Duster İle Ankara-otacı-karagöl Turu 1 Şubat 2014

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rsnkyz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,161

rsnkyz

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1 şubat cumartesi günü, arkadaşımla birlikte kiraladığımız duster ile Esenboğa, Melikşah, Pazar, Otacı üzerinden karagöle gitmeye çalıştık. Lakin ilk resimdeki haritada C ile işaretlediğim yerde kara saplandık ve daha ileriye gitmeye cesaret edemedik. Sonra geri dönüp D noktasından devam etmeye çalıştık ama orda da durum aynıydı, biz de karlar üzerinde mangalımızı yakıp manzaranın tadını çıkardık. Karagöl de bir dahaki sefere inşallah, tabi yine aynı güzergah üzerinden olmak şartıyla.
3r34.jpg

Melikşahtan sonra girdiğimiz tarla yolları resimlerde de görüldüğü gibi oldukça çamurluydu:

Lastiklerin durumu pek iyi değildi, kar da derinleşince saplandık.

Etiketler
Ynt: Duster İle Ankara-otacı-karagöl Turu 1 Şubat 2014

Hangi karagöl bu tam anlamadım ama o civarda bildiğim tek karagöl ışık dağı civarındaki.
Eğer orasıysa siz oldukça dolanbaçlı bir güzergah seçmişsiniz.

Evet, ışık dağı civarındaki karagöl. Forumdaki paylaşımlarda bu güzergahı daha önce kullanan arkadaşlar olduğunu gördük, zaten diğer yol da Çubuk üzerinden ve o yolun büyük kısmı veya tamamı asfalt.

Evet diğer yolun büyük bir kısmı asfalt ve asfalt olmayan kısım da kiraladığınız aracı yoracak durumda değildi, geçen pazar ordaydım.
Gerçi bir önemi yok maksat biryerlere varmak değil gezmek eğlenmek. Güzel gezi olmuş sizinki de.

Işık Dağı Karagöl'e Çubuk tarafından gidildiğini bilmiyordum.Rica etsem bana bi güzergah yazar mısınız.Ben hep Kızılcahamam üzeri gittim.Sizin yzı ilgimi çekti,haritadan bakınca uzun bir yol görünüyor,zahmet olacak ama bu hafta sonu oradan bir de ben denemek isterim.selamlar

Tam ters yönü de deneyebilirsiniz.
Kızılcahamamdan karagöle gittikten sonra ordan yaylanın içine doğru devam edin, bir süre sonra varacağınız yerler bu mevsimde tam offroad alanı gibi olmuştur..(haliyle yanlız başına gitmemek iyi olur, tabi yol çamurlu olduğu yerlerde tehlikeli de olabilir, ancak yağmursuz bir haftanın arkasından denenebilecek türden birşey).

Akşama, gitmek istediğimiz rotanın görselini paylaşırım, googlemaps bizim kullandığımız yolu tanımıyor, cep telefonumdaki navigasyon tanıyordu.

Ben de yarın Kızılcahamam'a gitmek istiyorum, Kızılcahamam tarafından normal bir araç ile karagöle ulaşmak mümkün olabilir mi, Googlemaps üzerinde görünen yoldan?

Mustafa Balcı' Alıntı:
Işık Dağı Karagöl'e Çubuk tarafından gidildiğini bilmiyordum.Rica etsem bana bi güzergah yazar mısınız.Ben hep Kızılcahamam üzeri gittim.Sizin yzı ilgimi çekti,haritadan bakınca uzun bir yol görünüyor,zahmet olacak ama bu hafta sonu oradan bir de ben denemek isterim.selamlar

rsnkyz' Alıntı:
Akşama, gitmek istediğimiz rotanın görselini paylaşırım, googlemaps bizim kullandığımız yolu tanımıyor, cep telefonumdaki navigasyon tanıyordu.

Ben de yarın Kızılcahamam'a gitmek istiyorum, Kızılcahamam tarafından normal bir araç ile karagöle ulaşmak mümkün olabilir mi, Googlemaps üzerinde görünen yoldan?
Kızılcahamam'dan normal araçla çok rahat gidersiniz Karagöl'e ; Kızılcahamam-Çerkeş yönüne dönün,Güvem'i geçin ,yaklaşık 4 km sonra sağa "salın köyü-Karagöl Jeositi" yazısı gelir.İki köy sonra tam tepeye çıkınca sağda bulursunuz.Kaçırmayın yoldan görünmez

Siz Kızılcahamam'daki karagölgen bahsediyormuşsunuz, biz Çubuktaki karagöle gitmeye çalışmıştık.

Mustafa Balcı' Alıntı:
Kızılcahamam'dan normal araçla çok rahat gidersiniz Karagöl'e ; Kızılcahamam-Çerkeş yönüne dönün,Güvem'i geçin ,yaklaşık 4 km sonra sağa "salın köyü-Karagöl Jeositi" yazısı gelir.İki köy sonra tam tepeye çıkınca sağda bulursunuz.Kaçırmayın yoldan görünmez

rsnkyz' Alıntı:
Siz Kızılcahamam'daki karagölgen bahsediyormuşsunuz, biz Çubuktaki karagöle gitmeye çalışmıştık.
Bu mevsimde Kızılcahamam'dan arazi aracıyla bile Çubuk Karagöl'e ulaşamazsınız.denememenizi tavsiye ederim.Normalde kar yoğun değil ama kuzey cephelerde kürtün yapan yerden geçemezsiniz.hele tek araç,vinç yok...mümkün değil

Evet, dediğiniz gibi güneş görmeyen yerlerde kar ve buz yoğun şekilde vardı ama üzerinde continental kış lastikleri olan aşağıdaki araçla Kızılcahamam'dan Çubuk-Karagöle ulaştık. :smiley:

Mustafa Balcı' Alıntı:
Bu mevsimde Kızılcahamam'dan arazi aracıyla bile Çubuk Karagöl'e ulaşamazsınız.denememenizi tavsiye ederim.Normalde kar yoğun değil ama kuzey cephelerde kürtün yapan yerden geçemezsiniz.hele tek araç,vinç yok...mümkün değil

1800436 10152170425616530 1386364070 n

rsnkyz' Alıntı:
Evet, dediğiniz gibi güneş görmeyen yerlerde kar ve buz yoğun şekilde vardı ama üzerinde continental kış lastikleri olan aşağıdaki araçla Kızılcahamam'dan Çubuk-Karagöle ulaştık. :smiley:
Yazınızı okuyunca çok şaşırdım.Pazar günü (9.2.1014) arkadaşlar Pazar-Otacı üzerinden girip ileride kara saplanmış ve daha fazla ilerleyememişler.
Siz binek araçla Kızılcahamam'dan gidince demek ki oralarda kar yok.Zahmet olmazsa bana güzergah yazar mısınız.
selamlar

Mustafa Balcı' Alıntı:
Yazınızı okuyunca çok şaşırdım.Pazar günü (9.2.1014) arkadaşlar Pazar-Otacı üzerinden girip ileride kara saplanmış ve daha fazla ilerleyememişler.
Siz binek araçla Kızılcahamam'dan gidince demek ki oralarda kar yok.Zahmet olmazsa bana güzergah yazar mısınız.
selamlar

Biz de Duster ile arkadalarınızın kullandığı güzergahta kara saplanmıştık, konunun başındaki fotoğraflar o güzergaha ait. Acaba sizin arkadaşlar nereye kadar ilerleyebildi bu güzergahta?
Kızılcahamam üzerinden aşağıdaki güzergahı izledik. Fotoğrafın solunda gözüken 35,6km'lik alternatif güzergah daha karlıydı, dönüş yolunda o güzergahtan gelen birisiyle karşılaştık, bize geldiğimiz yoldan geri dönmemizi önerdi.

Karagl

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri