ebay dan alışveriş yapan varmı ebay hakkında bilgi arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan y-bsungur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,844

y-bsungur

Kamp I
Yer
eskişehir
arkadaşlar 1997 gc zj me ihtiyaç duydugum malzeme temini için ebaydan faydalanmayı düşünüyorum fakat amerikada konuşlanmış bu firmadan bir ürün aldıgımızda kaç günde türkiyede oluyor ortalama nakliye ne kadar biniyor gelen ürün düzgün paketlenmiş oluyormu(kırılmalara karşı)birde ödemeyi ürün geldiginde yapabiliyormuyuz lütfen bilgisi ve deneyimi olan varsa yazabilirmiç....ve ebayı önerirmisiniz malzeme temini için...oradaki 100 dolarlık parçaya burada 500-600 tl vermek istemiyorum..inceledim çok avantajlı geldi fakat yinede tecrübe eden varmı güvenilirmi sormak istedim

Etiketler
Ynt: ebay dan alışveriş yapan varmı ebay hakkında bilgi arıyorum

Dün ebayden söför tarafı ayna siparişim geldi, burada 110 euro, oradan 18 USD+ 15 usd shipping ile geldi 1 hafta surdu

Öncelikle Paypal e üye olman lazım para transferini oradan yapacaksın, sonra Türkiyeye gönderiyorlarmı bakacaksın.

Normal günler shipping dahil 100 euro dan üst ürün getiremezsin gelirse gümrükte takılır katbe kat vergi ödersin.
Yılbaşı ve bayramlardan 1 ay önce ve sonrasında getirtirsen bu limit 300 euroya çıkar, kapıda ödeme yapamazsın.

Yıldırım bey ,
150 usd üstüne çıkmaması lazım faturanın. Ayrıca çoğu parça metal olduğundan dolayı 100 usd a alsanız bile en azından 100 usd kargo parası alacaklar beklemesi takılırmı geçer mi korkusu olacaktır. Ben 1 kere telsiz almaya çalıştım telsiz kargoda kayboldu aylar geçti üstünden sigorta formu doldurduk para iade gelsin diye ama ne gelen var ne giden bir daha birşey almadım. ama alanlar takip edip uğraşanlar ve memnun olanlar var. biraz şans işi de oluyor aynı ürün kimisinin kapısına kadar geliyor kimisi gümrükte bırakmak zorunda kalıyor. Bende şans olmadığı için fazla bakmıyorum ebay'e. ufak tefek ürünlerle bir deneyin bence. Zaten kargo parasını görünce birçok üründen vazgeçersiniz. Birde mutlaka tracking number olsun adi posta olarak göndermesinler. LJ ve LX ile başlayan kargo takip numarası yani tracking number olur ise adi posta oluyor ve ordan çıktıktan sonra takip edilmiyor nereye geldi gitti ne oldu bilemiyorsunuz.Nitekim benimki bulunamadı kayboldu kargoda. ucuz olan postayı seçmeyin ucuz etin yahnisi olmuyor....

Selamlar, ben yillardir ebaydenlisveris yaparim bende hic kaybolma olmadi. Siz zaten telsizi sokamazdiniz gumruten keza telsiz icin telsiz genel mudurlugunden onay bandrol vs islemlerjniz olacakti belki hic alamayacKtiniz.

Urunu. Agirligina gore shippng degisir, turkiyeye direk gondermeyen bir satici ise abd den www. Viadress.com dan sanal posta adresi alirsin once oraya gonderilir sonra TR ye mesela. Komple dis ayna 35 usd shippng var

arkadaşlar ciddi manada ingilizce bilginiz yoksa ebay den alış veriş biraz sıkıntılı olur!!çeviri programlarına güvenmeyin!!evet bazı şeyler bayağı bir ucuza geliyor ama elinize ulaşmadığı zaman feed back te sıkıntı oluyor!süre doluyor satıcı kabul etmiyor tracking number göndermiyolar!!siz ginede ürün alırken tekrar tekrar kontrol edin!ve mümkün oldugunca paypal ödeme yoluyla ödemelerinizi yapın!

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=13300.0;topicseen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri