En Kısa Ve En Dar Panelvandan Karavan Olur Mu ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,000

EvliyaCelebi2

Söz insanın aynasıdır..
İki kişi için, tek araç olmak üzere, 236cm.ile en kısa ve en dar panelvandan karavan olur mu ? (Tam boy 5 metre altı !)

Bilmem......
Ben çizdim oldu. :smiley:

1

2

3

4

5

Etiketler
Ynt: En Kısa Ve En Dar Panelvandan Karavan Olur Mu ?

Tebrikler, sketchup kullanımında epeyce ilerlemissiniz :D

Ancak aracin tavan genişliğini tabanla ayni düşünmek hatasini mi yaptiniz acaba?

Bir de mobilyaların 16-18 mm veya ne kadar düşünüyorsanız et kalınlıklarını da dikkate alarak düşünmek daha gerçekçi olur.

aslında olur

internet ortamında örneklerini görmüştüm bu dizayn da güzel

Ufuk bey, Kasanın konkavitesi ve malzemenin et kalınlıkları bilerek dikkate alınmadı. Çünkü özellikle bu tasarım için, koridor genişliği hariç, ağırlıklı bir rolleri yok ! :smiley:

Barbaros bey, yatakların konumu değil, kurulumu olarak internetde gördüğünüzden emin misiniz? Bütün "Oskar" umutlarımı yıktınız . :D

Duş kabini sizlere kıyağım, ben kendime uygulasa idim, koymazdım !

aynı kurulum değil tabi ama ufak araçlar için yapıldığı var

Tam bir 10m3 ducato. Daha once benzer planlari yapmistim. Dus ve tuvalet istemezseniz cok daha kucugune bile yapilir. :smiley:

Buyrun Nissan NV200.

http://www.gumtree.com/p/campervans-motorhomes/nissan-nv200-puredrive-tdi-campervan/1075352500

Kalabalik sehirlerde yasayan ancak bir kac gunluk kacamak yapan ve hergun sehirde aracini kullanmak zorunda kalanlar icin. Her delige girebilen bir arac. Yakit tuketimide 4.5 litre civarinda. Ben kiralik olarak panelvani versiyonunu kullandim. Tek sorun var Turkiye'ye getirmiyorlar.

Sent from my iPad using Tapatalk

Gecen sene internette rastladığım karavanını kendi yapan birisinin (nereden aldığımı yazmamışım :( )Skecthup ile çizdiği basarılı bulduğum bir plan asağıda. Iki kişi için Mercedes Sprinterin en kısa modeli (6m altı)baz olarak düşünülmüş. Zaten %90 yola, bir yada iki kişi olarak çıkılyor Kış için bilmem dolap sayısı az gelebilir ? Belki ufak değişiklikler de söz konusu olabilir. Skecthup Pro olmadıkça eğimleri vermek için en az iki misli fazla zaman gerekiyor. Eskiz olarak düsünülmeli.

Not.Umarım sahibi mahkemeye vermez. :D

Sprinter1

Sprinter2

Sprinter3

Sprinter4

Sprinter5

Oturma gurubu gayet ferah olmuş. Dolap hacimlerini arttırmak için oturma gurubu biraz yükseltilebilir. Araç iç uzunluğu 320cm midir?

Bizim önceki karavanın planına çok benziyor. Araca hem arka hem de yan kapıdan girebiliyorduk. Bu sistemde beni rahatsız eden yatakla oturma yerinin aynı olmasıydı. Yatak yapıldığında oturanın ön koltuğa geçmesi gerekiyordu. Yataktan kalkıp kahvaltı masasına oturmak mümkün değildi ;D. Bir diğer sorunlu konu da yatağın araçta boylamasına olmasıydı. Aracın durduğu yer yan taraflara doğru biraz meyilli olduğunda yatakta yuvarlanmamak için sanki bir yere tutunmak gerekiyor hissi oluyordu. Şimdiki araçta yatak enlemesine olduğu için meyilli arazi bizi hemen hiç rahatsız etmiyor. Önceki araçta meyilli arazi için hep takoz bulundururdum. Şimdi takozlara hiç ihtiyaç duymuyoruz. Aynı konuda deneyimi olan var mı? Bir diğer nokta da yatak olduğunda yan kapıdan girip çıkmak zorlaşır.
Mesut, aracın resmine baktığımda orta boyda sprinter gibi gözüküyor :D.

Bu sistemde beni rahatsız eden yatakla oturma yerinin aynı olmasıydı. Yatak yapıldığında oturanın ön koltuğa geçmesi gerekiyordu. Yataktan kalkıp kahvaltı masasına oturmak mümkün değildi ;D.

Mercedes'e boşuna asilzade arabası dememişler. ;D
Boy için dediğin doğru olmalı Hüseyin.

Dış uzunluğu 5,5m gibi almış galiba.

Sprinter12

Bu sprinter en küçüğü deyil 12m3 olanı, bunun bir küçüğü daha var, 12m3 herhangi bir model araç rahatlıkla karavan yapılabiliyor, bizim PSA tercihimizin sebebi, sprinterin eninin 176cm PSA'nın 181 cm olması, 5cm dar deyip geçmeyin, karavanda sığmayan şeyler deyil 5cm, 1-2cm için sığmıyor......

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Bu sistemde beni rahatsız eden yatakla oturma yerinin aynı olmasıydı. Yatak yapıldığında oturanın ön koltuğa geçmesi gerekiyordu. Yataktan kalkıp kahvaltı masasına oturmak mümkün değildi ;D.

Mercedes'e boşuna asilzade arabası dememişler. ;D
Boy için dediğin doğru olmalı Hüseyin.

Benim su ana kadar gordugum yatak ve koltugun ayrilabildigi en kisa arac Yeni Ducato 11 m3. GlobeCar firmasinin RoadScout modeli. Resmi internet sitesi asagida.

http://www.globecar.de/portfolio-item/roadscout-r/

Yatakla koltuk takimini ayirmayi banyoyu enlemesine kullanarak basarmislar. Banyo zemini ayni zamanda koridor. Cok guzel bir arac ama bunu kendin yapmacilarin yapmasi biraz zor. Surgulu kapidan su sizmamasi icin ozel kalip fiber banyo tabani dokmek gerekli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR