ESKİŞEHİR GEZİSİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gvsl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,710

gvsl

Sedat GÖVSULU
Yer
kastamonu
2012 EYLÜL AYINDA UĞRADIK ESKİŞEHİRE 2 GÜN KALDIK.ESKİŞEHİR GERÇEKTEN ÇOK FARKLI BİRYER SANKİ İZMİRİN YADA İSTANBULUN KÜÇÜK KOPYASI GİBİ PORSUK ÇAYI VE KENARLARI ÇOK GÜZEL OLMUŞ BEN 1977 YILINDA GÖRMÜŞTÜM ENSON ŞİMDİ ÇOK GÜZEL OLMUŞ GONDOL TURUDA YAPTIK TABİKİ MEŞHUR ÇIG BÖREĞİNDENDE YEDİK .ESKİŞEHİR TAM BİR ÖĞRENCİ KENTİ ÜNİVERSİTELERİN OLMASI BU ŞEKİLDE DEĞİŞİM GEÇİRMESİNEDE SEBEP OLMUŞTUR TABİKİ AMA ESAS BÖYLE DEĞİŞMESİ VE GÜZELLEŞMESİ BİR ZAMANLAR REKTÖRLÜK YAPAN BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BÜYÜKERŞEN SAYESİNDE OLDU .ONADA TEŞEKKÜRLER UMARIM YOLU DÜŞENLER ESKİŞEHİRİ GÖRMEDEN GEÇMEZLER.
BİRKAÇ FOTOĞRAF PAYLAŞIYORUM.

SUC53418

SUC53442

SUC53447

SUC53518

SUC53435

Etiketler
Yeni Eskişehir

Eskişehir'i ilk gördüğüm zamanları hatırlıyorum. Çok küçük olduğum için isimler ve isimlerin verildiği şeyler arasında garip bağlantılar kuruyordum. Otobüs anonsunda Eskişehir'e geldiğimizi duyduğumda buranın neden eski olabileceğini düşünmeye başlamıştım. Sonra yola bırakılmış çöpleri gördüm. Buranın eski olmasının sebebi bu olmalıydı. Sonra bir kaç kere daha geldim Eskişehir'e ama hiç birinde beni etkileyen şey şehrin kendisi olmamıştı. Ama bu son sefer sırf şehir için gitmiştim ve şehir beklentimin çok çok üzerindeydi... Tanıdığım Eskişehir'li arkadaşlar her ne kadar bu yazdığımı onaylamayacak olsa da...

Bir yere gidip keşfedilecek bir şey bulamamak çok kötüdür. Eskişehir bunun tam tersi. Keşfedecek bir sürü şey var bir sürü yer var. Bu yüzden ya uzun bir zaman diliminde rahat takılmalı ya da kısa bir zamanı öncesinde planlamalı. Yoksa bir kaç defa gitmeniz gerektiğini hissettirecektir. Biz 2 gün boyunca durmadan gezdik ama yine de bitmediğini hissettik.
Sazova

IMG 1538

IMG 1539

Her ne kadar hayvanat bahçesi ve akvaryum olayına hayvan hapishanesi gözüyle baksam da... Belki bir gün bizden daha akıllı insanlar buraları gezmenin aslında bu paradoksa sebep olduğunu daha iyi anlayıp bu işe bir son verirler... Biz hala geziyoruz. Hayvanların güzelliklerini izlemek için onların hapsedilme masraflarını karşılıyoruz...
IMG 1566

Sazova denilen yerde gezilecek bir sürü yer var. Genel olarak bir park görünümünde olan arazi içindeki her yeri detaylı gezmek bir gününüzü alabilir.

IMG 1614

IMG 1642

Havacılık Müzesi

IMG 1665
Kent Park

Bizim gibi park ve bahçelere çok alışkın olmayan insanlar için Sazova ve Kent Park hayranlık uyandıran mekanlardı. Şiböreği de burada yedik. Bu zamana kadar yemek yediğim en güzel yerlerden biri diyebilirim. Böyle tek bir alanda iddialı olan mekanların ayrı bir havası oluyor her zaman...
Yazının devamı:
Gezi ve Anlatı: Yeni Eskişehir

Ekli dosyayı görüntüle IMG_1614.jpg

Odun Pazarı

Burası da en az bir gün gezilecek bir yer. Gezmek için işaretlediğimiz yerler dışında da bir sürü yere rastladık...
IMG 1713

Eskişehire bundan 40 yıl önce gittiğim de çeşmeden suların bembeyaz aktığını hatırlıyorum:smiley:Sokaklarda at arabalarıyla daha o zamanlar su satmaya başlamışlardı.

Elinize sağlık anlatımınız güzel olmuş. Şehrimizi sevmenize beğendim. Umarım yeniden gelir sadece şehir içinde değil, Frig vadisinin bize ait bölümlerinide gezme şansınız olur :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR