Defender Motor Çeşitleri Hakkında Soru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahadbx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,482

tahadbx

Wild As It Can Be
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar. Kafam çok karıştı. Defender'da kullanılan motor çeşitleri neler?
Benim bildiğim 2,5l 83 beygir dizel ve benzinli var sanırım. Bir de 68 beygir düz dizel var. Turbo olanların hacmi ve gücü ne? (özellikle türkiyede bulunabilecekler)

Etiketler
Ynt: Defender Motor Çeşitleri Hakkında Soru

Selam bendeki 1995 model Defender 90 1992-1999 yılları arasında üretilen motordan Discovery1 için ve özel olan üretim yani ısmarlama model Defenderlere uygulanan yine orjinal fabrika montajı bir motor.Araç orjinal İngiliz yapımı 4 silindirli 2000cc DOHC 16 valf MPİ 136 hp(101 kw)@6000rpm motor kodu:T16 otobanda üzerindeki lastiklerle kadranı 150'yi buluyor

macir_ertan' Alıntı:
Selam bendeki 1995 model Defender 90 1992-1999 yılları arasında üretilen motordan Discovery1 için ve özel olan üretim yani ısmarlama model Defenderlere uygulanan yine orjinal fabrika montajı bir motor.Araç orjinal İngiliz yapımı 4 silindirli 2000cc DOHC 16 valf MPİ 136 hp(101 kw)@6000rpm motor kodu:T16 otobanda üzerindeki lastiklerle kadranı 150'yi buluyor bugüne kadar Defenderlerde bildiğim ve duyduğum bir motor çeşidi değildi aracı alırken biraz kuşkuyla yanaşssamda arabanın heryerinin el değmemiş kadar temiz olmasına aşık oldum sonradan kullanmaya başladığımda aracın temizliğinden ziyade motorun verdiği muazzam keyif beni daha da etkiledi inşallah bu araç beni yaşlandırır :smiley:

tahadbx' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Kafam çok karıştı. Defender'da kullanılan motor çeşitleri neler?
Benim bildiğim 2,5l 83 beygir dizel ve benzinli var sanırım. Bir de 68 beygir düz dizel var. Turbo olanların hacmi ve gücü ne? (özellikle türkiyede bulunabilecekler)
selamlar orjinal parcaları ile turboya cevrilen motorun katolok değeri interkolsüz 107 beygirdir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri