En İyi Döner Nerede Yenir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aycha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,002
Ynt: En İyi Döner Nerede Yenir?

Dönerci Şahin Usta, yemeden bişey demek lazım öyle böyle değildir lezzeti. Ekmek arası yaptığı gibi tırnak pideye (kebapçılarda çorba yanında gelen pide) yapar üfff diyorum. Yanlız 12 gibi satış başlar 15 gibi biter hatta o saatten önce biter ve oturacak yeri yoktur, ama parmaklarıda beraber götürebilirsiniz dikkat.

Eminönü, Kılıçcılar Sk,, 34120 Mollafenari, Türkiye
Bağlantı: http://maps.google.com/maps?q=41.010722,28.97003&t=h&sll=37.0625,-95.677068&sspn=23.875,57.630033&ie=UTF8&ll=41.01069,28.970008&spn=0.002263,0.003895&z=18&iwloc=A

Etiketler

Bursa'da istediğim kadar lezzetli iskender hiç yiyemedim. Genelde çok yağlı et kullanıyorlar. Artık Bursa'dan geçersem Mudanya yolu üzerindeki Kayhan Pideli Köfte 'ye uğruyorum. (Mudanya'ya giderken sol tarafta. Sanırım 2.kavşaktan dönmek gerekiyor) Pideli köfteler süper. Canik dedikleri kıymalı pideler de ortaya yakışıyor.

Arkadaşlar,
Bırakın öyle büyük sanayileşmiş şubeleşmiş yerleri.Esnaf lokantalarını bilirsiniz mutlaka işte onlardanbirisi FATİH KEBAP SALONU.
Neredemi?
Sultanbeyli ilçesinde çarşamba pazarının kurulduğu sokağa gir illk sola dön 50 metre git sağda.Sulu yemek de var.Gidin yein yiyebildiğiniz kadar.Bakın et döner nasıl olurmuş.Bazı yerler gibi elektrik veye gazla değil resmen MEŞE odunu ile pişiriliyor.Sulu yemekler için usta var fakat döner için işletme sahibi Yaşar usta kimseyi yanına yaklaştırmaz.Ha yemek istersenizde mutlaka saat 14 den önce gidin.Çünkü müdavimler Avrupa yakası,Gebze gibi yerlerden gelir.İskender filan olmaz.Sade ve pilav üstü yersiniz.
İnanın ben 40 yıllık kebapcı olan ve günde muazzam bir satışı olan iyibir marka olmuş arkadaşımla birlikte gittim yedi.Ne yaptı biliyormusunuz sıkı durun dükkanını devretti ve kebepcılığı vazgeçti.Döner sadece mesayi günleri vardır.Denemenizi tavsiye ederim.
şimdiden afiyet olsun.

Bence tüp ateşi ile pişen dönerden koşarak uzaklaşmak lazım ;D

En lezzetlisi odun ateşinde pişenidir ;)

Bodrum'da azmakbaşındaki sebzeli dönerin üstüne döner tanımam.Giderseniz mutlaka tadına bakın derim.

Merhaba arkadaşlar,
Ünlü bazı gurmeler gezip bazı yerleri tanıtıyorlar.Bakarmısınız nereleri tanıttıklarına zaten oralar belli maddi olanaklara sahip olan kişilerin gittikleri yerler.
Örnek,bir TV kanalında birisi Rumeli Kavağındaki bir balıkçı lokantasını tanıtıyor.Mekanın spesiyali kalkan ızgara.Mutlaka diğer ürünleride güzeldir.
Gurme olduğunu söyleyen beyefendi bu ülkede insanlar aç gezerken lipsoz buğulama yemeye Fransa'ya gidermiş ama bundan sonra artık buraya gelecekmiş.Bukadar da olurmu.Niye bedava yemek yiyip içmek için bu olurmu.
Geçmiş günlerde bir eski gurme Vakfıkebir ekmeğini anlatıyor.İstanbulda Anadolu yakasında.Bahsetiği fırını biliyorum ve sahibini de tanıyorum iyide arkadaşım.İddia ediyorum fırınından çıkan ekmek (Allah aratmasın) yenmez.Sadece adı Vakfıkebir ekmeği.Fakat arkadaşım işini iyi bilen birisi oralara ve bazı gazetelere ulaşmayı becerdi,reklamını iyi yaptı şatışı katladı.
Aynı gurmeye ben başka bir fırını ve gerçek ekmeğin yerini bildiren bir yazı ile ekmek gönderdim kargo aracılığıyla hala ses yok.Acaba bu kişiler bu işi maddi çıkar içinmi yapıyorlar.
Bakıyorsunuz yemek yemeyi bilmeyen birisi basında iki fotoğrafı çıkmış olmuş gurme.Yok bilmem kimin kurufasulyesi.Acaba kurufasulyenin nasıl pişirilecek olduğunu biliyormu.
Bazı vejeteryanların pirzolayı kavak ağacında yetişiyor sanmaları gibi.
Sağlıkla kalın.

orsaalabanda' Alıntı:
Neden bu yazıları gece 12 de midemin guruldamaya başladığı saatlerde görüyorum ben?

Neden bir tane Bursa'lı Allahın kulu çıkıp da döner öyle olmaz böyle olur dememiş ki?

İstanbul'daki kebapçı iskenderde yediğiniz dönerle Bursa'da aynı işletmede yiyeceğiniz döner arasında bile dağlar kadar lezzet farkı vardır. Şark usulü et döneri saymazsak bu işin pirleri Bursa'da arkadaşlar.

Bursa'ya has iskender usulü dönerin eti, tereyağı, pidesi, yoğurdu ve ustası tamamen Bursa'ya özeldir. Başka yerde bulamazsınız.

merhaba şu anda Bursa/İnegöl'deyim. yani burda öğretmenim ve İskenderunluyum. bu nedenle diyebilirim ki Bursa'daki et yemekleri çok da lezzetli sayılmaz. en azından bizim oralara göre. İskenderi o kadar da lezzetli gelmedi. belki güzel yapan yerine denk gelememişimdir ama yediklerim pek de hoşuma gitmedi. yani sadece karın doyurdum.

özellikle de İnegöl köfteye bir türlü ısınamadım. öncelikle önce müşterinin gözünü doyurmak gerekli. burdaki restoranların hiçbirinde ne karnım ne de gözüm doydu açıkçası. köfteleri az getiriyorlar. fazla yeseniz de pahalıya geliyor.
Türkiye'nin birçok yerinde et yemeği yemiş birisi olarak söyleyebilirim ki; döner en güzel Hatay'da yenir. neden mi? hem karnınız, hem gözünüz, hem de cebiniz doyar.
sacın üzerinde pişirilen kebap ekmeği ile (lavaş gibi), içine konulan bol miktardaki ZERZAVATı (salata, soğan, kızartması) ile ve malzelerin üzerine salçanın sulandırılmasıyla yapılan sımsıcak sosu ile hem besleyici hem de doyurucudur. hatta çok aç iseniz özel olarak kendinize SOBA BORUSU diye söylenilen 1,5 kişilik döner yaptırabilirsiniz. böylelikle günü 1 öğün ile kapatabilirsiniz.
yok ama sadece et olsun da ne olursa olsun diyorsanız Ağrı / Diyadin / Rahmankulu köyünde bir cenaze evinde yediğimiz haşlama (sadece et başka hiçbir şey yok) ile bir etobur olarak, "etinizi Doğu Anadolu'dan yiyin de nasıl yerseniz yiyin" diyebilirim. sadece eti yiyin inanın öyle eti bir daha kolay kolay yiyemezsiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Aramızdaki Manisa ve İzmir'li dostlarımıza ufacık bir hatırlatma,
Manisa kenan evren Sanayii Sitesi içindeki Köfteci Ali Usta dan nedense bahsedilmemiş.O yolu kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.Gidin bakın sanayii deki usta- çıraklar tamam birde diğer müşterilere bakın ne şık hanım efendiler bey efendiler yakasında tanıtım kartlı çalışanlar hepsi bir arada.Yıllardır değişmeyen lezzet.Sadece salata ve yoğurt gibi şeyler tabakta gelir onun hariçindekiler ise kömür ateşinde pişmiş olararak kağıt ile servis edilir.Hele o kocaman yuvarlak kesilmiş vede ızgarada pişirilmiş soğan harika olur.İnanın ben yolum düştükçe değil zaman zaman İstanbul'dan yemek için gittiğim olmuştur.Sağolsunlar kamyoncu arkadaşlar ulaşım için yardımcı oluyorlar.
Bu arada Akhisar'ın Köfteci Ramiz'i oda iyi fakat bence gidip Akhisarda yemek en mantıklısı.
Hani Bursa'da Ulucamii den heykel istikametine giderken belediyeden sonra solda olan tarihi kebapçı nasılsa onlarda aynen öyle, birde Bursa'daki PİDELİ KÖFTE'yi yapan yerler varki tıpki peynirli ve kıymalı CANTIK gibi onlar ayrı bir güzellik.
Bizden AKÇAABAT KÖFTESİ o şimdilik kalsın onu acıkınca anlatırım iştah açar.
Kalın sağlıcakla.

ankarada hoşdere cd. en sonuna çıkınca atakuleye gelmeden sağda bir dönerci vardı halen varmı bilmiyorum
adınıda hatılamıyorum aslında sulu yemek lokantası ama saat 11 ile saat 14 arası döner çıkarırdı o saatten sonra satmazdı döneri zaten kalmazdıda et ama sadece et süper bir lezzet

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Aramızdaki Manisa ve İzmir'li dostlarımıza ufacık bir hatırlatma,
Manisa kenan evren Sanayii Sitesi içindeki Köfteci Ali Usta dan nedense bahsedilmemiş.O yolu kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.Gidin bakın sanayii deki usta- çıraklar tamam birde diğer müşterilere bakın ne şık hanım efendiler bey efendiler yakasında tanıtım kartlı çalışanlar hepsi bir arada.Yıllardır değişmeyen lezzet.Sadece salata ve yoğurt gibi şeyler tabakta gelir onun hariçindekiler ise kömür ateşinde pişmiş olararak kağıt ile servis edilir.Hele o kocaman yuvarlak kesilmiş vede ızgarada pişirilmiş soğan harika olur.İnanın ben yolum düştükçe değil zaman zaman İstanbul'dan yemek için gittiğim olmuştur.Sağolsunlar kamyoncu arkadaşlar ulaşım için yardımcı oluyorlar.
Bu arada Akhisar'ın Köfteci Ramiz'i oda iyi fakat bence gidip Akhisarda yemek en mantıklısı.

Niyazi Bey,

Başlık, döner olduğu için Manisa ve Akhisar'daki köftecilerden söz edilmedi. :smiley: Dilerseniz, kısa bir katkı yapayım.

Akhisar'ın "Köfteci Ramiz"ini eskiden de tanıyan çoktu ama şimdi Türkiye tanıyor diyebilirim. Akhisar kent merkezindeki ilk yerinde de deneyebilirsiniz. Ayrıca Akhisar'daki diğer köfteciler de iyidir.

Manisa Sanayi Sitesi içinde yer alan Köfteci Ali, sizin de belirttiğiniz gibi uğranması ve denenmesi gereken bir lezzet durağıdır. Burada ilginçtir, sanayi sitesindeki fabrika sahibi ile teknisyenini, işçisini birarada görme şansınız vardır.

Cavid Sezen

Aşağıdaki fotoğraf, Köfteci Ali'de çekilmiştir:

[attachment=1]

Kteci Ali

Merhaba Cavit bey,
Köftefo toğrafını görünce kendimi birden Manisa'da köfte yergibi hissetim.
Ülkemizde her yerleşim yerinin kendine has lezzetleri var yeterki o lezzetleri koruyabilelim.Örnek Bursa'da lahmacun, Antep veya çevresinde iskender yemek gibi.
Ben genelde yerel tatları tercih ederim.
Kalın sağlıcakla.

Ankara'da 70 li yılların sonunda tespit etmiştim mutlaka çok daha öncesi vardır Cebeci de KUKLA KEBEP diye biryer vardı saat 11 gibi servis başlardı kapısında resmen kuyruk oluşurdu.Harika iskender yapardı, döner kayık tabakla gelir ardından pilavcı (şahane bir bulgur pilavı) sonra yoğurtcu sonra soscu ve final buram buram kokan tereyağı ile noktalanırdı.Aldığım bilgiye göre Cebeci'deki yerinden taşınmış kocaman bir yer olmuş o dönem herkes girer yerdi şimdi sanırım herkes gidemiyordur veya gitmiyordur.Malum dışardan görüntü alınteri ile kazananı ürkütür zaten o havalı görüntünün arkasında çoğu zaman kocaman bir fiyasko çıkar.
Afiyet olsun,kalın sağlıcakla.

Cavit hocam Akhisarda köfteyi otoyol üzerinde değilde şehir merkezinde yemek için çarşıda köftecilerin bulunduğu bölgede adını htırlamadığım bir yerde ızgaramızı beklerken paça çorbası sipariş verdik.İyiki istemişiz birçok yerde ne bulurlarsa çorbanın içine ilave ediyorlar ama Akhisarda resmen et çorbası.Köfte de lezzetli garnitür ve salatası,Akhisardan yolu geçen dostlara tavsiye ederim.İstanbul da öyle lezzetli çorba yapan yere rast gelirsem çok sık ziyaret ederim.

Tekirdağ rakı ve köftesiyle meşhur bir kentimiz.Konumuz yemek olduğuna göre bir dönem çok sık kullandığım o yol üzerinde çok köfte yedim hani o asfalt kenarında olanlar varya işte onlar için söyledim, meğer ben köfte yememişim, şehir içinde bir mekan buluncaya kadar.Mekanın adını hatırlamıyorum bu gün hala devam ediyormu bilmiyorum aklımda kalan BJK derneğinin karşısında girişi dar 2 veya 3 katlı bir yer.İşte ben orada Tekirdağ köftesinin tadına vardım.Sık kullandığım o güzergahta birdaha yol kenarında yemedim, onlara iyi değil demiyorum inanın dediğim yer gibi içerdeki yerler çok daha lezzetli deneyin göreceksiniz.Aynı yere çok yakın başka bir yer daha bulmuştum orası içkide veriyordu tam esnaf lokantası idi orada demir atardım işletmeci dükkanı kapatana kadar yer içer otoparka çektiğim arabada yatar sabah kahvaltıdan sonra devamederdim.
Kalın sağlıcakla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri