Defender Uretiminin Durması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersens Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,027

ersens

Yeni Üye
Landrover`in defenderi emekli etmesi ve uretimini durdurmasi. Akabinde de sevenlerinden gelen tepkilerle belki avrupa disinda uretiriz haberi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
65 yil sonra yazik oldu bence.

Etiketler
Landrover`in defenderi emekli etmesi ve uretimini durdurmasi. Akabinde de sevenlerinden gelen tepkilerle belki avrupa disinda uretiriz haberi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
65 yil sonra yazik oldu bence.
Kesinlikle yazık ancak bu Otokar'ın da üretimi durduracağı anlamına gelmiyor (umarım). Zaten parça üretimi daha uzun yıllar devam edecektir. Kapitalist sistemde üretici firma için çok tercih edilecek bir model değil Defender. Yeni nesil araçları üreten firmalar, kullanıcıların araçlarını 10 yılda çöpe atmasını istiyorlar. Zaten o yüzden tüm araçlar plastik. Deydiğin an tampon düşüyor. Sonra gidip yeni tampon alıyorsun, üretici firma para kazanıyor. Parçalar "yaptırayım mı yoksa atıp yenisini mi alayım" diye düşündürtecek kadar pahalı. Kısacası piyasa sirkülasyon istiyor. Tamponu 30 yıl düşmeyecek Defender (ve daha bir çok paralel örnek verilebilir parça konusunda) üretici için mantıklı bir ürün değil. Zaten 65 yıldır üretilen önce Series ve sonrasında Defenderların %75'inin hala trafikte olduğu söyleniyor. Demek ki, herkes ikinci el alıp, tertemiz topluyor ve biniyor. Durum böyle iken üretici firma -ki sanırım artık bu firma Tata- yeni Defender üretse bile diğer modeller kadar çok satamıyordur. Üretimi durdurma kararı alması çok normal, onlar vahşi kapitalist, bizim gibi duygusal bakmazlar olaya :smiley: Bir de dejenere olmuş, İspanyol üretimi Santana Anibal vardı ama sonra sanırım onu da İveco aldı Massif diye çıkardı iyice bozuldu görüntüsü hala çıkarıyor mu bilmiyorum. Bir de İran'ın Santana'dan lisansladığı Morattab'lar üretime devam ediyor diye biliyorum.

Her katır bir gün ölür ve arkasında da kimseyi bırakmaz , defenderin devamı , ona benzeyecek birşey gelmeyecektir. Sabit aks olayı tüm dünyada bitti , askeri araçlar mrap olarak çıkıyor onlarda hummy tarzı helezon salıncak , aslına bakılırsa tüm dünyada jeep olayı bitmiştir

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Defender, LR'nin ürün gamında oldukça marjinal kaldı. Bu da ortak parça kullanma imkanını yok ediyor. Günümüzde tüm markaların hedefi, modeller arasında azami ortak parça kullanarak maliyeti düşürmek. Zaman zaman farklı markaların arasında bile bu yönde işbirliği görebiliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Otokar olduğu sürece sıkıntı olmaz bizim için otokar +defender= tsk şuan tsk için defender den başka alternatifi yok olmazda bence bmc var oda defender gibi bir araç üretemez bence yola devam Series lll 42 defenderim 26 yaşında çürüme sorunu olamayacağı için ömür boyu beni götürür getirir en büyük avantaj otokar

defender üretimi bitiyorsa bitecek yeni gelen araç eski kasanın tadını verecek mi ona bakmak lazım

mekanik araç tarihe karışıyor elektronik araçlar daha ucuz maliyet olduğundan dolayı bütün firmalar bu tarz araçlara geçmekte

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum. Bu forumdaki ilk yazım.
Bildiğim kadarıyla fabrikanın kapatılıp başka bi yere açılmasından kaynaklanıyor. 2018'de tekrar üretime başlanacakmış. Bence çok fazla elektronik olmaz diye düşünüyorum. En fazla bir rubicon kadar olur. Sonuçta bu arabayının kullanıcı kitlesi belli. Adamlar vouge ya da discolardaki kadar elektronik aksam koyacaklarını sanmıyorum. Tabi bellide olmaz günümüz koşullarında =)) Eğer fotoğraftaki gibi olucaksa hiç gelmesin daha iyi.

470191

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR