Dünya'nın en tehlikeli ülkeleri hangileridir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turbolinea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,364

turbolinea

Kamp II
Dünya'nın en tehlikeli ülkeleri hangileridir?
Kesinlikle gittiğimiz zaman başımıza kötü bir iş gelecek ülke ya da ülkeler hangileridir?
2013 itibariyle...
Gittiğim ülkeler...
Gürcistan: Sorun yok güvenli
Ermenistan: Sorun yok güvenli.
Nahçivan : Sorun yok güvenli.
Rusya: Sorun yok güvenli.
Bulgaristan: Sorun yok güvenli
Yunanistan: Kesinlikle en çok güven duyduğum bir ülke.
Fransa Belçika Almanya İsviçre: Sorun yok Güvenli
Hollanda: Benim için güvenli...Bir sorun yaşamadım fakat uyuşturucu serbest olduğu için keşler sıkıntı çıkrabiliyormuş.ben diyenlerin yalancısıyım.

Etiketler
Ynt: Dünya'nın En Tehlikeli Ülkeleri Hangileridir?

Aslinda cevabi hangi ulkenin neresine gittiginizle ilgili. Ornegin ben ABD-Atlantada sirf gercek ABD yi gorebileyim diye bir sacma sapan bir yerdeki bir bara gitmistim. Sokakta zenciler beni cevirdi, para istediler, turk oldugumu soyleyince bir tanesi sarilip optu, hapishaneden yeni ciktigini soyleyip yardım istedi ben de 3-5 dolar vermistim. Sonra bana oranın cok tehlikeli oldugunu, 2 gece once gitmek istedigim barda cinayet ciktigini falan soyledi. Sonra da ben israr edince beni o bara soktu, onun referansi olmasa beni oraya almayacaklardı zaten. Barin ici ayri enteresandı, bir tarafta gecen gun olen arkadaslarinin yasını tutan dovmeli, pis suratlı adamlar. Diger tarafta barin ustune salyası akan , agir uyusturucu etkisindeki tek gozu kor bir kız vs. Neyse, barmen bana 2 adet bira ismarladı, para da almadı ve git dedi. Ben de gittim :smiley:
Diyecegim o ki, oraya degil de merkezdeki kaliteli lounge bar tarzı yerlere gitsem hic boyle seylerle karsilasmayacaktim.
Ornegin istanbul Bagdat caddesi ile tarlabasi arasindaki tehlike farki bariz. Yani ulke degil aslinda, ulkenin neresine gittiginiz onemli. Brezilyada varos kesimin cok tehlikeli oldugunu duymustum. Ayrica cape town'un siyah kısmına beyaz adam olarak girecek bir cesuryurek oldugunu sanmıyorum.
Selamlar

koray_fu' Alıntı:
Aslinda cevabi hangi ulkenin neresine gittiginizle ilgili. Ornegin ben ABD-Atlantada sirf gercek ABD yi gorebileyim diye bir sacma sapan bir yerdeki bir bara gitmistim. Sokakta zenciler beni cevirdi, para istediler, turk oldugumu soyleyince bir tanesi sarilip optu, hapishaneden yeni ciktigini soyleyip yardım istedi ben de 3-5 dolar vermistim. Sonra bana oranın cok tehlikeli oldugunu, 2 gece once gitmek istedigim barda cinayet ciktigini falan soyledi. Sonra da ben israr edince beni o bara soktu, onun referansi olmasa beni oraya almayacaklardı zaten. Barin ici ayri enteresandı, bir tarafta gecen gun olen arkadaslarinin yasını tutan dovmeli, pis suratlı adamlar. Diger tarafta barin ustune salyası akan , agir uyusturucu etkisindeki tek gozu kor bir kız vs. Neyse, barmen bana 2 adet bira ismarladı, para da almadı ve git dedi. Ben de gittim :smiley:
Diyecegim o ki, oraya degil de merkezdeki kaliteli lounge bar tarzı yerlere gitsem hic boyle seylerle karsilasmayacaktim.
Ornegin istanbul Bagdat caddesi ile tarlabasi arasindaki tehlike farki bariz. Yani ulke degil aslinda, ulkenin neresine gittiginiz onemli. Brezilyada varos kesimin cok tehlikeli oldugunu duymustum. Ayrica cape town'un siyah kısmına beyaz adam olarak girecek bir cesuryurek oldugunu sanmıyorum.
Selamlar
+1 :smiley:
Hocam sizde maceranin en son noktasina gitmissiniz :smiley:

Kolombiya ve Nijerya diye okumuştum dünyanın en tehlikeli ülkelerini. Nedeni de bu ülkelerde sürekli devam eden terör / iç savaş gibi olaylar. Bunlara bağlı kaçırılma olaylarında bu iki ülke rekortmen! :smiley:

Ülke olarak değil de şehir olarak belirtmekte fayda var. Örneğin Charleroi (Belçika), aile çoluk çocukla gidilecek bir yer değil kesinlikle. Tek başınaysanız aman polisine dikkat derim. Gece sokağa çıkmadan önce 3 kez düşünmelisiniz. Tam baş belası bir yer.

Kuzay' Alıntı:
Ülke olarak değil de şehir olarak belirtmekte fayda var. Örneğin Charleroi (Belçika), aile çoluk çocukla gidilecek bir yer değil kesinlikle. Tek başınaysanız aman polisine dikkat derim. Gece sokağa çıkmadan önce 3 kez düşünmelisiniz. Tam baş belası bir yer.

Bürüksel e gittim...Charleroi ın da yanından geçtim...ama kimse bana saldırmadı...

turbolinea' Alıntı:
Bürüksel e gittim...Charleroi ın da yanından geçtim...ama kimse bana saldırmadı...

Yanından geçmekle orda kalmak arasında bir fark var biliyorsunuz. ::smiley:

Konumu ve yapısından ötürü Avrupa'nın suç oranı açısından en önde gelen şehridir Charleroi. Bunu her yerden öğrenebilirsiniz. Ama benim yaşadığım, şahit olduğum öyle olaylar var ki başka bir yerde yaşanabilmesi mümkün değil. Uyruk, millet, cinsiyet ve özellikle "yaş" ayrımı yapılmaksızın yaşanan ve sapıklık derecesine varan olaylardan bahsediyorum.

Fransa-Marsilya problemli bir yer olarak bilinir. Ama kap-kaççılık suç oranını yükseltir. Barcelona yine yankesicileriyle ünlüdür. Kültür şehri niteliğindeki Rusya-St. Petersburg'un doğu mahallelerinde polis terörü başlar. Yolda durdurup cüzdanınızı, telefonunuzu alırlar. Dilencileri önce para ister vermezseniz bıçak çeker. Ama bunların hiçbiri Charleroi ile eş tutulamaz.

Birdaha yolunuz düşerse tren garının karşısında İbis Hotel vardır. Güzel bir oteldir, kahvaltısı ve ekmekleri harikadır. Orda kalıp akşam 10 dan sonra bir dolaşın çevreyi. Beni daha iyi anlayacağınıza eminim.

Kuzay' Alıntı:
Yanından geçmekle orda kalmak arasında bir fark var biliyorsunuz. ::smiley:

Konumu ve yapısından ötürü Avrupa'nın suç oranı açısından en önde gelen şehridir Charleroi. Bunu her yerden öğrenebilirsiniz. Ama benim yaşadığım, şahit olduğum öyle olaylar var ki başka bir yerde yaşanabilmesi mümkün değil. Uyruk, millet, cinsiyet ve özellikle "yaş" ayrımı yapılmaksızın yaşanan ve sapıklık derecesine varan olaylardan bahsediyorum.

Fransa-Marsilya problemli bir yer olarak bilinir. Ama kap-kaççılık suç oranını yükseltir. Barcelona yine yankesicileriyle ünlüdür. Kültür şehri niteliğindeki Rusya-St. Petersburg'un doğu mahallelerinde polis terörü başlar. Yolda durdurup cüzdanınızı, telefonunuzu alırlar. Dilencileri önce para ister vermezseniz bıçak çeker. Ama bunların hiçbiri Charleroi ile eş tutulamaz.

Birdaha yolunuz düşerse tren garının karşısında İbis Hotel vardır. Güzel bir oteldir, kahvaltısı ve ekmekleri harikadır. Orda kalıp akşam 10 dan sonra bir dolaşın çevreyi. Beni daha iyi anlayacağınıza eminim.

Sizin başınıza ne gibi kötü bir olay geldi?
Bu şehirlere yolumuz düşerse nasıl davranmak gerekir? durduk yere saldırırlar mı?

Tek halde dolaşırsanız yol kenarındaki guruplar, gurup halinde dolaşsanız her köşe başındaki polisler çevirir. Polisi çok serttir, hiç tölerans tanımaz olarak biliniyor zaten. Adım başı pasaport kontrolü yapıyorlar.

3 farklı zamanda 3 farklı gurupla kaldım ki bir gurup 10-11 yaş çocuklardan oluşuyordu. Avrupa'nın hiçbir yerinde çocukların başındaki görevli bayan eğitmeni taciz eden, yanına sokulan, çocuk gurubuna sapık sapık hareketler çeken bir topluluğa rastlamadım, en ufak bir sıkıntı yaşamadık başka yerde.

Brüksel'de Caz Festivali vardı, otellerde yer olmadığından zorunlu olarak 1 gece geçirmek zorunda kaldık Charleroi'da, trenle gittik. O akşam orada kalıp ertesi gün Fransa'ya geçeceğiz. Daha tren'den indik garın karşısında 100 metre ötedeki otele gidiyoruz, 2 li sıra halinde yürüyoruz. Çocuklar bizi rahat görsün diye üzerimizde fosforlu yelekler var. Yanımızdan bir kadın geçiyordu, 2 polis birden bire kadına jopla girişmeye başladı, çocukların önünde kadını yere yatırdılar. Durup duruken oluyor bu olay. İlk huzursuzluk orda.

Hadi biraz hızlanıp uzaklaşalım dedim, gözüm arkada bakıyorum aynı zamanda, kafamı çevirdim bir adam, gurup önündeki bayan öğretmenimizi taciz ediyor, çocuklar var yanında, ona rağmen, eğilmiş, yanaşmış sarhoş falan da değil. Hemen onun yanına atıldım adam benim geldiğimi görünce hızla uzaklaştı.

Otele 30-40 metre kaldı, karşıdan bir grup geliyor ellerinde biralar çocuklara bişeyler söylemeye başladılar. Dilleriyle bişeyler yapıyorlar sapıkça. Otele kendimizi zor attık. Zaten yorgun çocuklar bütün gün dolaştılar otel'den çıkmayız dedim. Resepsiyona gittim, durumu anlattım nedir bu diye, "çocuklarla bu saatten sonra dışarı çıkmayın" dedi görevli bayan. Burası böyle.

Saat daha 6 akşamüstü her yer aydınlık. Markete gidip meyve suyu, bisküvi falan alayım dedim çocuklar için. Tarif etti çok yakında. Çıktım otelden köşeyi döndüm bir grup travesti. Bir tanesi birşey söyledi anlamadığım dilde. Hızlı hızlı yürüyorum. arkamdan sürekli sesleniyor ve geliyor. Durdum sonunda bişey söylüyor anlamıyorum. İngilizce konuş diyorum "F.... English" diyor. Biraz sarhoş. Anlamıyorum diyip uzaklaştım. Neyse markete girince o giremedi dışarda kaldı. Alışverişi yaptım, otele arkadan dolaşayım o gurubun önünden geçmeyeyim dedim. Çok güzel bir yer, öyle karanlık izbe değil. Küçük bir park var hemen otelin arkası ordan geçip otelin yan yoluna gireceğim. Bankın arkasında güpegündüz bir adam bir de kadın olduğunu düşündüğüm 2 kişi var diyerek konuyu bağlayayım.

Hızlıca parktan geçtim, sola döndüm 2 grup var takılıyorlar. Aralarından geçicem ellerim dolu. Maskeli balo gibi giyinmişler. Elimdeki poşetleri görünce "ne onlar" dedi biri. İngilizce konuşuyor en azından. Bize de ver, biz de içelim, kestiler yolu. Ana caddedeyiz öyle kuytu falan değil, gündüz aydınlık ortalık. Geçmeme izin vermiyor omuzumu itiyor. O sırada diğer görevli arkadaş sigara içmeye dışarı çıkmış sesi duyup "hey, hop" diye geldi, geçtik.

Geçtik ama sıyırdım kafayı, Brüksel'de arkadaşlara bir telefon. Çocuklar var yanımda, aşırı tedirginim, arkadaş toplamış bütün tayfayı gelmiş. Sokakta nara atıyor bizimkiler "nerdesiniz ......" diye. çıt yok, herkes kuzu. kimse kalmadı çevrede. Polisler geldi. Anlattık durumu, sabaha kadar 2 polis aracı otel önünde nöbet tuttu. Servise de eşlik ettiler. 3 sene önce olan olay bu.

Daha sonra 2 kez yolum düştü. Birinde 6 arkadaşız, hepsi sağlam, diğerinde tekim. Tek olduğumda otele taksiyle gittim-çıktım. Arkadaşlarla gittiğimde gece hayatını, sokakları da gördüm. Rezillik başka bişey değil. 4 kez polis çevirdi kimlik-pasaport için.

Fransa-Belçika sınırında olduğu için geçmişten gelen bir yapısı var. Adı da çıkmış. Havaalanı nedeniyle zorunlu olarak yolunuz düşebiliyor. Hırsızlık, kap-kaç değil bahsettiğim. Yol kesiyor adamlar ya, eski Teksas filimleri gibi. Türklerden de deli gibi korkuyorlar ama. 2 Türk yan yana yürüsün Türkçe konuşarak, yol açıyorlar. Görülecek bir yeri de yok bir caddesi var, cadde sonunda da bir katedrali var meydan gibi. Hepsi o. Küçük ama rezil, pislik bir yer.

Tedbir alınabilecek bir yer değil. Gurup halinde gidilmeli, tek çözüm o. Ya da teksen taksiyle otel, ordan havaalanı.

St. Petersburg'da 45 gün kaldım evde, en kötü mahallesinde. Orası bile daha iyiydi. Orda da Polis.. onlardan uzak durmak gerekiyor. Bir de sarhoş dilencileri. Göz doktoru bir arkadaşımız var. Dünyanın sayılı doktorlarından. Rus, prof adam. Oturuyoruz bankta, polis geldi, kimlik kontrol. Cep telefonlarını istedi. Polise bir tekme attı adam yerde. Diğeri araçtan çıktı koşarak geliyor. İtti beni araca bindik bastı gaza. "Ne yaptın sen?" dedim, "polis dövüyorsun." O da "burası böyle" diyor.

Roma çok kötü diyorlardı, çocuklarla hiçbir sorun yaşamadık. Süperdi. Marsilya kesinlikle cebe, çantaya dikkat. Barcelona, Paris, Londra aynı şekilde. Basit kapkaç olayları. Doğru düzgünsen kimse sana bulaşmıyor. Başka bir sıkıntısı yok. Hele hele Valensiya'dan Benidorm'a kadar mükemmel. Araçları yola park ediyorlar el freni boşta. O caddeden geçmek isteyen inip aracı itiyor :smiley:

Ufak tefek sıkıntılar büyük şehirlerde olur, İstanbul neyse diğerleri de öyle. Ama Charleroi... O apayrı bir yer. Başka yerler de vardır belki ama kıyıda köşededir. Charleroi'ya ister istemez yolun düşebiliyor. O durumu kötü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri