımızdan, bir süre önce yanlış hatırlamıyorsam lastik hamurundan dolayı bazı sıkıntılar doğduğunu bu nedenle bu lastikleri geri aldıklarını söylediğini hatırlıyorum. Ancak bu epeyce bir süre önceydi. Bu gibi fabrikasyon hatalarını lastik kodlarından öğrenmek imkansız.Fabrika kendisine gelen geri dönüşlerden bu konuyu öğreniyor.
Sevgiler, selamlar.
def110
Defender 110

MT tarzı lastiklerde ıslak zeminde tutunmak diğer lastiklere göre daha sıkıntılıdır zaten,
bende Federal Courigia MT lastik kullanırken bunu yaşamıştım,

düz dizel yada benzinli defender için bende LT/A öneririm, 235/85/16 özellikle MT lastiklerde performans kaybı kaçınılmazdır.

selamlar.

110 defender icin 31-10,50x15 ebatlar sizce uygunmudur arkadaşlar ? lastik seçenegi daha çok dediler aldık 15 jantları şimdi istedigimiz lastigi bulamıyoruz. acil tavsiyelerinize ihtiyac var. Şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR