Ermenistan-azerbaycan-nahçıvanı Arabayla Gezmek.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hukukadami42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,538

hukukadami42

Ana Kamp
Ermenistan-Azerbaycan-Nahçıvana gitmeyi düşünüyorum, tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi talep ediyorum;
1-) Nahçıvan vizesi kapıda alınabiliyor, bunu biliyorum, Ermenistan ile Azerbaycan vizelerini kapıdan alabiliyor muyuz?
2-) Güzergah aktaş sınır kapısından gurcistana giriş yapacağım, daha sonra Azerbaycan a gececegim, sonra tekrar Gürcistan, oradan Ermenistan düşünüyorum. Tavsiyesi olan var mı? Güzergah konusunda..
3-) Nahçıvan triptik istemiyor biliyoruz, Ermenistan ve Azerbaycan istiyor mu?
4-) ermenistan-azerbaycan için Navigasyon tavsiyesi olan var mı? Tecrübe eden var mı?
5-) Otel tavsiye edecek olan var mı? Hangi şehir? Eşimle kalacağım, ücreti orta seviye olmalıdır.
6-) muhakkak görülmesi gereken yer tavsiyesi olan var mı? Tripadvisordan zaten bakıyorum, ayrıca önerisi olan var mı?
7-) Yemek veya içecek tavsiyesi olan var mı?
:cool: Normal pasaportum var, vize ücretleri nedir? Sigorta ücretleri nedir?
Teşekkür ederim.

Etiketler
Unuttuğum diğer önemli nokta azerbaycan ve ermenistana gidenler hangi gsm firmalarını tavsiye eder? Çok önemlidir teşekkür ederim.

Merhabalar.Otel ve diğer konularda yardımcı olamayacağım ama navigasyon olarak "Navitel Navigation" ı telefonunuza indirip kurabilirsiniz.GPS üzerinden çalıştığı için herhangi bir veri bağlantısınada ihtiyacınız olmaz.Bu programı önerdim çünkü Gürcistan ve Ermenistan haritası içeren başka bir program yok bildiğim kadarıyla.Gürcistan kısmını kullandım,Türkiye'de de kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım aksine özellikle Gürcistan'da hayatımı kurtardı diyebilirim
Diğer konularda,forum içerisinde araştırma yaparsanız aradığınız cevaplara ulaşabilirsiniz zannedersem.
Umarım herşey planladığınız yada planlayacağınız gibi gider.

всё будет хорошо!

Artık triptik diye bir şey yok.Girdiğiniz ülkede geçerli olan araç siğortasını yaptırmanız yeterli. Ermenistan devleti Ermenistandan çıkarken yakıt vergisi alıyor ve bunun hesaplanmasının mantığını; resmi formülünü bulamadım. Kazıklanabilirsiniz.
Azerbeycan devleti benden aracım için Dolar cinsinden inanılmaz teminat akçesi yatırmamı istedi.Tabiki yatırmadım vede girmedim.

Her bir cevap için teşekkür ederim, navitel Navigasyonu indirmiştim, sizin tecrübe etmeniz iyi oldu, bazı navigasyonlar doğru düzgün çalışmıyor, 2015 mayıs ayında İrana gittim, triptik belgesi istediler, o yüzden sormuştum, Azerbaycan için seyrü zafer isimli üye teminat odemedigini söylemişti, siz acaba ne zaman gittiniz? Hangi kapıda teminat istendi? Yüksek teminat istenirse Azerbaycan gezisi yatacak gibi o zaman.

Bugün itibariyle yurda döndüm, kazbegi, Tiflis, gence, Bakü, Tebriz, Nahçıvan, Erivani gezdim 12 gün içerisinde, sorulariniz varsa cevaplayabilirim.

Nasıl hesaplıyorlar bilmiyorum hocam, bildiğim girişte 100 dolar civarı(2 visa, sigorta, yol vergisi) ödedim, çıkışta yine 50 dolar ödedim, niye alıyorsunuz diye soruyorum mantıklı bir cevap alamadım, zaten dil yok çat pat konuşma ile de mevzu anlaşılmıyor.

Bizde bu hafta karavanla buna yakın bir geziye çıkacağız tavsiyeleriniz nelerdir. Azerbaycana girerken teminat gibi bir şey istedilermi,irana geçişte triptik soruyorlarmı ve iran için sigorta yaptırdınızmı,çıkışta yakıt parası gibi bir ücret ödedinizmi.şunları sakın yapmayın yada bunları mutlaka unutmayın diyeceğiniz şeyler varmı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri