Düzce Odayeri - Torkul - Elmacıkdere Dokurcun Geçişi (03 Mayıs 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,298

BolbuzJack

Zirve
Gezilerimizde sıklıkla fotoğraf çekmek amacıyla durduğumuz için konvoydakileri sıkmamak adına etkinlik alanından erken ayrıldık. Niyetimiz konvoy ile daha sonra buluşmaktı. Ancak abimlerin Odayeri yaylasına daha önce yaptıkları bir gezide yoğun sisten dolayı etrafı doğru dürüst görememeleri bu çevrenin ve yakınlarda ki Torkul gölü ve yaylasının merakı bu kadar yakınlaşmışken rotamızı bu yöne çevirdi. Torkul’a ulaştıktan sonra aynı yolu geri dönmek yerine dağların güneyine inmeye karar verdik. Düzce, Uğur köyü, Odayeri yaylası, Torkul yaylası olarak geldiğimiz yolun dönüşünü, GPS’te yakınlarda gördüğümüz Elmacıkdere köyü, Ortaköy köyü ve Dokurcun, Akyazı olarak kararlaştırdık. Bir anlamda Düzce’nin güneyindeki dağları kuzeyden güneye geçmiş olduk.

Orman yolları çok zorlu değildi, gayet keyifliydi, her yandan akan içme suyu kaynakları, irili ufaklı dereler, minik şelaleler, dev gibi ağaçlar, havanın mis gibi kokusu, manzaralar her şey muhteşemdi. Yolların araçlarımızı zorlamadığı noktada zorluk çektiğimiz tek şey yön bulmak oldu, Orman içinde birbirine benzeyen çok fazla yol ve kavşak vardı, inişler, çıkışlar, dönüp duran yollar. GPS.lerde sadece yakınlarda ki köyleri görüyorduk KPS her zaman ki gibi hayat kurtarıyordu  orman içinde rastladığımız orman köylülerinin de yardımıyla doğru dürüst yolu bile olmayan, toprak yollardan ulaşılan, eski Türk köylerinin tüm öğelerini barındıran tarihin sayfalarından çıkmışcasına karşımızda duran köylere rastladık. Aslında durup fotoğraflamak vardı ama köylere ulaştığımızda saat baya geçmişti ve daha fazla vakit kaybetmek istemedik. En güzeli mola verdiğimiz bir çayırlıkta biz muhabbet ederken, 50-100 mt ilerimizden geyik yavrularının ormandan çıkıp koşarak tekrar ormana girmeleri oldu, birkaç saniyede olsa o görüntü muhteşemdi… Sözü fotoğraflara bırakayım…

dsc7616p.jpg

dsc7626.jpg

dsc7633.jpg

dsc7638.jpg

dsc7642f.jpg

dsc7647.jpg

dsc7654i.jpg

Fotoğrafçılar iş başında ;)

dsc7655.jpg

dsc7659.jpg

dsc7665.jpg

dsc7666.jpg

dsc7672.jpg

dsc7673.jpg

dsc7675.jpg

dsc7676.jpg

dsc7677.jpg

dsc7687.jpg

dsc7700.jpg

dsc7703.jpg

dsc7708.jpg

dsc7720.jpg

dsc7722.jpg

dsc7724.jpg

dsc7727.jpg

dsc7731.jpg

dsc7732.jpg

Etiketler
Ynt: Düzce Odayeri - Torkul - Elmacıkdere Dokurcun Geçişi (03 Mayıs 2009)

Geyikleri gördüğümde bir an kendimi rüyada zannettim,baktım ki rüyada değil cennetteymişiz 8)

hariiiiika resimler tebrik ederim çok güzel bir gezi olmuş resimler için teşekkürler

çok güzel resimler ,ışıgını istediğiniz gibi olsun...

Olağanüstü yerler :smiley:
Fotolar ve paylaşım için teşekkürler

Murat muhtemelen bu saatte uyuyordur,vekaleten ben cevap vereyim ; güzel yorumlarınız için teşekkürler...

ben şahsen sizin gezilerinizi okuyup izlerken çok keyif alıyorum , sizlerde hem anlatım hemde resim açısından çok başarılısınız .

ne diyim bir gün sizi yolda görürsem peşinize takılıcam sakın korkmayın bizi kim takip ediyor diye :smiley:

Ender fotoğraflar mükemmel, teşekkür ederiz...
"Beyaz Saçlı Prens" in fotoğraflarını da isteriz ;)

not: nezaketinden ötürü bu benzetmeyi yaptım, aman yanlış anlaşılmasın :smiley:

SDC' Alıntı:
Ender fotoğraflar mükemmel, teşekkür ederiz...
"Beyaz Saçlı Prens" in fotoğraflarını da isteriz ;)

not: nezaketinden ötürü bu benzetmeyi yaptım, aman yanlış anlaşılmasın :smiley:
Yanlış anlaşılma yok.Kadir Abi'nin makinasından grubumuzdaki herkes kafasına göre fotoğraf çekti.İçlerinden Kadir Abi'nin fotoğraflarını sen ayırt edebilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.