Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,037
Ynt: Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

kamurabi_' Alıntı:
Yükseltme kiti geldi 3 ayrı koli halinde. Bir kutuda makaslar, bir kutuda yaylar, diğer kutuda geri kalanlar. 3 koli toplam 55kg.

sadce kargo ne kadar tuttu... Hangi kargo... Hızlı denilen özel kargo mu? USPS mi?

Teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

Ooooo, yükseltme kiti mi? Hemen buraya bir çentik atalım da bunu mutlaka takip edelim! ;D

Takip.. güzel konu

Madem yükseltme kitine toğun bir ilgi var durumu şöyle özetleyeyim :smiley:

E bay dan 4½ inch yükseltme kitini bulduk. Kargo fiyatı 1250$ gibi bir şey çıktı. Satıcıyla irtibata geçtik ve 450$ a gönderebileceğini söyledi. Satıcının kendi sitesinden siparişi verdik. Burada biraz şanssızdık çünkü satıcı pek bir ağırdı. 2 hafta sonra ürünümüz kargoya verildi (usps) ve bize takip numarası yollandı. Bilmiyorum belki biz şanslıydık, ürün 1 hafta içerisinde türkiyeye ulaştı. Burada dikkat edilmesi gereken, ürün türkiye dışındayken takibi usps sitesinden, türkiyeye girdiğinde ptt sitesinden yapmanız. Ürün türkiyeye girince işler biraz ağırlaşıyor. Ben bir hafta bekledim ve sonunda dayanamayıp ptt ana merkezi aradım ve sordum (Ana merkez dışında kargonuz takip edilemiyor). Hazır olduğunu ve gelip alabileceğimi söylediler. Bu arada böyle birşey başınıza gelirse sakın tek gitmeyin benim gibi yoksa 55kg ı tek başına taşırsınız :smiley: Akşam saatlerinde topkapı ana merkeze gittim. Akşam saatleri çok kalabalık olmuyor ve işinizi daha rahat halledebiliyorsunuz. Önce kolileri bulduk ve gümrük memurunu beklemeye başladık. Gümrük memuru gelince kontroller başladı. Sıra bana geldi ve bunlar ne diye sordu. Yedek parça olduğunu söyledim. Önce beni bir süzdü ve ne kadara aldın bunları dedi. Şöye hesap yapıyormuş gibi bir efektle 120$ dedim. Faturası varmı dedi, bilmiyorum belki içinde olabilir isterseniz açıp bir bakalım dedim (Fatura göndermiyorlar). Tamam gerek yok dedi ve evrağın üzerine muaf kaşesini bastı. Daha sonra da koli başı 2 küsür tl, toplamda 7tl ödeyerek işimizi bitirdik. Yani mutlu son :smiley:

Harika! Çok şanslıymışsınız. Paylaşım için teşekkürler.

Bir de hangi marka, hangi siteden aldınız, onu da paylaşırmısınız?

merhaba;
ebaydan aldığım ikinci el buz kazması gümrüğe takılmış, 250dolar kazma fiyatı + 30 dolar kargo ücreti ödedim, satıcıya fatura koymamasını ve hediye paketi yapmasını söyledim, fakat genede gümrüğe takılmış, gidip gümrük memuruyla konuştum benden vergi alacağını söyledi, piyasasını araştırıp yüzde 20 gibi bi oranda vergi alacakmış, türkiyedede kazmaların fiyatının baya yüksek olduğunu düşünürsek yüksek miktar vergi ödemek zorunda kalacam, ve internette biraz dolaştığımda vergi oranının elektronik eşyalar dışında yüzde 10 olduğunu gördüm
ödemeyi paypalla yapmıştım, mail adresimede faturayı göndermişlerdi, faturayı alıp gümrük memurunun yanına gitsem mevzuata göre ne kadar ödemem gerekiyor? yüzde kaç vergi vermem gerekiyor? ve 250 dolara göremi ,yoksa türkiyedeki piyasasına göre mi ödeyecem?
bilgisi olanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum, gümrük memurunun bişeyler bilerek gidersem kendimi savunabilirim. teşekkürler..

Ebay ve yurtdışı alışveriş için desteğe ihtiyacınız olursa www.ebaydestek.com adresinden yardım alabilirsiniz arkadaşlar...

vay be böyle bir site bile var :smiley:

Uğur bey elinize sağlık bu bilgileri paylaştığınız için...Gümrük mevzusuna kafam takıldığı için çekincelerim vardı ama biraz daha rahatım şimdi...

Merhaba Arkadaşlar

Bende şuan itibarıyla üye oldum siteye
Sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum 2003 3.0 d E53 kasa X5 için ön farlar ve arka stoplara ihtiyacım var xenon ve ledli ebuy dan bunları buldum fakat bunları Türkiyeye gelişi ve gümrükte karşıma cıkacaklar konusunda herhangi bir bilgim yok vergi vs bu işin maliyeti ne olabilir yaklaşık 1000 USD civarı bir alım olacak

konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

takip

Ne ise yarar diye sorsam komik olurmu bır açıklama yapsanız

Ebay'dan 189$ lık bir parça aldım aracım için, 22 şubatta kargoya verildi ama hala bir ses seda yok.gümrüğe takılmış olabilir mi acaba, eğer gümrüğe takıldıysa nasıl haberimiz olacak, biz mi takip edeceğiz yoksa bizi mi arayacaklar.bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.
Teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR