Emniyet Şeridini Kullananlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Poseidion Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,795

Emniyet Şeridini Gereksiz Kullananlar Hakkında ilk Aklınıza Gelen Cümle Nedir ?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .

Poseidion

Kamp II
Yer
İstanbul
Son zamanlarda Emniyet Şeridi normal şeritlerden daha fazla kullanılır oldu, Eğer herhangi bir sebeple emniyet şeridinde durursanız arkadan korna,selektör ve "yürüsene kardeşim" şeklinde tacizlere uğrayablirsiniz.

ImagesCAIEK6V2

ImagesCADB97J6

Etiketler
Ynt: Emniyet Şeridini Kullananlar

Kural var ancak yaptırım yok. Emniyet şeridini kuraldışı işgal eden 100 kişiden kaç tanesi cezalandırılıyor? Bence oran % 1 lerin çok çok altında. Maalesef diğer trafik kurallarında da durum aynı. :mad:

İstanbul'da emniyet şeridi sol şeritten daha hızlı akıyor, hatta polisler emniyet şeridinde önlerindeki araçlardan rica minnet yol istiyor, artık resmi plaka olmamasına rağmen her araçta tepe lambası, polis uyarı kornaları (canları sıkılınca böğürüyorlar), çakan kırmızı mavi lambalar (özellikle radyatör ızgarasının önünde) mevcut, belediye görevlilerin kullandığı araçlar bile böyle, hangisi gerçek karışmış durumda
trafiğin en çok aksamasına bu araçlar neden oluyor, bakalım ne zaman dur diyecekler

konu başlığı çok güzel

ama emniyet şeridini işgal edenler ve o tepe lambalarını canlarının istedikleri gibi kullananlar için benim söylediklerimi burada yazmam çoooooook ayıııp olur. her gün köprü geçiyorum işim gereği. hani o böğüren öküzler varya sıkıştıklarında yol kenarında ben onları iyice böğürtüyorum öyleki artık dayanamayıp o trafikten soluma geçmeye falan çalışıyorlar. renkli çakar lamba koyan kral olmuş memlekette. godamanların korumaları bile polis numarası çekiyor. hatta polisler bile kendi sivil araçlarında utanmadan kimliklerini, sivil kıyafetleri varken şapkalarını falan gösterip yol kesiyor. ne olacak bu istanbulun halii ????

alphinzet' Alıntı:
konu başlığı çok güzel

ama emniyet şeridini işgal edenler ve o tepe lambalarını canlarının istedikleri gibi kullananlar için benim söylediklerimi burada yazmam çoooooook ayıııp olur. her gün köprü geçiyorum işim gereği. hani o böğüren öküzler varya sıkıştıklarında yol kenarında ben onları iyice böğürtüyorum öyleki artık dayanamayıp o trafikten soluma geçmeye falan çalışıyorlar. renkli çakar lamba koyan kral olmuş memlekette. godamanların korumaları bile polis numarası çekiyor. hatta polisler bile kendi sivil araçlarında utanmadan kimliklerini, sivil kıyafetleri varken şapkalarını falan gösterip yol kesiyor. ne olacak bu istanbulun halii ????

Maalesef memleketin geri kalanı da çok farklı değil. :mad: :mad:

bu sorunu eds çözer, köprülerden başlayıp her yere eds koysunlar bakalım kaç tanesi polis aracı kaçtanesi sahte görürüz..

Değerli dostlar,bu ve benzeri başlıklar ne denli çok açılırsa, Ülkemizin içinde bulunduğu durum da o denli içler acısıdır diye düşünüyorum.
İzmir'de yirmibeş yıldır direksiyon sallayan birisi olarak ihlal edilen trafik kurallarına hergün şahit oluyorum. Zaman zaman öyle şeyler taşıyoruz ki,
insan inanamıyor. Üç şeritli yola aniden beliren bir dördüncü araç mı istersin, düz çizgi ihlali mi,emniyet şerdini ise hiç yazmıyorum.
Sabahtan akşama dek haklarımızın sürekli ihlal edilmesi doğruyu söylemek gerekirse canımıza yetti.

derindeniz1' Alıntı:
Değerli dostlar,bu ve benzeri başlıklar ne denli çok açılırsa, Ülkemizin içinde bulunduğu durum da o denli içler acısıdır diye düşünüyorum.
İzmir'de yirmibeş yıldır direksiyon sallayan birisi olarak ihlal edilen trafik kurallarına hergün şahit oluyorum. Zaman zaman öyle şeyler taşıyoruz ki,
insan inanamıyor. Üç şeritli yola aniden beliren bir dördüncü araç mı istersin, düz çizgi ihlali mi,emniyet şerdini ise hiç yazmıyorum.
Sabahtan akşama dek haklarımızın sürekli ihlal edilmesi doğruyu söylemek gerekirse canımıza yetti.

Merhaba,
Aynı şehirdeyiz ama ben şehir merkezine yakın bir ilçedeyim. Aracın periyodik bakımı için 3-4 ayda bir Bornova'ya gelmem gerekiyor. İnanın iki gün önceden stres başlıyor. Sakinleştirici alıp yola çıkıyorum. Size Allah kolaylık versin. Selamlar.

Merhaba,teşekkürler dilekleriniz için, böyle durumlarda ''alıştık artık, ne yapalım ....''gibi sıradan şeyler söylenir.
Ama ben bu tür şeylere alışmak istemiyorum

Selamlar, sevgiler.

derindeniz1' Alıntı:
Merhaba,teşekkürler dilekleriniz için, böyle durumlarda ''alıştık artık, ne yapalım ....''gibi sıradan şeyler söylenir.
Ama ben bu tür şeylere alışmak istemiyorum

Selamlar, sevgiler.

Alışmayın sakın, sizi de kaybetmeyelim. Sayımız zaten az. :D :D

Neredeyse hergün tanık olduğum bir durum ;

Vatandaşımız, tofaş marka aracı ile eksoz son susturucusunun çıkışı soba borusu ebatlarında olduğu halde yolda ilerliyor, araç kullanırken cep telefonu ile de konuşuyor, müzik seti sonuna kadar açık . Kuralları uygulamakla görevli olanların içinde bulunduğu aracı solluyor, aynı işle görevli olan memurların bulunduğu binanın önünden aynı şekilde geçiyor.

Bu nasıl olabiliyor ?

Yanlış anlaşılmasın, gerçekten merak ediyorum.

dogan oto' Alıntı:
onların hepsi

G e ç i ş

Ö n c e l i k l i

T a ş ı t

Arkadaşım yukarıda gayet güzel bir şekilde açıklamış konuyu ;D

Yapacak şey çok ama bizim elimizden gelen ne olabilir, sanırım bu saatten sonra pek fazla birşey yok, en büyük sorumluluk devlet görevlilerine düşüyor, umarım birgün silkelenirler...

Mustafad' Alıntı:
Neredeyse hergün tanık olduğum bir durum ;Vatandaşımız, tofaş marka aracı ile eksoz son susturucusunun çıkışı soba borusu ebatlarında olduğu halde yolda ilerliyor, araç kullanırken cep telefonu ile de konuşuyor, müzik seti sonuna kadar açık . Kuralları uygulamakla görevli olanların içinde bulunduğu aracı solluyor, aynı işle görevli olan memurların bulunduğu binanın önünden aynı şekilde geçiyor.
Bu nasıl olabiliyor ? Yanlış anlaşılmasın, gerçekten merak ediyorum.

Mustafa bey o şahin marka arabalar yüzünden inanın oturduğum evi değişiyorum hani bir atasözü var kötü komşu insanı ev sahibi yapar diye ;D halen oturduğum evin olduğu sokan ne tesadüfdürki alt taraftan gelen 3-5 sokağın birleştiği bir noktadan yukarı caddeye geçiş yolu ve günde sizin o tanımladığınız türden araçlardan onlarcası geçiyor geçerken ben oturduğum evin içinde onun bas ve tiz kolonlarından çıkan müzik sebebine titriyorum ve düşünüyorum acaba onlar ne haldedir diye :D sanırım hiçbiri böbrek taşı problemi yaşamaz,
Hatta onlardan biride bizim karşı komşumuzun oğlu arabayı bir kere sokakta adam gibi park ettiğini görmedim sokak sakinlerinin bir birine saygısından herkes makul şekilde park eder sonradan gelenin aracının sığacağı bir boşluk bırakarak istif yapar bu ve arkadaşları rastgele aracı sabitler çıkarlar eve,ev derken çatı katında bir oda yaptılar gece gündüz orada ne yaptıklarını çözmüş değiliz şu an bile en az 3-5 kişiler ve sesleri tüm sokakta yankılanıyor.
Diyeceğim oki eğitim şart,çok şükür ki kendimize hep hayalini kurduğumuz bir evi gücümüzün üstünde borçlanarak aldık ve buradan kurtulacağımız 2 ay sonrasını iple çekiyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri