Ekim Ayında Bolu Yedigöller'de Kamp ve Malzemeler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozzy10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,940

ozzy10

Yeni Üye
ekim ayı sonunda yani bayram tatiline denk gelen zaman diliminde . Yedigöller bölgesinde kamp yapmayı düşünüyoruz. Daha önceleri farklı bölge ve mevsimlerde kamp deneyimlerimiz oldu ama bu bölgeyi ilk defa deneyeceğiz bayram tatili döneminde bu bölgede çok kampçı olurmu yer sıkıntısı yaşarmıyız , normal şartlarda kamp alanlarına motosikletimizle gidiyoruz ama yağmurlu bir mevsim olması ve daha çok eşya taşıyabilmek için bu sefer otomobil ile gitmeyi düşünüyoruz ( opel corsa :smiley: ) aracımız kamp alanına kadar gidebilirmi.
Bölgeyi tanımadığımız için hertürlü öneriniz bizim için faydalı olacaktır.
Bir diğer konuda aslında en önemlisi bizim kamp malzemelerimiz genelde yaz kamplarına uygun olduğu için biraz malzeme takviyesi gerekiyor, günlük kullanım olarak eksiğimiz pek yok ( kamp mutfağı , fener , mat , polar gibi ) .Ama uyku tulumu ve çadırımız pek uygun görünmüyo yani eldeki malzeme ile gitmek hastalığa davetiye çıkarmak ve gidilen yerlerden hiç keyif alamamak anlamına geliyor , şu an harcayabileceğim bütçe dahilinde birkaç malzemeye yoğunlaştım ve sizin fikirlerinizi almak istedim yardımcı olursanız sevinirim , bu arada kamplara genelde eşimle gidiyoruz ve gideceğimiz en son dönem ekim ayı , nisan ayındada yeniden sezonumuzu açabiliriz ( seçtiğim malzemeler genelde 3 mevsim kullanılacak ). Şimdiden ilginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim.
http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-venture-2-dome-2-kisilik-cadir-kr2223/productDetails.aspx?productId=outvdventure2&categoryId=19102
http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-hibernate-3-16c-uyku-tulumu-kr4112/productDetails.aspx?productId=outvdkr4112&categoryId=1300946
http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-hibernate-3-15c-bayan-uyku-tulumu-kr4113/productDetails.aspx?productId=outvdkr4113&categoryId=1300946

Etiketler
Merhabalar,

Linkleri verdiğiniz 2 uyku tulumuda aynı sadece renkleri farklı, sizin için 3 mevsim yeterli olacak bir tulum, gece yatarken tulum içine pet şişede sıcak su koyarsanız harika olacaktır..
Çadır da 3 mevsim için yeterli ancak yağmurda (ki Yedigöller'de yağmur mevsimi başlayacak) size sorun yaratır mı diye düşünmek gerekiyor, bu durumda da şöyle bir önlem alabilirsiniz, inşaat malzemeleri saten yerlerde ince örtü amaçlı kullanılan büyük naylonlar var, çadır üzerine bunu örttüğünüz zaman yağmurun içeri girmesini engelleyebileceksiz..
Keyifli kamplar diliyorum..

ceranus' Alıntı:
Merhabalar,

Linkleri verdiğiniz 2 uyku tulumuda aynı sadece renkleri farklı, sizin için 3 mevsim yeterli olacak bir tulum, gece yatarken tulum içine pet şişede sıcak su koyarsanız harika olacaktır..
Çadır da 3 mevsim için yeterli ancak yağmurda (ki Yedigöller'de yağmur mevsimi başlayacak) size sorun yaratır mı diye düşünmek gerekiyor, bu durumda da şöyle bir önlem alabilirsiniz, inşaat malzemeleri saten yerlerde ince örtü amaçlı kullanılan büyük naylonlar var, çadır üzerine bunu örttüğünüz zaman yağmurun içeri girmesini engelleyebileceksiz..
Keyifli kamplar diliyorum..
ilginize teşekkür ederim pet şişe önerinizi dikkate alacağız, uyku tulumları aynı fakat birinde bayan için şeklinde bir ibare vardı ( bazı bölgeleri daha farklı dikilmiş ) acaba bir faydası olurmu yoksa sadece pazarlama amaçlı bir ibaremi , bir fark yoksa ikiside aynı tercih edilebilir.
Bizide en çok yağmur düşündürdü artık üstüne naylon takviyesi yapacağız .

Zerrin hanımın önerdiği naylonu çadırın etrafına yağmur suyunun çadırın altına gitmemesi için kazacağınız küçük bir kanalcıktan sonra örtüp kanaldan çıkan toprağı naylonun uçmaması için kenarlara koyabilirsiniz çadırların en zayıf yeri altı oradan su nem gelmez ise rahat edersiniz çadırı kurmadan önce mümkün olduğu kadar rüzgar yönüne kapısını getirmeyin birde yanınızda ağaçlar arasına gerip altına sığınacak kadar brandanız olursa çok iyi olur iyi kamplar

dopamin' Alıntı:
Zerrin hanımın önerdiği naylonu çadırın etrafına yağmur suyunun çadırın altına gitmemesi için kazacağınız küçük bir kanalcıktan sonra örtüp kanaldan çıkan toprağı naylonun uçmaması için kenarlara koyabilirsiniz çadırların en zayıf yeri altı oradan su nem gelmez ise rahat edersiniz çadırı kurmadan önce mümkün olduğu kadar rüzgar yönüne kapısını getirmeyin birde yanınızda ağaçlar arasına gerip altına sığınacak kadar brandanız olursa çok iyi olur iyi kamplar
ağaçlar altına gerebileceğim etrafı delikli bir brandam var hava yağışlı olursa iş göreceğe benziyor. çadır etrafına küçük bir kanalcık fikrini kullanılmak üzere harddiske attım :smiley: teşekkürler.

Bayramda yedigöllerde yer probleminiz olmaz araçlada kamp alanına kadar gidebiliyorsunuz ki ben bir kaç sendir gidemedim kamp alanında yollara taş döşeniyordu. Bir bayram günü kamp aşağıdaki linkte verdiğim fotoğraflardaki gibi oluyor :smiley:

https://plus.google.com/photos/105740253688775576719/albums/5121222331763512849?banner=pwa

Bende bulunan 2 çadırdan bir tanesi lafuma 3 mevsimlik çadırı eylül, kasım aylarında yağmurda yedigöllerde kullanma fırsatım oldu pek sıkıntı çekmedim aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. uyku tulumu olarakta bu mevsimde loap Lite bana fazla bile geliyor

http://www.sportcity.com.tr/Easy-Summer-23-3-Mevsim-Cadir,PR-4294.html

Kasif' Alıntı:
Bayramda yedigöllerde yer probleminiz olmaz araçlada kamp alanına kadar gidebiliyorsunuz ki ben bir kaç sendir gidemedim kamp alanında yollara taş döşeniyordu. Bir bayram günü kamp aşağıdaki linkte verdiğim fotoğraflardaki gibi oluyor :smiley:

https://plus.google.com/photos/105740253688775576719/albums/5121222331763512849?banner=pwa

Bende bulunan 2 çadırdan bir tanesi lafuma 3 mevsimlik çadırı eylül, kasım aylarında yağmurda yedigöllerde kullanma fırsatım oldu pek sıkıntı çekmedim aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. uyku tulumu olarakta bu mevsimde loap Lite bana fazla bile geliyor

http://www.sportcity.com.tr/Easy-Summer-23-3-Mevsim-Cadir,PR-4294.html
ilginize teşekkür ederim. ulaşım probleminin olmaması sevindirdi. Bayram döneminde şenlik gibi fotograflarınızdan farkedildiği gibiyse :smiley: tanışacak çok dost var gibi :smiley:

Ynt: Ekim Ayında Bolu Yedigöller'de Kamp ve Malzemeler.

Bayramda biz de iki aile Yedigöller'de olacağız.
Birimizde aşağıdaki çadır
http://www.decathlon.com.tr/TR/seconds-family-4-2-181365521/
diğerimizde ise aynısının 4.1 çadırı var.

Uyku tulumlarımız sizinkine benzer tulumlardan.

Biz her sene en az bir kere yazın, bir kere de sonbaharda gideriz.
Sonbaharda her ihtimale karşı yanımıza battaniye de alır, tulumların altına ve üstüne battaniye de örteriz :smiley:

Umarım bu sene çok yağışlı geçmez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri