En İyi Döner Nerede Yenir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aycha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,016

Etiketler

Ynt: En İyi Döner Nerede Yenir?

Anakara'da Hosta'nın dönerinide yedim istanbulda bir cok yerdede yedim ama Mısır çarşısının arka sokağında ismini bilmediğim küçük büfedeki kadar lezzetli değildi tabi döner lezzetle doğru orantılı birazda pahalı :smiley:

Neden bu yazıları gece 12 de midemin guruldamaya başladığı saatlerde görüyorum ben?

Neden bir tane Bursa'lı Allahın kulu çıkıp da döner öyle olmaz böyle olur dememiş ki?

İstanbul'daki kebapçı iskenderde yediğiniz dönerle Bursa'da aynı işletmede yiyeceğiniz döner arasında bile dağlar kadar lezzet farkı vardır. Şark usulü et döneri saymazsak bu işin pirleri Bursa'da arkadaşlar.

Bursa'ya has iskender usulü dönerin eti, tereyağı, pidesi, yoğurdu ve ustası tamamen Bursa'ya özeldir. Başka yerde bulamazsınız.

Cem Bey,

Bursa ve o lezzetler ile tanışıklığım 40 yıla yaklaştı.(38 yıl) Evlendikten sonra da eşimi tanıştırdım o lezzetlerle. Biliyorsunuz, döneri ve İnegöl Köftesi bu konuda önde gelenler. Bizim "döner" ve "İnegöl Köftesi" konusundaki tercihimiz şöyle oluştu. Bursa'da "Çiçek Izgara"da İnegöl Köfte, Bandırma'da döner. İnanın Bursa'da döneri çok seyrek yemekteyiz artık. Yarasın...

Not: Bunlar, bizim kişisel tercihlerimiz. "Zevkler ve renkler tartışılmaz"

Cavid Sezen

En iyi döner samsundadır bundan emin olabilirsiniz ve çiftlik caddesi vardır meşhur, cadde boyu dönercidir.

istanbuldaki en iyi dönerci E-5 yolu maltepe carrefour yanında dönerci ali ustadır günde 1 tona yakın döner yapılır ve satılır o dükkanda 3 katlıdır ve her daim içerisi fuuldur hafta sonu giderseniz en az 30 dakika kapıda ayakta sıra beklersiniz ama o lezzet herşeye değer ;)

hasanfb' Alıntı:
Teşekkürler ateş abi Anadoluyakasındayım kadıköyde denedim caddede denedim ama közde pişen bodrum döneri çok ayrı.. :D (Yada o gün çok acıkmıştım :smiley:

barış büfeyi mutlaka bilirsin ozaman caddede kosifler bmw nin karşısı sıkı bir döner ustası var haberin ola ;D

Antakya'da yersiniz..

Antakya'da döner yiyip de sonra telefonda (başka şehirden) burada o 2 liralık şeye 120 lira deseler vallaha vericem diyen çok insan gördüm. =D Antakya dönerinin manyakları için www.kebo.com.tr tum Turkiye'ye siparişi açıktı günlük kargoyla bir ara, site şimdi kapalı ama dükkan hala duruyor.

İskender derseniz Bursa merve döner
Döner derseniz Safranbolu kuzu döner ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR