En Çok Tercih Edilen Off-Road Aracı Sizce Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratkorkmaz54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 101
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,385

En Çok Tercih Edilen Off Road Aracı Sizce Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    176

Etiketler

Ynt: En Çok Tercih Edilen Off-Road Aracı Sizce Hangisi?

Her çoğrafyada, her ülkede ve her off-road uygulama seviyesinde bu sorunun cevabı değişir.

Kardan ziyade buz diyelim daha doğru olur . Lada nivanın buzlu yolda performası gerçekten güzeldir.

anket daha iyi olmuş gibi ben düşündüm ama hala yeni üye statüsünde olduğum için heralde bulamadım. konu açılmışkende sormak isterim yeni üyelikten nezamn düşeceğim acaba..

Sedat bey (yol) bu konuda bir açıklaması vardı.

Yeni Üye; Foruma henüz üye olmuş kişi. Diğer üyelerin profillerini göremez, üye listesine bakamaz, istatistikleri göremez, üyelere özel mesaj gönderebilir ama email atamaz, özel mesaj kapasitesi 100'dür.

Anakamp; Forumda en az 20 yazısı olan kişidir. Profilleri görebilir, üyelere email atabilir, özel mesaj kapasitesi 150'dir...

Kamp I; Forumda en az 100 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 200'dür...

Kamp II; Forumda en az 200 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 300'dür...

Kamp III; Forumda en az 500 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 400'dür...

Zirve; Forumda en az 1000 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 500'dür...

şeklinde.

Bence arazide kullanılacak araç çok pahalı olmayan bir araç olmalı.
Yoksa kıyamam ben gıcır gıcır arabayı dağa bayıra vurmaya:D
Lada Niva, Defender gibi araçlar benim için ideal off road aracı.
İkisi arasında seçim yapsam defender derim.
Ne de olsa bir Land...

Size kesinlikle katılıyorum yok oraya girmeyelim aracın boyası çizilir yok altı vurur falan bu işi yapıyorsan acımayacaksın veya hiç bulaşmayacaksın veya da acımayacağın bir arabayla gireceksin.

acımadan girmek için ozamn en fazla 15 bin ytllik makina almak daha fazla para veripte sonunda yandım anam demek te var değilmi

Nivam var, arazide kırıldı bozuldu derdim yok bozulursa ya da kırılırsa da makul ve mantıklı bir paraya usta yapıyor kaskosu da var :D kalırsa bir yerlerde yol yardımı var (gerçi benim kalacağım yerde ancak helikopterle yol yardımı verilir sanırım o durumda ne olur bir bilen cevaplarsa sevinirim) kırılırsa da parçası ucuz daha ne isteyeyim. Ha tabi ki gönül klimalı ve daha az titreyen bir arazi aracı istiyor ama şimdiki bütçeyle bundan daha iyisini almam mümkün değil. Bir gün bütçem 25 000 ytl'lik bir aracı araziye sürer hale geldiğinde tabi ki nivayı anında satıp başka araç alacağım :smiley: vefa mı ? vefa istanbulda bir semtin adıdır :D

benim bir arkadaşımda vardı lada nıva keçi deyip duruyor bir fırsatını bulup gezecem bakalım keçimi koyunmu anlayacazda yanlız gaz taktırmış ama randuman alamadın diyordu sebebi nedir acaba

ben lpg ile kullanıyorum şimdiye kadar hiç lpg ile çıkamadım abi bir de benzini deneyeyim dediğim yerler olmadı. niva zaten hafif araç ağır devirde gerektiğinde orta diferansiyel kilidi kilitli iken birinci viteste niva bir yerlere çıkmıyorsa o zaman şoför kendini geliştirmeli :smiley: boşuna nivaya laf etmemeli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri