Duster Sağlamlık Örnekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,579

youngsun

Zirve
Yer
İstanbul/Ankara
Web
www.youtube.com
Malumu üzere Duster, teneke ve güvensiz olarak nam salmış durumda.
Oysa binek araçla kafa kafaya gerçekleşen birçok kazada, karşı tarafta hayati tehlikeler ve can kayıplarına neden olmuştur.

Duster'ın karşı aracın A sütununu büktüğü kazalara örnekler ( Octavia, Corolla vs)

B50EB352EAAD2BF415ED2CBC1479636B

7BF5D9081BDC6DD0C1D95BD20E092422

B23BEB4DC5A8C8C2A8029026CD1420572

3BFD1CBAE511086367555B295B3E7E9F

Ekli dosyalar

• CF72F1541EECD850C2014EB5F4AF3BCF~2.jpg
    CF72F1541EECD850C2014EB5F4AF3BCF~2.jpg
    121.2 KB · Görüntüleme: 1,693

Etiketler

Ynt: Duster Sağlamlık Örnekleri

Zaten ben sadece binek araçlarla kafadan çarpmalar için belirttim.

Ama bu durum bile birçok insanda HAYRET UYANDIRIYO, inanamıyo kimse, DUSTER PARAMPARÇA OLMALIYDI deniyor.

ÖNYARGI böyle birşey.

Biraz yorum farkı var bence burada. Zaten EuroNcap'ten 5 yıldız alan her araba kafadan çarptığında zımba gibi duruyor. 5 yıldız alan Peugeot 207 ile 73 Chevy Impalayı kafadan çarptırın, Chevy'nin direksiyon kolonu şöförünün ağzına girer. Tamponu, çamurluğu, sacı daha mı çürük Chevy'nin? Tabiki hayır. Duster'daki sağlam değil konusu bence bundan ziyade sizlerin de başlıklarda tartıştığınız tokluk hissi yetersizliği, camdan su girmesi, bagajdan su sızması, cam fitilinin bilmem ne olması ve benim bilmediğim/takip etmediğim vs gibi konular.

Tavan çok zayıf dusterda ,testlerde vurma şiddetinin dalgası gözle görülüyor tavanda .Zaten bu kadar büyük arabanın hafif olmasından çözülüyor iş
Tavan kollarındada enayilik var tabi, hesapta araziye yatkın diyor, kasıldımı tavanın arka kısmındaki ek mastikleri çatlıyor

İkinci resimdeki araba nedir merak ettim, ondan herkesin uzak durmasında fayda var..

90'lı yıllar ise ve resimler Rusya veya Romanya'dan ise arabaların Lada Samara veya Lada Tavria olması ihtimali yüksek. Buda neden o kadar hasar aldıklarını açıklayabilir belki..

Bence pejo olma ihtimali daha yüksek. lada genel olarak sağlam mıdır bilmem pek sanmıyorum ama internette samarayı ararsanız böyle yazılar buluyorsunuz genelde: ".İlk kazamıda onla yaptım fiesta ile kafa kafaya girdim fiesta pert oldu ladada sadece ön kaporta çöktü." (http://www.zekirdek.com/forum/arsiv/t-270862.html )

Aslına bakarsanız 90'lı yıllar dedik ama biraz araştırınca o yıllarda Duster'ın üretilmediğini, ilk modelin 2010'da üretilmiş olduğunu öğrendim :smiley: o zaman dediğiniz gibi olabilir. Yalnız resme dikkatli bakınca Slav ülkelerinden çok tropikal iklimi olan bir yere benziyor, sarı çizgiler falan..

Bu arada tam işten çıkmak üzereyken, işi gücü bırakıp buraya laf yetiştirip Sherlock Holmes'cilik oynuyorum ya..o da ayrı bir tartışma konusu :D :D :D
Saygılar,

Bu arada tam işten çıkmak üzereyken, işi gücü bırakıp buraya laf yetiştirip Sherlock Holmes'cilik oynuyorum ya..o da ayrı bir tartışma konusu

İş biraz sıkmış olmalı.. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.