Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü (EÜDAK)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tozanka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,773

tozanka

Yeni Üye
EÜDAK..

Biz Kimiz?

Üniversite Rektörlüğüne bağlı olan kulübümüz,üniversite yönetiminden aldığı destek ile faaliyetlerine devam etmektedir.Kulüp yönetimi tamamen öğrencilerden oluşmakta olup,kulüp bünyesinde verilen tüm eğitimler yine öğrencilik hayatlarına devam eden eğitmenler tarafından verilmektedir.

Erciyes Üniversitesi yönetiminin desteği ile  ülke çapında bir çok faaliyet düzenlemiş olan kulübümüz yurt dışında da bu faaliyetlerine devam etmeyi amaçlamaktadır.

EÜDAK  bünyesinde faaliyetler;

-Doğa Yürüyüşleri ( Trekking,Hiking)

-Kaya Tırmanışları

-Yüksek İrtifa Tırmanışları,şeklinde yapılmaktadır.

Bilindiği gibi dağcılık bir ekip oyunudur ve kulübümüz bünyesinde çeşitli ekipler bulunmaktadır. Bu ekipler ilk olarak tecrübe ve eğitim seviyesine göre kurulurlar: İlk senesinde olan üyeler genel olarak sadece eğitim faaliyetlerinde yer alırlar. Bu dağcı adayları dönem açılışından itibaren eğitim almak,malzemeleri tanımak ve tecrübe kazanmaktadırlar. Çok ağır olmamakla birlikte eğitim ve etkinlik sorumlularına faaliyet öncesinde ve sonrasında yardım etmekte, haberleşme için ilan asmakta ve malzeme alımlarında yer almaktadırlar.

İkinci senesinde olan dağcılarımızın birincil görevi iletişimi ve etkileşimi sağlamaktır. Eğitim faaliyetlerinde ön sıralarda görev alırlar ve bir önceki sene verilen tüm eğitimleri yeni başlayan kişilere aktarır, ilanları, faaliyet raporlarını ve malzemelerin sayımı,bakımı gibi işlerde görev alır aynı zamanda büyük riskler taşımayan trekking ve hiking gibi etkinliklerin sorumluluklarını alırlar.

Üçüncü senesine gelen üyelerimiz kulübümüzün hemen hemen tüm yükünü taşırlar. Eğitimin baş sorumluları bu kişilerdedir. Dolayısı ile ileride kulübü teslim alacak dağcıları bu kişiler yetiştirir. Bu güne kadar aldıkları ve kendi geliştirdikleri tüm vasıfları yeni dönemlere aktarmak en büyük sorumluluklarıdır. Teknik konulardan, eğitimin içeriğinden, eğitim sahasının seçimine kadar her türlü karar bu kişilere aittir.

Dördüncü yılında kulübe devam eden kulübümüz dağcıları artık kulübe olan görevlerini tamamlamış bir şekilde kendi tırmanışlarını düzenler, kulüp olarak yapılacak zirve tırmanışlarında liderlik görevini üstlenirler. Dolayısı ile denebilir ki bu ekip üyeleri kulübün tüm imkanlarını kullanma hakları vardır. Tabi ki gerektiğinde alt devrelere de gerek tecrübe gerekse teorik olarak yardımda bulunurlar.

Eğitimler daha önce bahsi geçen üniversite öğrencilerinin sorumluluğunda olup rektörlüğümüz tarafında belirlenen akademik danışmanımız Adem HASGÜL tarafından denetlenmektedir. Teorik konulardan teknik malzemelere kadar her türlü etkinliği, kararı ve hatta görev dağılımlarını dahi kontrol etmekte, eksiklerimizi tamamlamakta ve tecrübelerini bizlere aktarmaktadır. Bu şekilde herhangi bir istenmeyen olay, kaza vs. minimuma indirilmekte ve sağlıklı faaliyetler yapmaktayız.

Tüm EÜDAK ekibi olarak kabul edilebilir riskler altında gerekli güvenlik önlemleri ile dağlarda sporumuzu yapıyor ve dağları fethetmek yerine, oyunu onun kurallarına göre oynuyor ve tırmanıyoruz.

Biz gidiyoruz ve hep gideceğiz.
EÜDAK Ekip ve Kurulları

AKADEMİK DANIŞMAN

Adem HASGÜL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Turgay Emir YÜKSEL

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Ferhat İPEK Selçuk DAĞLI Murat IŞITAN Kemal IŞITAN

EĞİTİM EKİBİ

EKİP SORUMLUSU

Turgay Emir YÜKSEL

YAZ EĞİTİMLERİ
KAYA EĞİTİMLERİ
KIŞ EĞİTİMLERİ

TIRMANIŞ EKİBİ

EKİP SORUMLUSU

Tansel DEMİREL

YAZ TIRMANIŞLARI

KIŞ TIRMANIŞLARI

Turgay Emir YÜKSEL

TEKNİK EKİP

EKİP SORUMLUSU

EKİP ÜYELERİ

İNTERNET

Mustafa ÖZBOYRAZ
DOKÜMANTASYON

Erman AĞMAZ

EUDAK

eudak@hotmail.com
eudak@yahoogroups.com

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR